Okunma

Blockbuster da Blu-ray’e Çattı


27 Eylül 2008 Cumartesi 12:00
Blockbuster da Blu-ray’e Çattı

Medya kullanımı konusunda en sağlam bilgilere sahip firmalardan biri olan Blockbuster, son kullanıcının DVD arşivini yakın zamanda Blu-ray ile yenilemeyeceğini öne sürdü. New York’taki bir konferansta konuşan Blockbuster yetkilisi Thomas Casey, DVD’den Blu-ray’e geçişin, video kasetlerden DVD’ye geçişe benzemeyeceğini, bunun altında da Blu-ray filmlerin hem toptan hem de perakende satışlarının halen çok yüksek fiyatlara sahip olmasının yattığını belirtti. HD medyaya tam geçiş için kesin bir zaman vermeyen Casey, ayrıca Blu-ray’in pazar payının henüz %5’ten az olduğunu da hatırlattı.

:: Bir gün herkes Blu-ray’li olacak mı?

Yazan:
Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Blockbuster da Blu-ray’e Çattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blockbuster da Blu-ray’e Çattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blockbuster da Blu-ray’e Çattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "