Okunma

Brocade’den Yeni Gelişmeler


31 Ağustos 2009 Pazartesi 14:30
Brocade’den Yeni Gelişmeler

Bu değişiklikler, ağ hizmetlerini fiziksel sunuculardan sanal alemine kadar genişletmesi, böylece sanal makinelerin görünürlüğünü veri depolama ağları (SANs) için arttırmış.

VMWorld 2009‘da gösteriye sunulacak olan bu gelişimlerin amacı veri depolama ağları yönetiminde fiziksel ağ sunucuda olmayan fakat sunucu sanallaştırmada gelişmiş olan zorluklarla mücadele etmek.

Bağımsız araştırma merkezi ve BT sektörüne bilgi toplama ve aktarmada lider olan TheInfoPro’nun sunucu araştırmaların yönetim müdürü Bob Gill bu konu hakkında : “Bir kaç yıl öncesinde sunucular ve sanal makinelerin yöneticilerin giderek IT ortamlarında sanal makinelerin sayısını arttırdıkları için, bu tür kısıtlamalarla karşılanacaklarını tahmin etmiştik” diyor.

“Fakat eğer bu kısıtlamalarla mücadele edilmezse, sanal sunucunun ölceklenebirlik ve işlevsellik açısından atması gereken bir sonraki ki adım için engel olma olanağı var” diyerek devam etti.

Bu donanımlar şu anda Brocade‘in veri depolama ağları için kullanılıyor fakat Brocade’in uzun yıllardır işbirliği yaptığı endüstrinin liderleri olan, sunucu ve depolama üreticilerin aracılığıyla, açık ve heterojen ortamlarına da faydası olabiliyor.
DCFM 10.3 sanal sunucular için optimize edilmiş veri depolama ağları yönetimi. Brocade sanal makinelerin işlevselliklerini ve performanslarını arttırmak amaçlı , 10.3 versiyonlu DCFM’nin veri depolama ağ yönetim uygulamasıyla ilgili aşağıdaki gelişmeleri ortaya koydu.

DCFM ‘in VMware ve vSphere ile birleşmesinin aracılığıyla Brocade ‘in altyapısı üzerinde sanal makinelerin görünürlüğü artmış. Bu birleşmenin yararları SAN yöneticilerine fiziksel sunucuların içerinde işleyen sanal makinelerin görebilmeleri ve sanal makinelerinin özeliklerini uçtan–uca, sunucudan Brocade’in Ana Veriyolu Adaptörleri (HBA – Host Bus Adapters) ve anahtarlarının aracılığıyla depolama’ya kadar görme imkanları var.

VMware vCenter ‘e ait olan ve yüklenip aktif duruma geldikten sonra VMware ortamının aracılığıyla önemli ölçümler ve uyarıları sağlayan bir modülleri genişleten yönetime destek çıkma söz konusudur. Böylece VMware yöneticilerine altyapıya bağlı olan sanal makineleri ve uygulamalarının performanslarını etkileyebilecek sorunları çözümlemelerinde desteklemiş olacaktır. Ayrıca, Brocade DCFM 10.3 versiyonu ve VMware’in modül genişleticisi, SAN’larla ilgili kritik bir uyuru esnasında, bir vMotion’u tetikleyip böylece yöneticilere çözüm seçeneği sunabiliyor.

Üçüncü taraf depolama kaynağı yönetim aleti (Storage Ressource Management – SRM) yazılım kullanıcılarına doğrudan yönetim ortamlarından DCFM 10.3 ‘den yararlanmalarını sağlıyor.

VMWorld 2009 Gösterisi

Birden çok protokolu ve çok yönlü satıcı gösteri kapsamında, Brocade, 31 Ağustos-3 Eylül arasında gerçekleşecek olan VMWorld fuarında, DCFM 10.3 versiyonlu ve SAO ürünlerinin faydalarını gösterecek.

Bu gösteri dinamik ve canlı olarak iki VMware sanal makineleri arasında yer alan ve Brocade’in anahtarlama teknolojilerine dayanarak bir sanal makine geçişi (vMotion) gerçekleştirecek. Piyasada mevcut olan anahtarlama teknolojileri:

Fibre Channel Brocade 300 anahtarı ve Brocade 825 HBA’ler aracığıyla Fibre Channel bağlana birliği.

FCoE Brocade 8000 anahtarı ve Brocade 1020 birleşmiş ağ adaptörleri (Converged Network Adapters – CNA) aracığıyla FCoE bağlana birliği.

Brocade TurboIron 24X anahtarı sayesinde 10 Gigabit’lik Ethernet’lik (GbE) bağlanabirliği.

Brocade FastIron GS anahtarı sayesinde yönetim uçbirimini ağlaştıran Gigabit Ethernet bağlana birliği.

Brocade’in SAO ürünü Brocade FC anahtarları ve Brocade Ana Veriyolu Adaptörleri’lerin (HBA) beraberliğinde kullanılması şartıyla lisans halinde satışa sunuluyor.

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Brocade’den Yeni Gelişmeler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Brocade’den Yeni Gelişmeler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Brocade’den Yeni Gelişmeler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "