Okunma

British Council’den kadınlar için harika oyun projesi


22 Şubat 2017 Çarşamba 13:59
British Council’den kadınlar için harika oyun projesi

British Council,  kadınların STEM (Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) alanlarına daha fazla katılımını sağlayabilmek için gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Oyun projesi genç kadınlara ilham olmayı amaçlıyor

British Council Bilime Yön Veren Kadınlar başlıklı bir oyun hazırladı ve ilk kez 11 Şubat’ta, Uluslararası Bilimde Kadın ve Genç Kızlar Gününde bu projenin duyurusunu yaptı.

Projenin hedefi, Türkiye’de yaşayan lise ve üniversite öğrencisi genç kızlara oyunlaştırılmış bir kurgu içerisinde önemli bilim kadınlarını tanıtmak ve onlara ilham vermek.

17-02/22/bilime_yon_veren_kadinlar_yarisma_630x354_tr.png

STEM, alanlarında önemli bir oranda kadın istihdamına ihtiyaç olduğunu anlatmak, genç kızların kariyerlerine bu alanlarda yön verebilmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan oyun British Council web sitesinde yer alıyor.

Oyun; Adam Asmaca, Eşini Bul ve Puzzle gibi herkesin aşina olduğu ve oynamaktan her zaman keyif alınan klasik oyunlardan meydana gelmiş bir oyun maratonundan oluşuyor. Katılımcılar tamamladıkları her etapta Türk veya İngiliz bir bilim kadınının tarihe geçen bir başarısını öğreniyor ve oyunlaştırılmış kurgu sayesinde bu bilgilerin akılda kalıcı olması sağlanması hedefleniyor.

British Council,  oyunu tamamlayan katılımcılar arasından 1 kişiyi iPad mini, 1 kişiyi çanta ve 1 kişiyi cep telefonu kamerasıyla kullanılabilen mobil mikroskop hediyesi ile ödüllendiriyor.

:: Yarışmaya katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" British Council’den kadınlar için harika oyun projesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere British Council’den kadınlar için harika oyun projesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda British Council’den kadınlar için harika oyun projesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "