Motor arızası bazı Boeing 777’leri uçuştan çekti


22 Şubat 2021 Pazartesi 12:15
ABONE OL
Motor arızası bazı Boeing 777’leri uçuştan çekti

Japonya ve Amerika’daki havayolları firmaları, United Airlines’ın Denver’daki 328 numaralı uçuşunda gerçekleşen motor arızasından sonra, düzinelerce Boeing 777 uçağını uçuşlardan çekerek yere indirdi. Söz konusu hamlenin kısa sürede tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

Boeing 777, uçuşlardan çekiliyor

Amerikan Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu’nun devam eden soruşturmasına göre, uçağın 2 numaralı motorundaki iki fan kanadında kırıklar oluştu. Federal Havacılık İdaresi de Pratt & Whitney PW 4000 motorları ile donatılmış Boeing 777 uçaklarının acil veya kademeli olarak incelenmesini gerektiren bir acil uçuşa elverişlik direktifi yayınladı. İdare, bu incelemenin sonucunda yüksek ihtimalle uçakların hizmetten çekileceğini kaydetti.

boeing-777-ucaklari-motor-arizasi-nedeniyle-yere-indi

Öte yandan Wall Street Journal’e göre Boeing, bu motorla donatılmış uçaklarının uçurulmaması için havayolları firmalarına bildiri gönderdi. FAA yöneticisi ve eski pilot Steve Dickson yaptığı açıklamada, “Dün meydana gelen olaydan sonra mevcut tüm güvenlik verilerini inceledik. İlk bilgilere dayanarak, yalnızca Boeing uçaklarında kullanılan bu motor modeline özgü içi boş fan kanatları inceleme aralığını artırması gerektiği sonucuna vardık” ifadelerini kullandı.

Denver’dan Honolulu’ya gitmesi planlanan ancak kalkışından kısa bir süre sonra motor arızasıyla karşılaşan ve güvenli bir şekilde tekrar Denver Havalimanına dönüş yapan uçakta şans eseri kimse yara almadı. Yolcular, uçağın kalkışından kısa bir süre sonra büyük bir patlama duyduklarını belirtti. İnternette bulunan ve yolcular tarafından çekilen görüntülerde de bu iddia kanıtlanıyor. Videoda motorun dış kabuğunun açığa çıktığı ve yanmaya başladığı, aynı zamanda büyük bir duman huzmesinin  havayı kapladığı görülüyor.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

GİDİŞ DÖNÜŞ BİLET ALMAMAK ***** ziyan olmasın.

" Motor arızası bazı Boeing 777’leri uçuştan çekti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motor arızası bazı Boeing 777’leri uçuştan çekti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motor arızası bazı Boeing 777’leri uçuştan çekti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği