Okunma

Britannica Komple Dijital Yayına Geçiyor


14 Mart 2012 Çarşamba 11:30
Britannica Komple Dijital Yayına Geçiyor

Bir dönem ülkemizde gazetelerin kuponlarla dağıttığı Britannica ansiklopedi serisi artık fiziki olarak tarihe karışıyor. Dile kolay tam 1768 yılından beri yayın yapan Britannica, gelişen çağın yeniliklerine ayak uydurmak için basılı yayını bırakıp artık tamamiyle dijiyal yayına geçmeye karar verdi.

Bundan böyle basılı yayın yapmayacak olan Britannica’nın hatıra için son bir basılı yayını yapılmış. Sadece 500 adet basılan 32 ciltlik Britannica serisi İngiltere sitesinde 1.995 pound’a yani 5 bin 657 TL’ye satılıyor. 

Britannica’nın yeni dijital sistemi ise tek çeşit olmak yerine farklı alanlara uzanmayı seçmiş. Çocuklar için, yetişkinler için farklı siteler düzenlenmiş. Aynı zamanda DVD versiyonu ve mobil uygulama versiyonları da mevcut. Dijital versiyonun ödeme çeşidi de seçilen versiyona göre değişecek.

Britannica’nın tamamen dijitale geçmesi, yanında birçok rakibi de beraberinde getirdi. Basılı alanda çok önemli ismi olan Britannica, bakalım dijitalde bedava olan bazı kaynaklarla nasıl yarışacak.

:: Britannica sizce dijital dünyada başarılı olur mu?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Britannica Komple Dijital Yayına Geçiyor”

 1. rtsbora dedi ki:

  vay be… bir zamanar insanlar britannica, larus sahibi olabilmek için aylarca kupon biriktirirlerdi. ne günlerdi.

 2. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  İnternet yaygınlaşmadan önce, Britannica ansiklopedi olarak çok faydalıydı. Birde Larus vardı ansiklopedi olarak. Ayrıca gazetelerde vermeye başlamışdı on sene önce kadar. İnternet yaygınlaşınca, kütüphanelere ilgi azaldı, eskiye göre ama müdavimleri hala mevcut.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Evde bir seri Britannica var, Wikipedia’nın gelmesi ile beraber atmayı düşünüyordum. İyiki atmamışım… 😀

 4. DarKeN dedi ki:

  Çok geç kalınmış bir işlem ama neyse doğru yolu bulmuşlar sonunda ya zararın neresinden dönülse kardır

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İnternet gibi bir ortamda parayla bilgi satmak zor iş. Özellikle karşısında wikipedia gibi bir rakip varken. Türkçe vikipedi biraz zayıf fakat ingilizce wikipedia oldukça güçlü bir rakip.

" Britannica Komple Dijital Yayına Geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Britannica Komple Dijital Yayına Geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Britannica Komple Dijital Yayına Geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "