Okunma

Bluetooth 5.1 ile pozisyon takibi özelliği geliyor


29 Ocak 2019 Salı 13:00
Bluetooth 5.1 ile pozisyon takibi özelliği geliyor

Günümüzde, konumunuzun net bilgisini talep eden çok fazla akıllı telefon uygulaması mevcut. Bunun için Wi-Fi ve dahili GPS modülünden destek alan konum hizmetleri için, artık bir seçenek daha olacak. Yeni duyurulan Bluetooth 5.1 teknolojisi, santimetre bazında pozisyon takibini mümkün kılıyor.

Bluetooth 5.1, konumunuzu net şekilde belirleyecek

Bluetooth Special Interest Group tarafından duyurulan Bluetooth 5.1 teknolojisi, pozisyonlara dayalı yeni teknolojilerle, konumlandırma konusunda büyük yenilikler getiriyor.

Duyuruda açıklanan özellik ve teknolojilere baktığımızda, artık Bluetooth, konumunuzu net bir şekilde belirleyebilecek.

Sadece konumunuzu belirlemekle kalmayacak olan yeni teknoloji, Bluetooth özelliğine sahip diğer cihazların, size ne kadar uzaklıkta olduklarını da gösterecek.

Mekan içi konumlandırmaya devrimsel bir yenilik getirecek olan yeni Bluetooth sürümü, bu teknolojiyle üretilecek ürünlerle çok farklı kullanım alanlarının öncüsü de olabilir.

Bu kullanım alanlarından birine örnek vermemiz gerekirse, kapalı ortamlarda kaybedilen eşyaların net olarak tespit edilip, eşyanın anında bulunması, en basit örnek olacaktır.

Santimetre seviyesinde bilgi veren yeni teknoloji ile kapalı ortamlarda kaybedilen eşya sorunu, tamamen tarihe karışabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bluetooth 5.1 ile pozisyon takibi özelliği geliyor”

  1. Anonim dedi ki:

    Galaxy s10 de varmi 5.1 ? yoksa artik 2020 de galaxy s11 de bunu one cikarip onu mu satacaklar, Teknoloji durmak bilmiyor 🙂

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Muthis

" Bluetooth 5.1 ile pozisyon takibi özelliği geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth 5.1 ile pozisyon takibi özelliği geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth 5.1 ile pozisyon takibi özelliği geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "