Okunma

Blizzard Facebook İle Takım Oluyor


09 Haziran 2016 Perşembe 08:01
Blizzard Facebook İle Takım Oluyor

Blizzard Entertainment ve Facebook, dünyadaki oyuncuların kendi aralarındaki etkileşimlerini sağlamak ve büyük talep gören eğlence içeriklerini Facebook‘un global platformuna taşımak için birlikte çalışacak.

Firmalar tarafından yapılan açıklamaya göre gerçekleşecek işbirliğindeki en büyük adın bu haziran ayı sonunda Blizzard‘ın PC oyunlarına Facebook Login özelliğinin eklenmesiyle gerçekleşecek. Bu özelliğin eklenmesiyle birlikte oyuncular Facebook hesap bilgilerini kullanarak Heroes of the Storm, World of Warcraft, StarCraft, Diablo ve Overwatch oyunlarına giriş yapabilecekler.

16-06/09/blizzard-facebook-2-1465460053.png

Blizzard ve Facebook İçin Ortak Giriş

Blizzard Entertainment, Facebook’un Live API‘sini kullanarak kendi oyunları için “Go Live” yayın entegrasyonu üzerinde çalışıyor. Bu çalışma sonuçlandığında, oyuncular Blizzard oyunlarını oynarken Facebook zaman tüneli üzerinde doğrudan canlı yayın yapabilecek, arkadaşları da bu yayına abone olarak bir sonraki yayından haberdar olabilecekler.

Blizzard ve Facebook arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak Blizzard kısa süre önce Facebook üzerinden birkaç canlı yayına ev sahipliği yapmıştı. Yapılan yayınların ilk serisi Blizzard’ın popüler oyunlarından Herous of the Storm‘un oynandığı kolej turnuvası Herous of the Drom için düzenlenmişti.

:: Blizzard ve Facebook’un yaptığı bu çalışma hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Blizzard Facebook İle Takım Oluyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    facebook güvenliği çok zayıf olan bir websitesidir. kullanıcılarıda bir o kadar yeni yetme. Herkesin çevresinde hacklendim benden msj gelirse sil engelle diyen tipler bulunmakta.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    "Herous of the Storm'un oynandığı kolej turnuvası Herous of the Drom için düzenlenmiş***** Hatalı yazımlara dikkat!

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Facebook işle giriş büyük kolaylık. Ayrıca canlı yayın için de Facebook!un kullanılması iyi bir şey. Facebook kadar geniş yelpazeye sahip bir sosyal medya yok gibi.

" Blizzard Facebook İle Takım Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard Facebook İle Takım Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard Facebook İle Takım Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "