Boston Dynamics robotu Ford fabrikasında çalışacak


27 Temmuz 2020 Pazartesi 19:00
Boston Dynamics robotu Ford fabrikasında çalışacak

En çok tanına robotlardan olan Boston Dynamics robotu Spot, dünyanın önde gelen otomotiv firmalarından olan Ford için çalışmalara başlıyor. Fabrikalarda daha çok görülmeye başlanan robot sistemler sayesinde üretim süreci daha kolay hale geliyor.

Kendi üretiminde de bu robotlara yer vermeye hazırlanan Ford, kısıtlı sayıda olsa da ünlü robotu fabrikasında çalıştıracak. Köpek gibi yürüşe sahip olan robotlar, iş alanında gücünü göstermiş olacak.

Boston Dynamics robotu işe başlıyor

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden olan Ford, fabrikasında görevlendirmek üzere 2 adet ünlü robotu göreve almaya hazırlanıyor. Bu robotlar daha önce de bilindiği gibi 4 bacaklı bir tasarıma sahip. Köpeği andıran yürüyüşüyle adını duyuran Spot, 30 kg civarında yük taşıyabiliyor. Bunun sayesinde de robotların şanzıman imalatında çalışabileceği belirtiliyor.

Ford yaptığı çalışmada sisteme adapte olacak olan Boston Dynamics robotu Spot için planlar yapıldığını belirtti. Ancak bu planların ne kadar oranda gerçekleşeceğinin öngörülmediği söylendi. Robotların sahip olduğu sensörler sayesinde uyumlu çalışabileceği de beklentiler arasında.

Boston Dynamics robotu Spot

Robotların Ford fabrikasında çalışmasıyla birlikte birkaç avantaj sağlanmış olacak. İlk olarak robotlar sayesinde azalan imalat süresi kendisini gösteriyor. Manuel çalışmalara göre daha gelişmiş hesaplamalara ve sensörlere sahip olan robotların çalışmaları hızlandırabileceği belirtiliyor.

İkinci olarak da robotlar 5 farklı kamerayla donatılacak. Lazer tarayıcılarla birlikte etrafı tanımlayabilen robotlar, aralıksız 3 mil hızla 2 saat hareket kabiliyetine sahip olacak. Robotlarca toplanan veriler de kullanılmak üzere depolanacak.

Ford tarafından alınan robotların memnuniyet vermesi halinde, çalışacak robot sayısının artabileceği belirtiliyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Boston Dynamics robotu Ford fabrikasında çalışacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Boston Dynamics robotu Ford fabrikasında çalışacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Boston Dynamics robotu Ford fabrikasında çalışacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!