BTK’nın yeni kurul üyeleri sektörün içinden isimler oldu


12 Eylül 2019 Perşembe 16:31
BTK’nın yeni kurul üyeleri sektörün içinden isimler oldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Üyeliklerine yeni isimler atandı. Cumhurbaşkanlığı kararı ile yapılan atamalarla birlikte yeni kurul üyeleri resmen belli oldu. Selamettin Ermiş ve Ahmet Kılıç gibi isimler BTK kurul üyeleri arasında yerini aldı.

BTK kurul üyeleri açıklandı

Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye hedefleri ile yoluna devam eden BTK için Cumhurbaşkanlığı kararı çıktı. Bu karar ile birlikte kurula yeni isimler atandı. Kuruldaki isimlerden Selamettin Ermiş, Dr. Ahmet Kılıç, Nurettin Şar ve Rıdvan Kahveci bilgi ve iletişim sektöründe uzun süredir görev yapıyorlardı.

Alınan karar 12 Eylül 2019 Tarihli ve 30886 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylece Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu İkinci Başkanlığı görevine Selamettin Ermiş getirilirken, Dr.Ahmet Kılıç, Nurettin Şar ve Rıdvan Kahveci de üyeliklere atandı.

Selamettin Ermiş kimdir?

Daha önce Etik Komisyonu Başkanlığı, Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığı, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Ermiş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü, 2013 Dünya Kültür Expo’su Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü gibi görevler de yaptı. Şimdi ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu İkinci Başkanlığı görevini devam ettirecek.

Dr.Ahmet Kılıç kimdir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Dr.Ahmet Kılıç ise 2007 yılında İletişim Uzmanı olarak başladığı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda uzun yıllar İnternet Dairesi Başkanlığı ve İdari Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Nurettin Şar kimdir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurumsal Kalite Değerlendirme Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Şar, 2006 yılında Uzman Yardımcısı olarak girdiği TÜRKSAT’ta, uzman, kıdemli uzman, Kablo Hizmetleri Müşteri İlişkileri Direktörü, Yönetim Sistemleri Koordinatörü olmak üzere birçok görevde bulundu.

Rıdvan Kahveci kimdir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Endüstri Yüksek Mühendisi Rıdvan Kahveci, Türk Telekomünikasyon A.Ş’de 2003 yılında uzman olarak başladığı kariyerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda Mühendis, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda uzman, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda ise Kurul İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı, Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı ve Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “BTK’nın yeni kurul üyeleri sektörün içinden isimler oldu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Devlet kademelerinde belirli bir süre çalış. Belirli bir siyasal yapıya yakın ol. Birgün sende herşey olabilirsin. Ne yazık ki az veya çok dünyanın her yerinde bu iş böyle. Sanırım olması gereken de bu. Yoksa sistem kilitleniyor. Bakınız CHP sadece konuşup, boş boş geziyor ortalarda.

" BTK’nın yeni kurul üyeleri sektörün içinden isimler oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK’nın yeni kurul üyeleri sektörün içinden isimler oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK’nın yeni kurul üyeleri sektörün içinden isimler oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!