Okunma

Blogspot’un Kapanmasına Google Tepkisi


03 Mart 2011 Perşembe 15:23
Blogspot’un Kapanmasına Google Tepkisi

Kısa süre önce beklenmedik şekilde kapanan Blogspot servisiyle ilgili bakanlardan kullanıcılara kadar herkes tepkisini gösterdi ve olayı yorumladı.

Ancak bu sitenin sahibi olan Google bir süre sessizliğini sürdürmeye devam etti. Bir dijital yayın platformunun telif ihlali yüzünden açtığı dava sonucu kapanan Blogspot ile ilgili Google Türkiye yetkilileri bugün resmi bir açıklama yayınladılar. Peki, Google Türkiye Blogspot’un engellemesiyle ilgili ne düşünüyor? İşte yöneticilerin yaptığı açıklama;

İşte Google’ın Resmi Açıklaması!

‘Google olarak telif hakkı ihlali iddialarını çok ciddiye alıyor ve telif ihlali konusunda elimize geçerli bir yasal uyarı ulaşan içerikleri hızlı bir şekilde Blogger’dan kaldırıyoruz.


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Blogspot.com’un Kapanmasıyla İlgili Neler Söylemişti?

Blogger‘a yüklenmiş içerikler ile ilgili telif ihlali sozkonusu olduğunda, içerik sahipleri internet uzerinden gerekli uyarıyı kolaylıkla yapabilmekte ve süreç etkin olarak işlemektedir.

Tüm içerik sahiplerini, Blogger hizmetine erişimin engellenmesi konusunda girişimde bulunmaktansa, bu süreci kullanmaları yönünde teşvik ediyoruz. Bu şekilde, biz söz konusu şikayetle ilgilenirken Türkiye’deki kullanıcılar Blogger’dan sorunsuz bir şekilde yararlanmaya devam edebilir. İlgili politikamıza ilişkin ayrıntılara http://www.google.com/blogger_dmca.html. adresinden ulaşılabilmektedir.’

:: Google’ın konuyla ilgili açıklaması sizi tatmin etti mi? Sizce bu durumda hangi taraf haklı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Blogspot’un Kapanmasına Google Tepkisi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ya digiturk haklı diyenler ne saçma düşünceleriniz var..adam sadece blogspottan açamaz ***** tane bu hizmeti veren site var olmadı adam ufaktan bi site yapar free hostların birinde açar açar açar !!! engellenmeye ne kadar meraklısınız..engellenmek bastırılmak haklarınızın elinizden alınması ne kadar normal size !

 2. SDN Okuru dedi ki:

  DigiTurk tabikide haklı.Birini kapattırıyor öbürü diğeri açıyor , kapattırıyor 5 dakikka sonra adam başka bir maille yeni bir blog ***** kitlelere böyle bir blog hizmeti veriyorsun gerekirse her açılan blogu kontrol edecek adam koyacaksın önüne geçemiyorsan.

  Onu yapamıyorsan blog hizmetide ***** kadar çöplük site varsa hep blog, kapansın lanet bloglar, batsın çöksün gebersin açılmayasıcalar

 3. mcgoxel dedi ki:

  Bence de kesinlikle dijitürk haklı.
  Google yasal zorunluluk çıkmadıkça, hak sahiplerini mağdur ettiğini düşünüyorum.

 4. Çağrı Alp Kanyıldıran dedi ki:

  Bir veya iki mahkemede sorun çözülür

 5. SDN Okuru dedi ki:

  valla digitürk haksız. bir de sonun da türk adı var ama milletini düşündüğü yok. tüüü size. allah gözünü doyursun bu digicart ın sahiplerinin ne diyim.

 6. uma350 dedi ki:

  Adamlar o kadar başvurduk şikayetimizi diyorlar, googleın süreci nasıl bir süreç ki adamlar sonunda mahkemeye başvurmuşlar..

" Blogspot’un Kapanmasına Google Tepkisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blogspot’un Kapanmasına Google Tepkisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blogspot’un Kapanmasına Google Tepkisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "