Okunma

Blu-ray Patlama Yapmadı


30 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Blu-ray Patlama Yapmadı
Yüksek çözünürlüklü video biçimi savaşları bitti ve kazanan belli oldu. Diğer taraftan kazanan taraf da olsa, Blu-ray’e geçiş beklenildiği kadar hızlı gitmiyor. Mart ayında Amerika’da satılan Playstation 3 ürünü, satış miktarı artarak devam eden (veya düşmeyen) tek Blu-ray oynatıcı ürün olarak dikkat çekiyor. Bunun yanında, 2008’e girildiği gibi satış oranları yükselen Blu-ray destekli ev sineması oynatıcılarının satışında ise yükseliş yok. Şubat ayında %40 düşen satışlar martta küçük bir oranla toparlanmaya başlamış durumda.

Kaç Blu-ray Satılmış?

2008’in ilk çeyreğinde ABD’de satılan dijital medyaların sayısı 232 milyonken, bunun 9,2 milyonu HD medyalardı. Dolayısıyla karşımıza %4 gibi bir oran çıkıyor. En iyimser tahminle, bunun %75’i Blu-ray durumunda. Yani henüz DVD’ye olan talebin yakınından bile geçmeyen Blu-ray satışları, sektördekileri derin derin düşündürüyor.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Blu-ray Patlama Yapmadı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Br okuyucu almayı düşünüyordum ama çekincelerim vardı sanırım çekincelerimde haklıyım bu haber tescilledi…

" Blu-ray Patlama Yapmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blu-ray Patlama Yapmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blu-ray Patlama Yapmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "