Okunma

Blizzard Yeni Oyununu İptal Etti


24 Eylül 2014 Çarşamba 12:30
Blizzard Yeni Oyununu İptal Etti

Uzun yıllardır MMO sektörünün tepesinde hüküm süren World of Warcraft adlı oyunun geliştiricisi Blizzard üzücü bir haber paylaştı. Polygon ile konuşan yapımcılar, toplamda 7 yıldır geliştirilmekte olan Titan kod adlı yeni oyunlarının iptal edildiğini açıkladı. Titan, aynen WoW gibi bir Online – RPG örneği olarak satışa sunulacaktı. Şirket Titan’ı bundan 7 sene önce ilk kez dile getirmiş ancak bugüne kadar projenin detayları hakkında en ufak bir bilgi kırıntısı dahi paylaşmamıştı. Hatta oyunun gerçek adının, konusunun ve oyun motorunun nasıl olacağı dahi bilinmiyordu.

Blizzard adına konuşan Mike Morhaime, şirketin oyunun geliştirme süreci devam ederken “arzu ettikleri eğlence seviyesi“ne ulaşamadıklarını fark ettiğini açıkladı. Taşların istedikleri gibi yerine oturmadığını söyleyen isim aynı zamanda şirketin RPG türü ile sınırlı bir marka haline gelmesinden, böyle algılanmaktan korktuklarını da ekliyor.

Titan ilk kurban değil!

Gerçekte ne olduğu bile bilinmeyen Titan projesi iptal edilen ilk Blizzard çalışması da değil. Şirket daha önce StarCraft Ghost ve WarCraft Adventures adlı oyunları da uzun süre geliştirdikten sonra, farklı gerekçeler ile iptal etmişti. Titan’ın rafa kalkmasıyla birlikte şirketin World of Warcraft oyununa iyice ağırlık vereceği tahmin ediliyor. WoW’un en son genişletme paketi Warlords of Draenor, Kasım ayında satışa sunulacak.

:: Blizzard’ın merakla beklenen Titan’ı sizce nasıl bir oyun olacaktı?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Blizzard Yeni Oyununu İptal Etti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kadar zarar etti ve bunu nereden çıkaracak merak içerisindeyim doğrusu.?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ortaya iyi bir şey çıkaramayacaklarından korkmuş olabilirler. Mükemmelliyetçi bir firma demek ki. Ortada o kadar emek varsa şayet onu hemen çöpe atmak herkesin harcı değil.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  10. yılda muhteşem bir geri dönüş yapacak WoW için..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ah bi çıkaramadılar warcraft 4’ü 10 yıldır bekliyoruz.

" Blizzard Yeni Oyununu İptal Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard Yeni Oyununu İptal Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard Yeni Oyununu İptal Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "