Okunma

BMW ve Baidu ortaklığı neden bitti?


19 Kasım 2016 Cumartesi 07:00
BMW ve Baidu ortaklığı neden bitti?

Çin’in Google’ı olarak bilinen Baidu ile Alman otomobil üreticisi BMW, otonom sürüş teknolojisi geliştirme konusunda ortaklık yapıyorlardı.

Ancak iki firma, bu ortaklığa son verdiklerini açıkladılar. Baidu, geliştirdiği teknolojiyi BMW’nin sedan otomobilleri üzerinde deniyor, teknolojiyi ilk bu araçlarda kullanıyordu.

Çinli ve Alman firmalar, ABD Kaliforniya’da test yapacaktı 

Çin’li firmanın Kaliforniya’da başlayacak geniş kapsamlı testler için çok sayıda BMW’yi otonom olarak hazırladığı da biliniyordu. Ancak anlaşmanın sona ermesiyle BMW araçları ile çalışma planı suya düştü.

Baidu şimdi BMW yerine Ford ile işbirliğine başlamışken, BMW’nin CEO’su ise yaşanan ayrılık konusunda, otonom sürüş teknolojisi geliştirmek konusunda iki firmanın bakış açısındaki farklılıkları sebep olarak gösterdi.

:: Ford

İki firma otonom sürüş teknolojilerini beraber geliştirme projesine son vermiş olsalar da, haritalandırma çalışmalarında ortak çalışmaya devam edeceklerini açıkladılar.

Şehirleri, sokakları detaylı şekilde haritalandırmak, otonom sürüş için büyük önem taşıyor.

:: Sizce Baidu’nun otonom sürüş teknolojisi Google ile yarışabilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “BMW ve Baidu ortaklığı neden bitti?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Neden navigasyon da yandex bir köşeye atılıyor anlamış değilim, Google maps te olamayan her şeyi yandex'te buluyorum, Telefonumda default uygulama olan here drive kullanmıyorum zaten gerekli updateleri yapmadı, yapamadı. Istanbul'un sürekli değişen yollarını ve trafiğini yandex çok güzel yakalıyor. Uzun yolda hız kamerası uyarıları sayesinde ceza da yemedim . Herkese tavsiye ediyorum. Arabada IGO 8 kullanıyordum ancak update leri yetersiz, en güzeli cep telefonundan yandex'i izlemek…herkese esenlikle dilerim.

" BMW ve Baidu ortaklığı neden bitti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BMW ve Baidu ortaklığı neden bitti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMW ve Baidu ortaklığı neden bitti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "