Okunma

Blu-ray’in Yeni Kimliği


16 Mart 2009 Pazartesi 08:00
Blu-ray’in Yeni Kimliği

Panasonic’ten Hiroyuki Hasegawa, Blu-ray’in bugüne kadar pek üzerinde durulmayan yönlerine ışık tutuyor. Mavi lazer teknolojisi sayesinde uzun süreli dayanıklılık sunan Blu-ray disklerin, içerik arşivi oluşturmak için yüksek kapasiteleri ile ideal ortamlar olduğuna dikkat çeken Hasegawa, özellikle kurumsal bazda arşiv için Blu-ray‘in biçilmiş kaftan olduğunu belirtiyor.

Seyir Keyfinden Daha Fazlası

Taşınabilirlik, erişim ve uzun ömür açısından sabit diskler ve manyetik teyplerden çok daha üstün olan Blu-ray diskler, çok daha az yer kaplamasıyla da sabit disklere ideal bir alternatif oluşturuyor.

Dosya okuma ve yazma hızları normal sabit disklerden yavaş olsa da, Hasegawa‘ya göre arşiv içeriğinin %80’ine ultra hızlı bir erişim gerekmiyor. Bakalım Blu-ray, bu özellikleriyle kendisine yeni bir kimlik edinebilecek mi.

:: Sizce Blu-ray arşiv ortamı olarak iş görür mü?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Blu-ray’in Yeni Kimliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blu-ray’in Yeni Kimliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blu-ray’in Yeni Kimliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "