Okunma

BTK, operatörlere cezayı kesti!


19 Ekim 2017 Perşembe 14:07
BTK, operatörlere cezayı kesti!

BKT, uluslararası dolaşım hizmetleri kapsamı içerisinde yaptığı denetimin sonucunda Türkiye’nin üç büyük GSM operatörüne idari para cezası verdi. BTK resmi web sitesi üzerinde de yapılan açıklamaya göre, denetimin kullanıcılar tarafından gelen şikayetler doğrultusunda yapıldığı da açıklandı.

BTK operatörlere roaming cezası verdi!

Avea, Turkcell ve Vodafone üzerinde yapılan denetim sonucunda bu üç şirketin yurt dışı kullanımlardaki ücret uygunluğu göz önüne alındı. Yapılan araştırma sonucunda da üç şirkete kurallara uymamaktan ötürü idari para cezası verildi.

Turkcell, 29 Aralık 2014 – 24 Mart 2015 tarihleri arasında sesli yanıt sistemini kullanan abonelerine yanlış yönlendirme yaparak, Birleşik Arap Emirlikleri’ni seçen 98 aboneye normalden daha fazla ücretlendirme sundu. Turkcell bu yanlış yönlendirmeden dolayı 19 bin 138 TL idari para cezası aldı. Ayrıca Süper Yurt Dışı paketleri aktif durumda olan müşterilerine ise doğru faturalandırma yapmaması nedeniyle de 181 bin 813 TL para cezası aldı.

BTK

Avea İletişim Hizmetleri AŞ‘ye ise, doğru faturalandırma yapmama ve hizmetlerin kısıtlandırılması ve durdurulmasına yönelik görevlerini gerçekleştirememekten ötürü 251 bin 338 TL para cezası verildi.

Son olarak Vodafone Telekomünikasyon AŞ ise, Her Şey Pasaport Roaming paketine sahip olan tam 378 aboneye, internet kullanımlarını hatalı ücretlendirdiği için 82 bin 454 TL para cezası, ayrıca BTK’ya yollanan dosyaların da hatalı olması nedeniyle 123 bin 47 TL para cezası verdi.

:: Bu cezalar hakkında yorumunuzu alalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “BTK, operatörlere cezayı kesti!”

 1. serkan dedi ki:

  vodafone kendini uyanık zanneden hainlik muhbirlik yapan gambazcının teki, ama yakında iş birlikçileriyle beraber belalarını bulacaklar İnşallah!!! bu arada BTK’yada helal olsun bunları fazla boş bırakmasın yoksa kendilerini bir şey zannediyorlar.

 2. erko dedi ki:

  100 milyonlarca lira hırsız haraç ve gasp eden şirketlere sakız parası cezası onlarda sıfırlanır cengizin borçları gibi

 3. SiLGEC dedi ki:

  Turkcell Superonline’ın hatalı ücretlendirmesini ne kadar söylesem de operatör kabul etmedi. En sonunda BTK’ya yaptığımız şikayetler sonucunda hatalı ücretlendirmeyi geri aldık. Diğer abonelere de iade yapılacağı söylendi. Operatörlerin müşteri hizmetleri politikası tamamen inkar üzerine kurulu. Nasıl olsa pes eder düşüncesindeler. Haklıysanız hakkınızı arayın.

 4. Faruk dedi ki:

  Bu paralar yine bize girecek onlar için sıkıntı değil. 3 operatörün toplam 70 milyon abonesi var, ayda bir kişiden 1 tl söğüşleseler ki 1 tl en insaflısı, ayda 70 milyon tl yapar. Yani kestikleri ceza değil “vatandaşı sonuna kadar söğüşleyebilirsiniz” ödülüdür. Bırakın 1 tl yi, 1 kuruş tırtıklasalar bu cezayı 1 günde çıkartır bunlar.

 5. Ali dedi ki:

  Sanki normal fiyatlandırmaları çok ucuzda bu btk nın yurtdışı ücretlerinden haberi yok galiba

 6. burak dedi ki:

  Türk Telekom ve Avea berbat bir hizmet sunuyor

 7. Sunay köroğlu dedi ki:

  Vodafone Red tarifesindeyim yurt dışına çıktığımda otomatik olarak devreye girem Her Şey Pasaport paketi yurt dışında kaldığım günden daha fazla gösterildi farklı zamanlarda toplamda 3 faturada döneminde 7 gün fazla kullanım ödedim toplamda 105 tl. İtiraz etmeme rağmen sadece daha sonraki fatura döneminde 15 tl indirim yaptılar. Btk konuyu 6 aydır inceliyor bakalım sonuç ne olacak.

 8. Hasan dedi ki:

  Ben schengen bölgesinden bir ülkeden hat aldım, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde roaming ivin artık ücret ödemiyorum.
  Eskiden Vodafone’un sehvetine maruz kalıyordum.

 9. Deneme dedi ki:

  Vergi parasini alsaydi yeterdi yani
  Lol. Sonra devlet isini yapiyor diyorlar sjsjsjsjsj

 10. Pilsiz dedi ki:

  Peki ya kullanıcılara fazla ödedikleri para iadeleri?

 11. Volkan onkibar dedi ki:

  Rakamlar inanilmaz komik bakkala verilecek cezalari dev gsm operatorlerine verdiler

 12. tugrulserhathat dedi ki:

  internet paketi bittikten sonra 200kb/5kr denmesine rağmen 10 saniyede 5 tl hesaptan nasıl düşebiliyor ? bunu da araştırsınlar !!!

 13. Varil dedi ki:

  O dosyayı BTK’ya yollayan arkadaşın halini düşünemiyorum bile 🙂

 14. Yahya dedi ki:

  az bile

 15. grodio dedi ki:

  yunanistana gidenede gsm hizmeti 0 oluyor onuda unutmayın…

 16. KAYA dedi ki:

  Bunlar fark edilenler peki fark edilmeden milletten sömürülen paralar ne olacak? Yıl sonu karlarında çılgın rakamlar açıklayan operatörler.. Sömürü düzeni yapacak biş iyok

 17. ozan dedi ki:

  Versene 100 milyonluk ceza. 20-30 bin sakız parası bunlar için.

 18. Volkan Evkuran dedi ki:

  Çok iyi olmuş özellıkle Türk Telekom yanı avea inşallah iflas eder başkada birşey demıyorum

  1. sezer dedi ki:

   katılıyorum 170 liralık faturam 230 oldu hiçbir şey değişmeden

" BTK, operatörlere cezayı kesti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK, operatörlere cezayı kesti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK, operatörlere cezayı kesti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "