Okunma

Bu Anlaşma Skype Yöneticilerine Yaramadı


21 Haziran 2011 Salı 06:40
Bu Anlaşma Skype Yöneticilerine Yaramadı

Microsoft, tarihinin en büyük satın alma işlemlerinden birini Skype ile gerçekleştirdi. Tam 8,5 milyar dolarlık bu operasyondan Microsoft’un beklentileri çok büyük. (Microsoft Skype’ı Neden Satın Aldı?)

Microsoft’un Skype’ı satın alması teknoloji dünyasında çoğu kişiyi heyecanlandırsa da bazılarının bu olaydan hiç de iyi etkilenmedikleri ve memnun olmadıkları görülüyor.

Bunların başında Skype‘ın dört başkan yardımcısı, pazarlama bölümü başkanı ve insan kaynakları bölümü başkanı bulunuyor. Bu kişilerin memnuniyetsizliğinin sebebi ise artık işsiz olmaları.

Microsoft, Skype kullanıcılarının yüzünü güldürebilir fakat aynı şey bazı yöneticiler için geçerli değil

Satın Almadan Önce

Bloomberg’in haberine göre, bu üst düzey yetkililerin işten çıkarılma süreci daha Microsoft Skype’ı satın almadan önce başladı. Skype yönetiminin Microsoft‘un bazı isteklerini, satın alma işleminden önce kabul ettiği belirtiliyor.

Ayrıca Skype CEO’su Tony Bates‘in çalışanlarına bu yolla gözdağı vermek istediğini de gelen iddialar arasında.

Bu kişilerin gönderilme nedeni olarak ise aldıkları yüksek ücretler gösteriliyor. Microsoft, 8,5 milyar dolar verdikten sonra, daha fazla masraf olmasını istemiyor anlaşılan.

:: Skype yönetiminde bu tip bir değişikliğin olması sizce normal mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bu Anlaşma Skype Yöneticilerine Yaramadı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  “Bloomberg’in haberine göre, bu üst düzey yetkililerin işten çıkarılma süreci daha Microsoft Skype’ı satın almadan önce başladı. Skype yönetiminin Microsoft’un bazı isteklerini, satın alma işleminden önce kabul ettiği *****

  diyecek bişey bulamıyorum nokia’yı da böyle gasp ettiler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ms yalnızca kendi kadrosunu getirmiş sistemin başına artık skypeden büyük yenilik beklemeyin bekleyecekseniz de ücretli kısımlardan olabilir o yenilikler…

  yani daha çok para kazanmaya çalışmak Microsoftun işidir..

 3. kingofbet dedi ki:

  çok çirkef dövüşüyor zaten microsoft…

 4. evowinds dedi ki:

  İşin içinde Micro$oft varsa herşey beklenir.

" Bu Anlaşma Skype Yöneticilerine Yaramadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Anlaşma Skype Yöneticilerine Yaramadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Anlaşma Skype Yöneticilerine Yaramadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "