Okunma

Boston Dynamics Kime Satılacak?


20 Mart 2016 Pazar 07:00
Boston Dynamics Kime Satılacak?

Google’ın bir süre önce satın aldığı ve 2016 yılı ilk çeyreği itibariyle elden çıkarmayı düşündüğü haberlerinin geldiği Boston Dynamics için, alıcılar şimdiden sıraya girmiş durumda.

Boston Dynamics, kime satılacak?

Şu an için net olarak Google’ın neden satmak istediği konusunda bir açıklama olmasa da, gelen bilgilere göre Google, Boston Dynamics‘i kısa sürede kar getirecek bir şirket olmadığı için satmak istiyor. Zira Boston Dynamics; ürün üretip pazarlamaktan çok, teknoloji üreten bir firma yapısına sahip. Bu durumu da sık sık geliştirdiği prototip robotları ile gündeme taşıyor.

Google’ın ne zaman Boston Dynamics‘i satışa çıkaracağı bilinmiyor, ancak daha şimdiden alıcılar sıraya girmiş durumda.

İşte Boston Dynamics için sıraya girmesi muhtemel alıcılar!

1-Amazon

16-03/20/news_1-boston-dynamics-i-kim-alacak.png

Açıklanan bilgilere göre Boston Dynamics‘in en önemli talibi, Amazon gibi görünüyor. Elektronik alışverişin yanı sıra Twitch gibi sistemler ile de farklı alanlara adım atan Amazon’un, yeni hedefi Boston Dynamics olacak gibi görünüyor.

2-Toyota

16-03/20/news_2-boston-dynamics-i-kim-alacak.png

Elektrikli ve otonom araçların, günden güne daha da güçlendiği hesaba katılırsa, Amazon kadar bir diğer önemli alıcı Toyota, Boston Dynamics için sırada bekliyor. Aslında Toyota için çok yerinde bir satın alma olacağı tahmin edilebilir. Zira otonom araçlar ve yapay zeka söz konusu olduğunda, Boston Dynamics en güçlü isimler arasında yer alıyor.

3-Elon Musk

16-03/20/news_3-boston-dynamics-i-kim-alacak.png

Tesla ve SpaceX gibi önemli firmaların kurucusu olan popüler girişimci Elon Musk, Boston Dynamics için de sırada gibi görünüyor. Kuruculuğunu yaptığı ve ilgi alanına girdiği önemli işleri yapan şirket profilini Boston Dynamics‘in de taşıyor olması, Elon Musk için olası bir satın alma ihtimalini de güçlendiriyor.

4-Boeing

16-03/20/news_4-boston-dynamics-i-kim-alacak.png

Ülkemizde de en çok kullanılan yolcu uçaklarının üreticisi olan Boeing, Boston Dynamics için de diğer muhtemel alıcılar arasında yerini alıyor. Boston Dynamics‘in, gelişen havacılık teknolojisi ile ilgili çalışmalarına da ilham kaynağı olabileceği düşünüldüğünde, Boeing de diğer firmalar gibi listenin önemli isimleri arasında yer alabilir.

:: Sizce Boston Dynamics için en güçlü alıcı isim kim olabilir?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Boston Dynamics Kime Satılacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Montaj işi olsa görürdük. Arge onların ilgi alanlarına girmiyor. Anca çay kahve makinesi argesi yapar onlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Boston Dynamic tamda robot yeteneklerinin tanıtıldığı videolar sonrası satışa çıkıyor 🙂 Tesadüf işte 😉

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Amazon ile elon musk alabilir…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  boston dynamic gibi bir çok firmayı almıştı sanki google birini satsa ne olur satmasa ne olur zaten adamlar android yapacak araştırma devam

 5. SDN Okuru dedi ki:

  şöyle olsa güzel olurdu koç ve zorlu gibi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Elon must alır

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke burada Koç Vestel gibi şirketlerinde görsek

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Elon Musk, gerçek hayatın Tony Starkı sayılır. Adam teknoloji adamı. Elon Musk'un alması daha mantıklı.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Neden satmak isteyecek bu firmayı elinde bulundurduğu patentler için satın aldılar zaten, google şu anda dünyadaki en aktif patent avcısı şirketlerden biri satarkende aldığı fiyatın altında satacak ama patentleri vermeyecek işin özü bu.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bir türk şirketi çıksa deseki bizde almaya çalışalım diye bu şirketi ama nerde biz ancak hazırını almaya alışmışız tamamını satın alıp ne yapıcaz dimi

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bence en güçlü alıcı boeing veya Elon musk tur

" Boston Dynamics Kime Satılacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Boston Dynamics Kime Satılacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Boston Dynamics Kime Satılacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "