Okunma

Fazla MP3’leri Satın!


14 Aralık 2008 Pazar 14:50
Fazla MP3’leri Satın!

Her ne kadar ABD‘li telif hakkı savunucuları bu siteyi çok fazla yaşatmayacak gibi görünse de, Bopaboo.com kullanıcılarına müzik dükkanı açma ve burada satış yapma imkanı sunuyor. Evet, kendi müzik dosyalarınızı bu siteye yüklüyorsunuz ve buradan satış yapabiliyorsunuz. Tabii müzik şirketleri yerine kullanıcıların site üzerinden satış yapabilmesi bazı teknik sorunlar doğuruyor. Sonuçta elinizdeki kullanılmayan CD‘yi değil, rahatça milyonlarca kopyasını yapabileceğiniz ve telif hakkı size ait olmayan bir dijital kayıt var.

Çok Yaşar mı?

Her ne kadar Bopaboo, dosyaların birden fazla defa satılması konusunda önlemlerini almış olsa da, birçok arşiv çılgını kullanıcı, arşivindeki yüzlerde dosyayı buraya aktarıp bir şekilde, sadece bir defa da olsa satmayı deneyecektir. Diğer taraftan, her ne kadar site “Yasa dışı paylaşıma son! Yasal olarak satın alın” dese de müzik hak sahiplerinin onlarca davayla siteyi alaşağı etmesi an meselesi gibi görünüyor. Sitenin adıyla ilgili “Bu ismi çok aradınız mı?” sorumuza “Alternatifleri duymak ister misiniz?” şeklinde cevap veren site sahiplerinin bu davetini nazikçe reddettiğimizi de burada söyleyelim.

:: Proje uzun yaşar mı?

Bilgi için: Bopaboo
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Fazla MP3’leri Satın!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok geçmeden el atarlar bu ***** sürmez hayatı ***** katmıyorum bu konuya cünkü zaten büyük bir kesim paylaşımı ücretsiz yapıyor

" Fazla MP3’leri Satın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fazla MP3’leri Satın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fazla MP3’leri Satın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "