Okunma

Blogger Hakkında Bilmedikleriniz


19 Haziran 2009 Cuma 07:32
Blogger Hakkında Bilmedikleriniz

Ağustos sonunda Blogger tam 10 yaşını doldurmuş olacak. Diğer bir deyişle mikro blog çılgınlığı sürerken, atası olan kişisel blog’ların popüler hale gelmesinin üzerinden 10 yıl geçti. Google da bu hatırlatmayla birlikte, Blogger hakkında az bilinen ama çok eğlenceli bazı gerçekleri kendi blog sayfasında paylaştı.

İşte Blogger hakkında az bilinenler:

– Günün her anında Blogger’a 270 bin kelime yazılıyor.
– Her hafta milyonlarca kişi, kendi blog yazılarını yayınlamak için Blogger‘ı kullanıyor.
– Blogger’ın trafiğinin üçte ikisi, Kuzey Amerika dışındaki ülkelerden geliyor. ABD’nin hemen ardından Brezilya gelirken, onu da sırasıyla Türkiye(evet, Blogger’da üçüncüyüz!), İspanya, Kanada ve İngiltere takip ediyor.
– Blog kullanıcıları arasındaki en popüler spor, en yakın takipçisi olan beysbolu bile dörde katlayan futbol.

Google’ın bir yandan da Blogger’dan para kazanmak için yeni yollar aradığı ve yeni girilen blog’un bulunduğu sayfalara AdSense reklamları koymayı düşündüğü konuşuluyor. Bakalım Blogger önümüzdeki on yılda daha ne gibi gelişmelere sahne olacak.

:: Siz de kendi blog sayfanızı forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Blogger

 
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Blogger Hakkında Bilmedikleriniz”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    biz kendi reklamımızı koyuyoruz bloglara google’ye gerek yok.

" Blogger Hakkında Bilmedikleriniz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blogger Hakkında Bilmedikleriniz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blogger Hakkında Bilmedikleriniz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "