BTK Başkanı Sayan’a bakanlıkta yeni görev!


21 Temmuz 2018 Cumartesi 11:14
BTK Başkanı Sayan’a bakanlıkta yeni görev!

2015 yılından bu yana Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı olarak görev yapan Dr. Ömer Fatih Sayan, yeni atamalar sonrasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı ve yeni görevi resmi olarak açıklandı.

BTK Başkanı Sayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu

Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci ve 3’üncü maddeleri uyarınca yapılan atamalar sonrasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Dr. Ömer Fatih Sayan, Enver İskurt ve Selim Dursun resmi olarak atandı.

Açıklanan yeni kabine sonrasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına getirilen Mehmet Cahit Turhan’ın yardımcılarından biri olacak olan Dr. Ömer Fatih Sayan, 2007-2014 tarihlerinde Başbakanlık’ta Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Baş Müşavirliği görevinde yer aldı. Sayan, 2014 yılının Ocak ayında  ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliğine atandı. Dr. Ömer Fatih Sayan, bu gelişmeyi, resmi Twitter hesabından da açıkladı. Kendisini tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir?

Dr. Ömer Fatih Sayan, 10 Haziran 1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerini bitirdi.

Yüksek Lisansını burslu olarak Almanya Münih Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Haberleşme Mühendisliği’nde İnsan Makine Haberleşmesi alanında yapan Sayan, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği’nde Duygusal Zeka Modeli oluşturulması konusunda yaptı. İngiltere Oxford Üniversite’sinde ise ‘Diplomasi’ eğitimi aldı.

1995 yılında iş yaşamına başlayan Sayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ardından Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı. Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulundu. Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.

 
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" BTK Başkanı Sayan’a bakanlıkta yeni görev! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK Başkanı Sayan’a bakanlıkta yeni görev! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK Başkanı Sayan’a bakanlıkta yeni görev! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!