Okunma

BTK’da Bir Devrin Sonu!


01 Haziran 2015 Pazartesi 08:45
BTK’da Bir Devrin Sonu!

2005 yılından bu yana devam eden BTK kurul başkanlığı görevini sürdüren Tayfun Acarer‘in görev süresi, 2010 yılında Bakanlar Kurulu tarafından 5 yıllığına daha uzatılmıştı. 2010 yılından bu yana uzatılan ek süre de doldu ve BTK’da bir devrin sonu geldi.

BTK’nın toplantı yapma ve karar alma yeterliliği de kalmadı!

Tayfun Acarer’in görev süresinin dolmasıyla beraber 4 üyesi kalan BTK’nın karar alma ve toplanma için yeterliliği de kalmadı. BTK’nın 7 kişilik yönetiminden 2 kişinin de görevi daha önce dolmuştu. 

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Acarer’in yerine henüz yeni bir atama yapılmazken, büyük ihtimalle BTK tarafında yeni kararların alınması için seçim sonrası beklenecek. 

Seçimden sonra ya yeni bir başkan atanacak ya da mevcut başkanın görev süresi uzatılacak. Bakalım hangisi olacak?

:: Sizce 10 – 15 yıllık görev süreleri uzun değil mi? Bu tarz kurumların başındaki kişilerin düzenli şekilde değişmesi mi daha iyi yoksa uzun görev süreleri mi? Gelin forumda tartışalım
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “BTK’da Bir Devrin Sonu!”

 1. kmurat dedi ki:

  Bir kurum’da birilerinin zun süre görevde kalmalarýnýn iki nedeni olabilir. Kurumun bir alternatifi yok, Yöneticinin bir alternatifi yok. Ülkmizde de bilgi ve beceri olanlarýn sayýsý pek fazla olmadýðýndan, (Çünkü çoðu kiþi okumak yerine, hemen bir iþe girmeyi ve para kazanmayý tercih ediyor. Ben de dahil) kritik konumlarda görevlendirilebilecek birilerini bulabilmek zor. Görevlendirilen kiþiler de yine, tam iþi öðrendiklerinde, ya yýpratýlmýþ oluyorlar, yada görev süreleri bitmiþ oluyor ve emekliliðe ayrýlýyorlar. Eminim, sizlerde okulunuzun biteceði günü sabýrsýzlýkla beklemektesiniz ve bir an önce elinize biraz para geçsede, Ýphone’nun son çýkan modelini alabilmeyi hayal ediyorsunuzdur. Çünkü, butonlarý daha deðiþik olacakmýþ. Bir ülkede okuyanlarýn sayýsý az olduðunda, adam olanlarýn sayýzýda bir o kadar az oluyor.

 2. s3rh47 dedi ki:

  Yeni kuralacak hükükmette umarim telefon kayit zimbirtilari kalkar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hee gelen işi yeniden öğrenecek. Piyasayı sıfırdan analiz edecek. Yapılan hatalar tekrarlanacak. Bu yüzden eskisinin uzun süre devam etmesi daha iyi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni kurul kurar koalisyonumuz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkenin çivisi çıkmış

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yeni gelmeli padişah mı bu süre uzatıyor devam ediyor saçmalık

 7. honline dedi ki:

  Hangi makam, kurum olursa olsun bence 5 seneden fazla kalamamalý, sonra o makamdan gitmek istemiyor kimse

 8. TMac1 dedi ki:

  Btk’de diye okunmaz mý ben mi yanlýþým ?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga abi devlet destekli adam gibi yerli telefon yapilsa guzrl olmaz mi?

" BTK’da Bir Devrin Sonu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BTK’da Bir Devrin Sonu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BTK’da Bir Devrin Sonu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "