Okunma

DCX Backbone Ailesi Genişliyor


10 Şubat 2009 Salı 13:13
DCX Backbone Ailesi Genişliyor

Brocade, DCX-4S Backbone’u (ana omurga direktörü) piyasaya sürdüğunü duyurdu. Bu çok işlevli merkez ve uç birim ağ anahtarlama platformu, BT ortamlarının alt yapı ve yönetim maliyetini azaltırken, aynı zamanda sunucu, veri depolama ağları (SAN – storage area network) ve veri merkezi birleşimini kolaylaştırmak için tasarlanmış.


Brocade’in yeni Backbone’u DCX-4S

 

2008 yılında sunulan 384 portlu 8Gbit/s’lik Brocade DCX Backbone’nun hemen ardından gelen yeni Brocade DCX-4S Backbone, dört blade sunucu yuvasının sayesinde 8Gbit/s’lik bir hızda port sayısını 192’ye düşürerek ve daha geniş DCX modelini örnek alıp, aynı yenilikçi teknolojiye dayanıp, üstün bir performans, esneklik ve enerji verimliliği sağlıyor.

Orta Ölçekli Şirketler İçin de Uygun

Brocade’in DCX-4S Backbone’u, hem yeni hem de var olan depolama ağlarında esnek bir dağıtım ve yatırım koruması sağlayabiliyor. Örneğin, daha geniş DCX Backbone’un ürettiği işe ve mevcut olan port yoğunluğuna ihtiyaç duymayan orta ölçekli kuruluşlar, onu ağ ortamlarında düşük maliyetli ana omurga direktor çözümü olarak uygulayabiliyor. Büyük kuruluşlar ayrıca veri merkezin genelinde komple ve çok uygun maliyetli omurga sınıfın yeteneklerini sağlamak için, Brocade DCX-4S’i ağın kenarına uygulayabiliyor, Brocade DCX-4S Brocade’in B-Series veya M-Series ağ ortamlarıyla doğal olarak bağlanabiliyorlar.

Fabric OS 6.2 Desteği

Brocade’in DCX-4S Backbone’u kısa süre önce piyasaya sürülen Brocade Fabric OS (FOS) 6.2 işletim sistemini destekleyip, fiziksel bir SAN’ın sanal partisyonlara bölünmesini sağlayan yeni bir Virtual Fabrics kapasitesi de içeriyor. Brocade DCX-4S ayrıca, arasında HP StorageWorks Secure Key Manager’ı da olan birçok temel yönetim ürünleriyle entegrasyon sağlayarak, disk veya teyp üzerine network tabanlı veri şifrelemesi gibi ileri özellikleri destekliyor.

:: Şirketiniz için uygun mu?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DCX Backbone Ailesi Genişliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DCX Backbone Ailesi Genişliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DCX Backbone Ailesi Genişliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "