BMW X8 M, ilk kez patent başvurusunda ortaya çıktı


15 Nisan 2020 Çarşamba 17:28
BMW X8 M, ilk kez patent başvurusunda ortaya çıktı

BMW piyasayı alt üst edecek yeni modelinin patentini aldı. X7’den daha büyük ve daha konforlu olmasını beklediğimiz BMW X8 M için patent başvuruları yaptığı ortaya çıkan Alman otomotiv devinin 2021’nin sonunda iddialı bir modelle karşımıza çıkmaya hazırlandığını söyleyebiliriz.

BMW X8 M patenti sadece bir otomobil için değil

Yayınlanan görsele göre X8 M patenti, araçlar, motorlar, aksesuarlar için kullanılabilir. Ayrıca oyunlar, ölçekli modeller, oyuncaklar vb dahil olmak üzere mal ve ekipman sınıflandırmasına da girdiğini belirtelim. Fakat X8 M’nin gelmesi büyük bir sürpriz olmayacak. Çünkü, 2017’ye kadar (X7 üretimi bile gelmeden önce) bir X8’den bahsedildiğini biliyoruz.

Görselin yayınlandığı kaynakta X8’in 2021 sonunda 2022 model olarak tanıtılacağı bilgisine de yer veriliyor. Burada dikkat çeken bir kısım da henüz X7 M, yokken X8 M’nin üretilme ihtimalinin olması. Tahminlere göre, BMW X8 M için 617 beygir güç, 750 Nm tork üretebilen 4.4 litrelik çift turboşarjlı V8 bir ünite kullanılacak. Hali hazırda X6 M’de kullanılan bu güç ünitesi ile gelecek olan X8 veya X8 M, markanın en hızlı SUV modeli olamayacak gibi. İçeride X7’den farklı olarak yapılmasını beklediğimiz değişikliklerin aracın ağırlığını büyük ölçüde artıracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca X7 M modeli gelmeyecekse, markanın en güçlü modeli koltuğunda X6 M uzun bir süre oturacak gibi görünüyor.

Tasarımda henüz bir netlik yok

Tasarım konusunda BMW X8 M için resmi bir bilgi yok ancak BMW’nin giderek şişen böbrek ızgarasının başka bir yorumunu görmeyi bekliyoruz. Bir veya iki render çalışması dışında X8’e ait herhangi bir tasarım görseli bulunmuyor. Fakat dışarıda klasik coupe-SUV tasarımı görmeyi bekliyoruz.

Şu anda Audi ve Mercedes-Benz gelecekteki X8’e doğrudan bir alternatif sunmuyor. Hem Audi Q8 hem de Mercedes GLE Coupe, X6 ile rekabet ediyor, bu nedenle X8 muhtemelen coupe-SUV segmentinin boyut/fiyat sınırlarını çok zorlayacak gibi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “BMW X8 M, ilk kez patent başvurusunda ortaya çıktı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Dogru 🙂

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Tasarım bizden esintiler taşıyor

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  marka başvurusudur o, patent olsa duramazsın

" BMW X8 M, ilk kez patent başvurusunda ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BMW X8 M, ilk kez patent başvurusunda ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BMW X8 M, ilk kez patent başvurusunda ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!