Okunma

Broadcom, Qualcomm alımı gerçekleştirebilir!


05 Kasım 2017 Pazar 10:00
Broadcom, Qualcomm alımı gerçekleştirebilir!

Broadcom tarafından Qualcomm için oldukça büyük bir meblağın gözden çıkartıldığı iddia ediliyor. Eğer bu teklif kabul edilirse yer yerinden oynayabilir.

Broadcom, Qualcomm için 100 milyar dolarlık teklif mi düşünüyor?

Reuters’ın haberine göre, 6 Kasım günü gerçekleştirilecek olan birleşme teklifiyle Broadcom dünyanın en büyük kablosuz teknoloji şirketlerini hayata geçirmek hedefinde. Şirketin karargahını tekrar ABD’ye taşımak istediği ve yükselen hisse senedi fiyatlarının da teklif hazırlığının sebebi olduğu söyleniyor. Şirket, istikrarlı büyümesi nedeniyle birleşme için iyi bir konumda. Qualcomm hisseleri ise tekelcilik iddiaları ve Apple ile 1 milyar dolarlık dava süreci sebebiyle sallantıda.

Broadcom, Qualcomm

Hem nakit hem de hisse başı 70 dolar civarındaki olası fiyatla birlikte 100 milyar dolara ulaşan bir teklifin sunulması bekleniyor. İki şirketin de şu aralar NXP ve Brocade Communication Systems alımını tamamlama sürecinde olduğunu da belirtmek gerek. Birleşmenin gerçekleşmesi durumunda kablosuz ve bütünleşik teknoloji alanında büyük bir gücün oluşması kaçınılmaz.

:: İki şirketin olası birleşmesi konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Broadcom, Qualcomm alımı gerçekleştirebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Broadcom, Qualcomm alımı gerçekleştirebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Broadcom, Qualcomm alımı gerçekleştirebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "