Okunma

Brother Türkiye, Korsan’a Savaş Açtı


26 Kasım 2013 Salı 08:06
Brother Türkiye, Korsan’a Savaş Açtı

Görüntüleme Malzemeleri Koalisyonuna göre, görüntüleme malzemeleri sektöründe, sahte ürün tehlikesine maruz kalan Türkiye dahil dünya çapında bir çok ülkede yıllık tahmini 3 milyar dolar sahtecilik hasarı meydana gelmektedir.

Brother Türkiye, Türkiye’de Brother Industries Ltd’nin, ülke çapında ve birçok ülkede sıkı bir şekilde korunmakta olan fikri ve sınaî mülkiyet haklarının ihlalini oluşturan bazı firmaların “Brother” markasına ait sahte ürünler sattıklarını tespit etmiştir.

Brother grup 1908 yılında kurulan ünlü bir Japon şirket grubu olarak yenilikçilik ve özgünlüğe son derece önem vermektedir. Bu anlayış ile paralel olarak, Brother grup ürün güvenliğine ek olarak fikri ve sinai hakların korunması ile ilgili çok titiz ve kesindir. 

“Yakın geçmişte, bizim şikayetimiz neticesinde, İstanbul 3. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, Brother markasına ait bazı sahte ürünlerin piyasada dolaştığını ve marka haklarını ihlal ettiğini belirlemiştir. Bu nedenle Mahkeme, ürün ithalatına ve ürünlerin satışının yasaklanmasına ve piyasada bulunan ambalajlı ürünlere el konulmasına ve bunların imhasına karar vermiştir.

Brother Türkiye Genel Müdürü Özgür Koca bu sahte ürünlerin fikri ve sınai mülkiyet yasalarını ihlal etmesinin yanı sıra insan sağlığını tehlikeye attığını belirterek ”Brother Türkiye olarak ürünlerimizin taklidi yoluyla bizimle haksız rekabet içine giren ya da ticari markamızı kullanarak yasadışı bir şekilde karışıklık olasılığına sebep olan firmalara karşı tüm yasal yollara başvurmadan kaçınmayacağız” şeklinde bir açıklamada bulunmuştur.

Brother Grup’un bir üyesi olan Brother Türkiye, uzun bir süre için tüm Brother ürünlerinden en iyi performansı almak için Brother orijinal sarf kullanımını kamuoyuna duyuracak ve bunu teşvik edecektir.

:: Sizce Brother Türkiye bu savaşı kazanabilir mi? 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Brother Türkiye, Korsan’a Savaş Açtı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece Brother değil ki, tüm firmalar için geçerli.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Helal Darkaura 🙂 katılıyorum..

 3. Darkaura dedi ki:

  eger brother samimi sekilde musterilerini dusunuyorsa, once kartus fiyatlarini dusursun. bir set kartus fiyatina yeni yazici alinabiliyorsa, orda ne yaparsaniz yapin korsani engelliyemezsiniz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  BROTHER BU SAVAŞI KAZANIR ,TÜRKİYEDE ÇOK KAÇAK MAL SAHTECİLİK VAR

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Brothercim korsanla mücadele öyle olmaz

" Brother Türkiye, Korsan’a Savaş Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Brother Türkiye, Korsan’a Savaş Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Brother Türkiye, Korsan’a Savaş Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "