Okunma

Boeing Bizleri Uzaya Çıkaracak


19 Eylül 2010 Pazar 11:00
Boeing Bizleri Uzaya Çıkaracak

Bilim kurgu ile en alakasız insan bile mutlaka hayatının bir anında gökyüzündeki yıldızlara bakıp, uzay yolculuğu yapmak istemiştir. (NASA’nın En Yeni Oyuncağı)

Uzayın bu çekiciliği insanoğlunun ilk medeniyetlerinden beri süregelen bir süreçtir. Şanslı sayılabilecek birkaç astronot dışında kimsenin uzaya gidemediği düşünülürse, insanların bu isteğinin hala çok güçlü olduğu söylenebilir.

Dünyaca ünlü uçak üreticisi Boeing, bazı çılgın zenginlerin gerçekleştirdiği küçük uzay yolculuklarını herkes için uygun hale getirmeyi amaçladığını açıkladı.

 

Boeing insanları uzaya bir kapsül içerisinde çıkarmayı planlıyor

CST-1000

Space Adventures adlı bir şirket ile anlaşma yapan Boeing, kendi tasarladığı CST-1000 adlı 7 kişilik kapsül ile ticari uzay uçuşları yapmayı planlıyor.

2015 yılında başlaması hedeflenen uçuşlar ile yolcular Dünya’nın yörüngesine çıkıp, uzayı daha yakından görebilme şansına sahip olacaklar.

:: Uzay yolculuğu yapmaya cesaret edebilir misiniz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/172184-boeing-bizleri-uzaya-cikaracak.html
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Boeing Bizleri Uzaya Çıkaracak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Uzaya çıkmak eskiden beri süre gelen bir şey. Sadece makineler kullanılmıyordu.

" Boeing Bizleri Uzaya Çıkaracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Boeing Bizleri Uzaya Çıkaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Boeing Bizleri Uzaya Çıkaracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "