Boston Dynamics’in atölyesi ilk kez görüntülendi


29 Mart 2021 Pazartesi 10:33
ABONE OL
Boston Dynamics’in atölyesi ilk kez görüntülendi

Boston Dynamics, son yıllarda paralarının karşılığını vermek için tasarlanmış, koşabilen, zıplayabilen, takla atabilen ve hatta şık dans hareketleri yapabilen inanılmaz derecede çevik makineler inşa ederek bir isim yaptı.

Bu sayede popüleritesini oldukça fazla artıran Boston Dynamics hakkında merak edilen soru sayısıda haliyle arttı. En çok merak edilen soruların başında da elbette böylesine ilgi çeken robotların tasarım atölyesinin nasıl olduğu geliyor.

Boston Dynamics hata yapmaktan korkmuyor

Kapılarını çalışanlar dışında herhangi birine açması ender rastlanan teknoloji şirketi,  “yıllarca” sorulan sorunun cevabını vermek için CBS’nin 60 Dakika ekibine, Massachusetts atölyesi için özel erişim hakkı verdi.

60 Dakika web sitesindeki video, Anderson Cooper‘ın atölyeyi gezmesini ve Boston Dynamics’in kurucusu ve başkanı Marc Raibert de dahil olmak üzere bazı personel ile tanışmasını gösteriyor. Ayrıca videoda Raibert şirket ile alakalı şöyle diyor;

Marc Raibert

“Spot, Atlas ve Handle gibi Boston Dynamics robotlarının denemelerini ve sorunlarını takip eden herkes, işleri sadece doğru gittiğinde değil, ters gittiğinde de bilecekler. Başarısızlık, Boston Dynamics’teki geliştirme sürecinin büyük bir parçasıdır.”

Bu konuşmasına ek olarak Raibert ekibinin sloganını şu şekilde açıkladı: “Yap, kır, düzelt.” Ayrıca kurucu, ekibinin yakın zamanda insanlara ve hayvanlara benzer şekilde etkileyici hareket ve denge yeteneklerini sergileyen bir dans seansı için gelişmiş robotlarından birkaçını bir araya getirdiği olağanüstü bir videodan bahsetti. Raibert çalışmak ve yürütmek için projenin sekiz ay sürdüğünü belirtiyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Nedense ben bu şirketi; konusu Boston ve Massachusetts de geçen 2008 yapımı Fringe dizisindeki Massive Dynamic şirketine benzetiyorum ilginçtir.

" Boston Dynamics’in atölyesi ilk kez görüntülendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Boston Dynamics’in atölyesi ilk kez görüntülendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Boston Dynamics’in atölyesi ilk kez görüntülendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!