Okunma

BTK Başkanı’ndan Wikipedia için sevindirici açıklama!


16 Kasım 2017 Perşembe 19:30
BTK Başkanı’ndan Wikipedia için sevindirici açıklama!

Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi Wikipedia için yaklaşık 6 ay önce verilen erişim engeli kararının halen çözüme kavuşturulamamış olması, kullanıcılarının araştırma yaparken oldukça zorlanmasına neden oluyor.

Bu konu hakkında basın mensupları tarafından geçtiğimiz dönemlerde Ulaştırma Bakanı ve BTK Başkanı‘na oldukça fazla soru yöneltilirken, nihayet yetkililerden ilk olumlu açıklamalar gelmeye başladı.

Wikipedia kademeli olarak erişime açılabilir!

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, yetkililer ile yapılan görüşmeler doğrultusunda yönetimin olumlu adımlar atmaya başladığını ve erişim engelinin kaldırılması için hayata geçirilmesi istenilen taleplerin kendilerine iletildiğini açıkladı.

Erişim engelinin ana faktörü, Türkiye’yi terör örgütleriyle aynı zeminde gösteren içeriklerin site üzerinde yer almasıydı. BTK Başkanı Sayan, tüm sitenin kapalı kalmaması için çeşitli formüller üzerinde çalıştıklarını belirterek, sitenin kademeli olarak açılabileceğinin sinyallerini verdi.

Bunun yanı sıra bazı kaynaklar yetkililer tarafından yönetime iletilen talebin, mahkemenin erişim engeli kararını almasına neden olan 2 içeriğin tamamen silinmesinin olduğunu iddia ediyor.

:: BTK Başkanı tarafından yapılan açıklama hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “BTK Başkanı’ndan Wikipedia için sevindirici açıklama!”

  1. Mert dedi ki:

    6 aydır hep aynı muhabbet. Daha hiç bir adım atıldığını göremedik.

" BTK Başkanı’ndan Wikipedia için sevindirici açıklama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK Başkanı’ndan Wikipedia için sevindirici açıklama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK Başkanı’ndan Wikipedia için sevindirici açıklama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "