Okunma

Boston Dynamics robotu satışa çıkıyor!


13 Mayıs 2018 Pazar 11:00
Boston Dynamics robotu satışa çıkıyor!

Boston Dynamics robotu SpotMini için satış tarihi açıklandı. Dört ayaklı Boston Dynamics robotu, birçok iş süreinde otomatikleşmeyi sağlayacak yeteneklere sahip.

Boston Dynamics robotu gelecek yıl satılacak

Kapı açma, koşma, tekmelere karşı dayanma gibi videolar ile viral hale gelen SpotMini robot, gelecek yıl satışa sunulacak. Boston Dynamics Başkanı Marc Raibert, robotun satışı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Raibert, SpotMini robotun güvenlik görevleri veya şantiye yönetimi gibi işleri yerine getirebileceğini belirtti.

Ayrıca robot hakkında yayınlanan son video da bu görevleri kolaylıkla yerine getirebileceğini gösteriyor. Belirli bir alan üzerinde hareket eden robot, kameraları yardımıyla o alanın haritasını çıkarabiliyor. Daha sonra otonom bir şekilde bu alan üzerinde hareket edebiliyor.

Şirketin şu anda bu 4 ayaklı robottan 10 adet prototipi bulunuyor. Bu yıl içinde 100 adet yeni robotun üretilmesi ve gelecek yıl için satışa hazır hale gelmesi hedefleniyor.

Boston Dynamics robotu

Raibert, yaptığı açıklamada herhangi bir fiyat bilgisi vermedi. Ancak robotun özel müşteriler ve kullanıcılar için olduğunu vurguladı. Yani uçuk bir fiyat ile karşılaşmak şaşırtıcı olmayacak.

Geçtiğimiz günlerde Atlas Robot için yeni bir video yayınlayan Boston Dynamics, robotik alanında oldukça iddialı çalışmalara devam ediyor. Robotik alanındaki gelişmeler ile fiyatların düşmesi sonrasında, bu robotları güvenlik görevlisi gibi çeşitli görevlerde görebileceğiz.

Aşağıdaki video ile dört ayaklı SpotMini’yi çalışırken izleyebilirsiniz.
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Boston Dynamics robotu satışa çıkıyor!”

  1. Bora dedi ki:

    Güvenlik görevleri için mükemmel. Özellikle de Türkiye’de. çalınma garantili.

" Boston Dynamics robotu satışa çıkıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Boston Dynamics robotu satışa çıkıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Boston Dynamics robotu satışa çıkıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "