Bloodborne PS5’te böyle gözükebilir


26 Mart 2021 Cuma 23:45
ABONE OL
Bloodborne PS5’te böyle gözükebilir

Mod yapımcıları tarafından yayınlanan yeni bir video, Bloodborne’un 4K yükseltme ile 60 FPS’te çalıştığını gözler önüne serdi. Söz konusu mod, Bloodborne için gelmesi muhtemel PS5 güncellemesinde oyunun nasıl gözükeceğiyle ilgili fikir veriyor.

Bloodborne PS5 yaması bir başka yamayı temel alıyor

Bloodborne’un Sony’nin yeni nesil konsolu PS5’e geleceği düşünülüyordu. Ancak söz konusu güncelleme hiç gelmedi. Ancak Digital Foundry tarafından yayınlanan bir video, oyunun hayranlarını heyecanlandırmaya yetti. Peki oyun videoda gösterildiği gibi 4K çözünürlüğe ve 60 FPS’e nasıl ulaştı?

bloodborne-ps5-versiyonu-bu-videodaki-gibi-gozukebilir

Videoda bir geliştirme ya da hata ayıklama PS5 kiti üzerinde çalışan, değiştirilmiş bir Bloodborne sürümü gösteriliyor. Bu da yükseltmenin PS4’e özel bir oyuna nasıl uygulandığını açıklıyor. Öte yandan modifikasyon, mod yapımcısı Lance McDonald’ın Bloodborne için Ekim ayında çıkardığı ve resmi olmayan 60 FPS yamasını temel alıyor.

Oyunun yapımcıları PS4’ün eskiyen donanımını gerekçe göstererek oyunu 720P olarak piyasaya sunmuştu. McDonald’ın modu ise oyunu 1080P ve 60 FPS’te çalıştırmanın mümkün olduğu belirtiyordu. Ancak yine de özelliği kullanmanın 8. nesil konsollar için tavsiye etmiyordu.  Digital Foundry’nin yaptığı modda ise, Lance McDonald tarafından geliştirilen modun görüntülerini 1080P’den 4K’ya çıkartmak için AI yükseltmeleri kullandı. Yükseltme denemeleri yayınlanacak düzeyde iyi sonuçlar verse de Digital Foundry geçiş sırasında bazı problemlerle de karşılaştığını paylaştı.

Bununla birlikte oyunu 4K ve 60 FPS olarak oynamak teknik olarak mümkün gözükse de, bir PS5 geliştirme kitine sahip değilseniz moddan faydalanmanız söz konusu değil. Ancak PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülen oyunların bir bir yükseltme aldığı göz önünde bulundurulduğunda, Bloodborne için PS5 güncellemesi çok uzak durmuyor.

Oyuncular Boodborne’un PS5’e gelmesini isterken geliştirici Raven Software, Game of Thrones’un yazarı olan George R. R. Martin ile birlikte oluşturulan açık dünya RPG oyunu Elden Ring üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtelim.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Salih
Salih
11 gün önce

had artık babagül bekleye bekleye ağaç olduk da

" Bloodborne PS5’te böyle gözükebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bloodborne PS5’te böyle gözükebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bloodborne PS5’te böyle gözükebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  2. 2 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  3. 3 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  4. 4 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  5. 5 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  6. 6 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  7. 7 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  8. 8 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  9. 9 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!
  10. 10 Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme! Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme!