Bu Arabalara Bayılacaksınız!


16 Mayıs 2010 Pazar 15:43
Bu Arabalara Bayılacaksınız!

İnsanoğlunu günümüzdeki en büyük hobilerinden biri de arabalardır. Otomobil dünyasında deneyimlenen son teknolojiler, firmaların daha da teknolojik araba üretmesine olanak sağlamaktadır. Kimi araba sevdalıları ise, eski model arabalara ilgi duyar.

Mevzu bahis otomobiller 1950-1980 yılları arasında popüler olup, gerek motorlarının çıkardığı ses ile gerek kaportalarının albenisiyle insanları kendilerine çekmeyi başarmıştır. Şimdi sizlere bu arabalardan adeta bir galeri sunuyoruz. Eminiz siz de bu arabalar gördükten sonra bayılacaksınız.

1965 Pontiac GTO

Eski araba denince akla gelen ilk modellerden biri şüphesiz ki 1965 model Pontiac‘tır. Bu arabanın retro görünümü, birçok insanı kendisine çekmektedir.

1970 Buick GSX

Buick ismini duymamış olabilirsiniz. Eğer eski otomobille içli dışlı değilseniz, bu normaldir. Fakat eski arabaları biraz olsun araştırmışsanız, Buick’i duymamış olmanıza ihtimal vermiyoruz. 1970 model Buick GSX, farlarıyla ve uzun önüyle karakteristik bir araba olarak bilinmektedir.

1969 Ford Mustang

Ford‘un Mustang modelini duymayan var mı? Bu soruya evet cevabını verebilecek herhangi bir insan muhtemelen yoktur. Ford Mustang, otomobil dünyasına kazandırdığı birçok model ile tanınıyor. Bunların arasında en ünlüsü ise şüphesiz ki 1969 model Ford Mustang Boss 429‘dur.

1970 Plymouth Hemi Cuda

İşte hiç duyulmamış bir isim. 1970 model Plymouth Hemi-Cuda, ön kaportasındaki motor aksanıyla oldukça hoş bir görünüme sahiptir.

1969 Z28 Camaro

Bilinen en tarz eski arabaların başında 1969 model Camaro Z28 gelir. 14.8 saniyede 100 mil hıza ulaşabilen bu araç, spor görünümünün dışında oldukça kuvvetli bir de motora sahiptir.

1966 Shelby Cobra

1966 model Shelby Cobra 427 S/C, 480 bhp (Beygirgücünün İngiltere’deki karşılığı) gücünde, oldukça güçlü ve deyim yerindeyse şeker gibi görünen bir otomobildir. 2007‘de bu model bir araba, 5.5 Milyon Amerikan Doları‘na kendine alıcı bulmuştur.

1968 L88 Corvette

Corvette ismi, otomobil dünyasına damgasını vuran isimlerden bir diğeri. 550 bhp gücünde bir motora sahip olan Corvette, 1968 yılında piyasaya sürdüğü bu model ile adını unutulmaz arabalar listesine yazdırmaya hak kazandı.

1969 ZL1 Camaro

Ve işte bir diğer Camaro. Firmanın 1969 yılında çıkardığı bir diğer Camaro‘nun modeli ise ZL1. 5,3 saniyede, 60 mil hıza ulaşabilen araç, güçlü motorunun yanı sıra, insanı kendisine aşık edebilecek türde bir dış tasarıma sahip.

:: En çok hangi arabayı beğendiniz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Bu Arabalara Bayılacaksınız! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Arabalara Bayılacaksınız! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Arabalara Bayılacaksınız! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi