Okunma

Brand Week binlerce kişiye ilham verdi


22 Kasım 2016 Salı 08:17
Brand Week binlerce kişiye ilham verdi

Tüm hafta süren Brand Week Istanbul, bu sene ilk defa sadece pazarlama, reklam ve iletişim sektöründen değil, yaptıkları işlerle insana, sanata ve teknolojiye dokunan farklı dallarda konuşmacıları da ağırladı.

Etki teması işlendi

“Etki” teması etrafında kurulan konuların tartışıldığı haftada insana, şehirlere ve iş hayatına etki eden tüm yenilikler ve gelecek konuşuldu.

Ahmet Ümit ve Hakan Günday’la “Edebiyatta Empati Etkisi”, Şenol Güneş’le “Spor Etkisi”, Opet Kurucu Üyesi Nurten Öztürk’le “Kadın Etkisi”, Ipsos’un araştırma sonuçlarına göre belirlenen “Markalara Duyulan Aşk Etkisi”, Nobel ödülü kazanan insanlar üzerinde yapılan araştırmalarla ile de “Yaratıcılığın Etkisi” katılımcılarla paylaşıldı.

Brand Week Istanbul’da en fazla konuşulan konular şöyleydi:

  1. Kadının tabuları yıkması ve önlenemez yükselişi
  2. Şimdiye kadar hiçbir kuşağa benzemeyen “Z kuşağı”nı anlamayan ve onları yönetmeyi bilmeyen markaların ayakta kalamayacağı
  3. Yaratıcılığın farklı yetenekleri bir araya getirerek mümkün olabileceği
  4. Gelecekte kendi kurduğumuz hayallerle çizeceğimiz hiper gerçekliğin içinde yaşayacağımız (Hiper gerçeklik: fiziksel ve sanal dünyanın bir araya gelmesi)
  5. Rekabetin en önemli unsurunun tüketici ihtiyacı gidermek olduğu
  6. Her gün insanlar gönüllü olarak milyonlarca bilgiyi dijital ortamda paylaşıyor. Burada çok büyük bir data var. Bu datayı kaydeden, çözen, anlayan ve yorumlayan markaların geleceğin markaları olacağı

Katılımcıların bir çoğunun uluslararası trend ve tüketici araştırmaları uzmanlarına yönelttiği “Bunlar Türkiye için de geçerli mi?” sorularına tüm konuşmacılar ortak olarak “İnsan ihtiyacı evrenseldir. Kültürel farklılıklar elbet olacaktır. Fakat temel ihtiyaçlar değişmeyeceği için burada konuşulan her şey Türkiye için de geçerlidir” dedi.
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Brand Week binlerce kişiye ilham verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Brand Week binlerce kişiye ilham verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Brand Week binlerce kişiye ilham verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "