Kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri: Fiyat-performansa göre 10 öneri


21 Şubat 2021 Pazar 21:51
ABONE OL
Kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri: Fiyat-performansa göre 10 öneri

Teknoloji ilerledikçe cihazlar daha daha da küçülüyor. Örneğin, büyük kulaklıklardan kablolu ve daha fonksiyonel kulaklıklara ardından da kablosuz kulaklıklara geçiş yaptık. Fakat akıllı telefon kullanıcıları artık kablosuz Bluetooth kulakiçi kulaklıklara yöneliyor. Peki kaliteli ve fonksiyonel bluetooth kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli? Hangi özellikleri göz önünde bulundurmamız gerekir? Fiyat performans karşılaştırması yaparken kriterler ne olmalı? İşte Bluetooth kulakiçi kulaklık tavsiyeleri için 10 önerimiz…

Kablosuz kulaklık satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? 

Her teknolojik üründe olduğu gibi kulaklık alırken de dikkat edilmesi gerekenler var. Kulakiçi bluetooth kulaklıktavsiyeleri vermeden önce önce kulaklık alırken dikkat edilmesi gereken özelliklere bir bakalım. Fakat şunu hatırlatmakta fayda var; her markanın modeli fiyat, özellikler ya da yeni bir teknoloji ile öne çıkıyor. Burada önemli olan sizin ne istediğiniz. Yani bütçeniz ile ürünün özellikleri arasında bir denge kurmanız önemli.

Pil Ömrü

Kablosuz kulaklık alırken en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri şarj süresidir. Pili çabuk biten bir kablosuz kulaklık satın almak pek anlamlı olmayacaktır. Özellikle uzun seyahatler yapanlar, ulaşımda fazla vakit geçirenler ve uzun telefon görüşmeleri yapanlar için pil ömrü en önemli unsurlardan biridir. Fakat kulaklıkların yanı sıra, şarj kutusunun da ne kadar bir ekstra kullanım sağlayabildiğine bakmak gerekir. Kulaklık ve kutunun şarjı bittiğinde, ne kadar sürede şarj olduğu da dikkate alınmalıdır. Kablosuz şarj desteği sunması da şarj konusunda avantaj sağlayacak olan özelliklerden biridir.

Tasarım

Satın alacağınız kablosuz kulaklığın tasarımı bir diğer önemli faktördür. Kulaklığınızın tasarımı konforunuza etki edecek olan  en önemli etkendir. Bunla birlikte kulaklıkların ağırlıkları, kulağa oturup oturmaması, özellikle uzun süreli kullanımlar için çok önemlidir. Yani hem rahatsızlık vermemesi hem de taşıma kolaylığı kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri için önemli bir etkendir.

Ses Kalitesi

Kablosuz kulaklıklar, özellikle Bluetooth standardı gelişince ses konusunda eskiye göre çok daha başarılı hale geldi. Fakat ürünler yeni piyasaya çıkmış da olsa eski tip Bluetooth sürümleri kullanılabiliyor. Bu duruma dikkat edilmeli ve Bluetooth 5.1 standardına sahip modelleri tercih etmenizde fayda var.

Bluetooth sertifikası ses kalitesi açısından  önem taşıyan etkenlerden biri. Ve tabi ki işlemcinin ses kabiliyeti ve buna eşlik eden sürücülerin yetenekleri de çok önemli.  Bas kanallarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gerekenler arasında. Ses düzeyi her zaman kalite anlamına gelmez. Dengeli bir iç ekolayzıra sahip işlemci bulunduran kulaklıklara öncelik vermenizi öneririz.

Gürültü Engelleme 

Gürültü engelleme özelliğine sahip kablosuz kulakiçi bir kulaklığı tercih etmeniz, hangi ortamda olursanız olun ses performansının maksimize edilmesini sağlayacaktır. Ve bu sayede telefon görüşmelerinizde ya da müzik dinlerken, video izlerken, mekan farketmeksizin çevre sesleri analiz edilerek gürültü azaltılır. Bu da ses performansınıza önemli ölçüde olumlu etki edecektir. Gürültü engelleme de artık kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri konusunda belirleyici bir özellik olarak öne çıkmaktadır.

Bluetooth kulakiçi kulaklık tavsiyeleri

1.  Apple AirPods 2.Nesil MV7N2TU/A

Örünün özellikleri arasında ilk dikkat çeken detay hem Android hem iOS hem de bilgisayar ile çalışabiliyor olması.
Apple AirPods 2’de bir dizi ivme ölçer ve sensör yer alıyor. Bunlar fonksiyonlar diğer bazı özellikler ile bir araya gelince başarılı bir deneyim ortaya çıkıyor. Mesela müzik dinlerken kulaklığı çıkartırsanız, müzik duruyor ve kulaklığı tekrar kulağınıza taktığınızda müziği kaldığınız yerden devam ediyor.

Her iki taraftaki kulaklığın üzerinde de dokunmatik sensörler yer alıyor. Bu sensörlerin hangi fonksiyona sahip olacağını siz belirliyorsunuz. Apple AirPods 2’de kablosuz şarj desteği yer alıyor. Kablosuz şarj pedinin yanında kulaklık Huawei Mate 20 Pro veya Samsung Galaxy S10 Plus gibi ters kablosuz şarj özelliği bulunan cihazlarla da şarj edilebiliyor.

Apple AirPods 2 aygıtlara hızlı bağlanan, bir aygıttan diğerine hızlıca geçiş yapan bir kulaklık. Fakat, tüm bunlara rağmen daha az enerji harcayarak batarya süresini uzatıyor. Batarya performansına bakıldığında telefon görüşmesi olarak 3 saat, müzik dinleme esnasında ise 5 saatlik bir performansa sahip olduğunu söylemek mümkün.

Cihazın fiyatına baktığımızda 1300 tl gibi bir fiyata sahip olduğunu görüyoruz. Bağlantı özellikleri ve ses kalitesi yönünden oldukça iyi olan kulaklıkta suya ve tere dayanıklılık özellikleri yer almıyor. Bu anlamda kulaklık sporda kullanım için uygun olmayacaktır. 

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2. JBL Tune 220TWS

JBL Tune T220 True Wireless Kulaklık, Pure Bass Sound özelliğine sahip 12.5mm’lik sürücüler ile sesi bozmadan duymanızı sağlıyor. Özellikle uzun süreli kullanımlar için önemli olan ergonomik ve konforlu bir yapısı sayesinde, gün boyu rahat bir kullanım avantajı sağlıyor.

Kulaklığın küçük boyutlu şarj kutusu 16 saate kadar ek kullanım süresi sağıyor. Ancak bu sayede 19 saate kadar dayanan uzun pil ömrü saatler boyunca müzik dinlemenin tadını çıkartabilirsiniz.

iPhone ve Android cihazlarla uyumlu JBL Tune T220 True Wireless Bluetooth Stereo Kulak İçi Kulaklık ile hem müzik dinleyip hem de telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hareket halinde ise cihazı kolay bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan tuşlar sayesinde her şeyi yönetebiliyorsunuz.

JBL Tune T220 True Wireless Kulaklık, JBL Pure Bass ses kalitesi, Bluetooth 5.0 bağlantısı, gövde üzerinden sezgisel kontrol. Siri ve Google Asistan iletişimi ve toplamda 20 saat pil süresi ile önerilebilecek kulaklıklar arasında.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3. Jabra Elite 65T

Jabra en çok tavsiye edilen kulaklık markalarından biri. Bu ürün ise bu markanın en popüler cihazlarından. Jabra Elite 65T, koyu renklerin ağırlıkta olduğu şık bir tasarıma sahip. Şarj ve koruma ünitesi ise sadece 69 gram gibi bir ağırlığa sahip.
Şarj ünitesinin alt kısmında yer alan LED ışığı, şarj durumunu ve güncelleme durumunu gösteriyor.

Kapak içinde yer alan LED ışık  kulaklıkların şarj seviyesini anlamanıza yardımcı olacak. Kulaklık satın alırken dikkat edilmesi gereken ve önemli özelliklerden biri de dışarıdan gelen seslere yönelik özelliğe sahip olması.

Jabra Elite 65T’de yer alan 4 mikrofon sayesinde telefon görüşmeleri esnasında rüzgar sesi ve dış gürültü gibi faktörler engelleniyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

Frekans aralığı 20 Hz – 20 kHz olan cihaz, Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip. Batarya süresi 5 saat, şarj birimi ile +10 saate çıkabiliyor. Bu özellikleri ile kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri listesine rahatlıkla giriyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4. Samsung Galaxy Buds Plus

2 yollu hoparlörler ile (woofer + tweeter) daha iyi bir ses deneyimi sunan kulaklık, AKG tarafından optimize edildi. Aktif gürültü engelleme olmasa da, cihaz üç mikrofona sahip. Mikrofon sayısı sayesinde kulaklık kaliteli bir deneyim sunuyor. Pil süresi konusunda yüzleri güldüren Plus, 85 mAh kapasiteli bataryaya sahip. Şarj kutusunun kapasitesi ise 270 mAh. Hızlı şarj sayesinde 3 dakikalık şarj ile 60 dakika boyunca kullanılabilen Buds Plus’ın tek başına 11 saat, şarj kutu ile 22 saat müzik dinleme imkanı sağlayabilecek nitelikte. Telefon görüşmelerinde ise  bu süreler sırasıyla 7.5 saat ve 15 saat.

Sol kulaklığın üzerine basılı tuttuğunuz zaman Spotify uygulaması başlatılıyor. Samsung Galaxy Buds Plus aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olmasa da Apple AirPods kulaklık modellerine göre daha uygun bir fiyatı ile dikkati çekiyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5. Redmi Airdots Tws Bluetooth Basic 5.0 Kulaklık (Mİ AİRDOTS TWS)

Fiyat performans denilince akla gelen markalardan birisi olan Mi; kablosuz bluetooth kulaklık piyasada en fazla tercih edilen bluetooth kulaklıkların başında geliyor. Piyasada Mi Airdots TWS modeli en çok tercih edilen ve satılan bluetooth kulaklıkların başında geliyor. Ürün; kesintisiz 4 saat çalışabiliyor 1,5 saatte tam şarj olabiliyor.

Redmi Airdots Tws Bluetooth, DSP akıllı gürültü engelleme özelliği, temiz ve yüksek kaliteli ses performansı ile kullanıcıların memnuniyetini kazanmış bir ürün diyebiliriz. Bir kulaklığın ağırlığı 4,1 gram. Ürün Mi Airdots TWS; Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi online alışveriş platformlarında en çok satılan bluetooth kulaklıkların başında geliyor.

Rakiplerine göre daha az özelliği bulunan kulaklık, fiyatı ile öne çıkıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

6. Philips TAUT102BK/00 UpBeat Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Zarif ve şık bir görünüme sahip olan Philips TAUT102BK/00 UpBeat Kablosuz Bluetooth Kulaklık dışarıdan sesleri engelleme konusunda oldukça başarılı. Cihaz tek bir şarj ile 3 saate kadar müzik dinleme imkanı veriyor. “Kulaklıkta şarj kapasitesi daha önemlidir” diyenler, cihazı tercih edebilir.

Philips TAUT102BK/00 upBeat kablosuz bluetooth kulaklık ile tek şarjla 3 saate kadar oynatma süresi elde edebiliyorsunuz. Kutuyu tamamen şarj ettiğinizde cihazı 9 saat kullanabilirsiniz. Kulaklıkların tamamen şarj olması 2 saat sürüyor. Şarj kutusu ise cebinize rahatlıkla sığacak boyutlarda ve oldukça portatif. Kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri arasına bu cihaz rahatlıkla alınabilir.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

7. Xiaomi Haylou GT1 TWS kablosuz bluetooth kulaklık

Xiaomi Haylou GT1 TWS kablosuz bluetooth kulaklık çağrılarınızı ve müziklerinizi yönetebileceğiniz dokunmatik yüzeye sahip. Geleneksel tuş yerine içerisinde bulunan sensör sayesinde kulaklığa parmağınızla hafifçe dokunduğunuzda kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde çağrılarınızı ve müzik kontrollerinizi çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca sağ kulaklığa 3 kez hafifçe vurduğunuzda Google Asistan ve Siri gibi uygulamaları aktif hale getirebilirsiniz.

Ortalama 1,5 saat gibi bir sürede şarj olan Xiaomi Haylou GT1 TWS kablosuz Bluetooth Kulaklık, yaklaşık 4 saatlik bir konuşma ve müzik dinleme süresi ile dikkati çekiyor. Oldukça şık ve kompakt tasarımı sayesinde kulaklarınıza rahatça oturur ve hareket halinde kulağınızdan çıkmaz. Bu kaliteli cihaz 135 TL gibi bir fiyata sahip. Bu fiyata, Bluetooth 5.0 bağlantı, suya ve tere dayanıklılık gibi özellikler dikkati çekiyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

8. TaoTronics SoundLiberty

TaoTronics SoundLiberty kulaklık, dokunmatik panel ile ses ve görüşme kontrolü sağlama imkanı sağlıyor. Ürün, suya karşı dayanıklı olduğunu gösteren IPX6 sertifikasına sahip. Bu sertifika ile cihazın öne çıkan en iyi özelliği, bluetooth 5.0 6 mm dinamik sürücüler ile çok yüksek ses ve güçlü bass performansı sağlıyor olması.

Mikrofon kalitesi f/p modeller arasında en kaliteli olanlardan biri. Pek çok özelliğe sahip olan bu kulaklık, kullanıcıya tek şarjla 5 saat kesintisiz müzik dinleme imkanı veriyor. Tüm bu özelliklere sahip olan TaoTronics SoundLiberty kulaklık için fiyat-performans canavarı demek yanlış olmaz. Cihaz ortalama 210 TL gibi bir fiyata sahip.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

9. Ttec AirBeats Duo

Ttec AirBeats Duo kulağa iyi bir şekilde oturuyor. Bu ‘kulaktan düşecek mi’ hissini ortadan kaldırıyor. Çünkü kulağa oturması ve kulak içini iyi bir şekilde kavraması bu avantajı sağlıyor. Cihaz ses deneyimi için de artı bir özellik sunmuş oluyor.

Qualcomm aptx teknolojisine sahip cihaz, video izlerken kulağınıza gelen ses ile ekrandaki görüntüyü senkronize ediyor. Ttec AirBeats Duo’nun tek bir şarj ile kullanım süresi ise 7 saat. Bu süreye şarj kutusunun pil ömrü dahil değil ve kutu ile cihazın pil süresi 30 saate kadar çıkıyor. 360 TL gibi bir rakama satılan bu özellikli cihazın suya ve tere karşı dayanıklı olduğunu da belirtelim.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

10.Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic Bluetooth Kulaklık

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic Bluetooth Kulaklık zarif tasarımıyla öne çıkıyor. Kulaklıkların her biri yalnızca 4,7 g ağırlığında olan bu cihaz, uzun süreli kullanımın neden olduğu yorgunluğun yüksek miktarda azalmasını sağlıyor. Kulaklıklar kulak içi algılama özelliği ile kullanma durumunu algılıyor ve bu konuda yüksek hassasiyete sahip. Bu özellikle, kulaklığı çıkarınca müzik duruyor. Ardından taktığınızda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Kulaklık, tek şarjla 5 saat ve şarj kutusuyla 20 saat kullanım pil ömrüne sahip. Pil ömrü dayanıklılığı sayesinde gün boyu müzik dinleme imkanı sunar. İki kulaklıkta, yüksek hassasiyetli mikrofonlar ile gürültülü ortamlarda iyi performans sunuyor. Gürültülü ortamlarda bile telefon görüşmesi yaptığınız kişinin sizi net bir şekilde duymasını sağlıyor.

Mi Kulakiçi Kulaklık 2 Basic’de, MIUI Global kullanıcı arabirimi yer alıyor. Şarj kutusu açıldığında kulaklık bağlantısı için telefonunuzda bir arabirim açılıyor. Bağlantı ile kulaklığınızı telefonunuz üzerinden kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz. Kulaklığın ve şarj kutusunun pil durumunu takip edebiliyorsunuz. Pek çok özelliğe sahip bu ürün için fiyat performans canavarı diyebiliriz. Cihazın fiyatı ortalama 190-200 TL arasında.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.
yazarNazife Kadiroğlu

Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunu. Üniversite boyunca teknolojik gelişmelerle ilgilendi. Haber sitelerinde teknoloji editörlüğü deneyimleri bulunuyor ve bu alanda kendini geliştirmeye devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
12 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Huawei free buds pro kullanıyorum ios ile. Airpods ların hepsini denedim huawei free buds pro haricindekilerin hepsi çöp. Mikrofon ses kalitesi ve diğerleri ile herhangi bir rakibi yok. Bu listede olmaması yaptığınız araştırma ve testlerinde gereksiz olduğunı gösteriyor. Tarafsız bir öneride bulunmak için hepsini test ederek yönlendirme yaptırmanız gerekiyor…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Freebuds 3 almayı düşünüyorum ios ta özellikleri çalışıyor mu? mesela gürültü engelleyici çalışıyor mu? Cevap bulamadım hiç bir yerde cevaplarsanız sevinirim.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

İşin tuhafı ise Huawei freebuds proyu öve öve bitirememeniz ile listeye dahil etmemeleri

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Huawei freebuds ın burada olmaması ilginç

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

taotronics soundliberty 53 pro mükemmel bir fiyat/performans ürünü bu listede yer verilmemiş

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Huawei nerde

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Huawei freebuds lite kullandım. Tam bir rezillik. 2 kere sıfır garantiden değişim yapıldı. Media bağlantısı sürekli kopuyordu. Lanet olsun o cihazı üretenlere

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Liste çöp arkadaşlar çok da şaapmayın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Kulaklıkların silikonları hakkında fikri olan var mı? Hiçbir ürün kulağımda istediğim gibi durmuyor sürekli düşüyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Ne alaka apple airpods sürekli cakmalari övüyodunuz???

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Liste de huwaei pro olmaması şaka gibi. O kadar övdünüz ama listeye almamanız cok düşündürücü. Reklam kokusu aldım az biraz. Keşke daha samimi olsanız bu araştırmalarda. Yazık size yakışmıyor. Bizi aptal yerine bari koymaya çalışmayın.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

Laf olsun diye yapılmış bir haber. Saçmalık başından sonana kadar azalmadan devam ediyor. Ayrıca sdn editörlerinin okuyucuyu aptal yerine koyma çabaları hiç değişmiyor. Huawei Freebuds pro için onlarca haber yaptınız. Fiyatı da airpods ile aynı. Airpods bu listede varsa freebuds pro da olmalı. Millet aptal değil anlayın artık.

" Kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri: Fiyat-performansa göre 10 öneri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri: Fiyat-performansa göre 10 öneri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri: Fiyat-performansa göre 10 öneri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  2. 2 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  3. 3 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  4. 4 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  5. 5 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  6. 6 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  7. 7 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  8. 8 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  9. 9 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  10. 10 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!