Okunma

Dünyanın En İlginç Araç Tasarımları


20 Aralık 2010 Pazartesi 16:30
Dünyanın En İlginç Araç Tasarımları

Bir araçta tüketiciyi çeken en önemli unsurlardan biri de kesinlikle özgün ve kişilikli dış tasarımdır. İnsanlar araçlarının kendi hayat tarzlarını geliştirmesi gerektiğini düşünür.

Bu konuda başarılı olan araçlar teknik olarak yetersiz olsa bile sırf dış görünüşü yüzünden tüketici tarafından satın alınır. Ancak ulaşım sektöründe her zaman tasarım ve farklılık başarı sağlamayabiliyor.

 

 

Bu Araçlara Kim Binmek İster?

Hiç üç tekerlekli bir otomobilde yolculuk yapmak ister miydiniz? Ya da bindiğiniz hızını tekerlekler yerine pervaneden alsın ister miydiniz?

İlginç fikirleri olan insanlar bazen kişiliği olan araçları fazla ileri götürebiliyor. İşte dünyanın en ilginç ve kullanılması zor 8 aracı.

8. Üç Tekerlekli Oto


İlk bakışta sıradan bir araca benzeyen bu otomobil Robin adını taşıyor. Tasarımcısının inatları yüzünden, 70’li ve 80’li yılların demir perde ülkelerinde sık sık görülen araç kazalara çok uygun olduğu için dünya piyasasına yayılmadı.

 

7.Yürüyen Koltuk

 

Tekerlekli sandalyeden farklı olan bu araç motosikletlerle otomobilerin arasındaki kayıp halka olarak tanıtıldı. I-Real adlı araç, Toyota tarafından geliştirilmişti. Kim böyle bir araçla sokakta dolaşmak ister ki?

6. Tek Tekerlekli Motor

 

Özgürlüğün sembolü olan motosikletlere uçuk tasarımlar genelde çok yakışıyor. Ancak bu araç uçukluk konusunda fazlasıyla ileri gitmiş durumda. Tek tekerlekli motorsikletin mucidi aracından oldukça memnun. Ancak tüketiciye böyle bir ürünü sevdirmek zor olsa gerek.

5.Pervaneli Tren


Trenlerin en büyük özelliği durduralamaz güçleriyle raylar üzerinde uçup gitmeleri. Ancak bu tanımı fazla ciddi alan tasarımcılar bir dönemler tekerlek yerine pervane kullanan bir tren icat etti. Günümüzdeki monoray sisteminin atası olan araç pek güvenli bulunmadığı için halk arasında yaygınlaşamadı.

 

4. Örümceğe Binin

 

Örümcek şeklindeki araçlar dünyanın farklı yerlerindeki mucitler tarafından geliştiriliyor. YouTube’da bol bol videosu olan bu araçlar dengelerini ve gücünü 8 bacaklı yürüme sisteminden alıyor. Böyle bir araçla dolaşırken pek dost canlısı görünmeyeceğiniz kesin

3.Nükleer Oto

İkinci Dünya Savaşı bitmiş ve Amerika altın çağlarını yaşadığı döneme girmişti. Amerikan rüyası kavramının oluştuğu bu dönemde nükleer gücü temiz, ucuz ve kullanışlı olarak sanan hükümet bu konuda icat yapanlara destekte bulunuyordu. 1950’lerin sonuna doğru Ford başta olmak üzere bir çok firma nükleer güçle çalışan ürünlerini tasarlamaya başladı. Çok geçmeden bu enerjinin aslında çok tehlikeli olduğu bilimadamları tarafından kanıtlandı. Böylece dört tekerlekli atom bombalar fikri de tozlu raflara kaldırıldı

2. Çin İşi Metrobüs


Son zamanlarda videoları YouTube’da yayılan bu konsept araç Çinli tasarımcıların elinden çıkmış bir metrobüs. Trafiği tıkamayan araç denizotobüsleri gibi bir yapıya sahip. Araç giderken trafik metrobüsün alt kısmında akmaya devam ediyor. Her ne kadar dahice bir çalışma olsa da, bir şoförün yanlış hareketi büyük kazalara neden olabilir

Birinici:Her Çocuğun Rüyası

 


Her çocuk oyuncaklarıyla mutlaka uçan otomobil hayalleri kurmuştur. Geleceğin  değişilmez konseptlerinden biri geçtiğimiz yıl içerisinde gerçek oldu. Oldukça pahalı olan uçan araba yine her çocuğun düşündüğü şekilde tasarlanmış. Standart bir otomobile kanat takan tasarımcı şimdiden zengin oldu bile

 

:: Bu araçlardan hangisini kullanmak isterdiniz?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Dünyanın En İlginç Araç Tasarımları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok mükemmel araçlar beğendim,insanlığa hayırlı ***** bütün bu araçlara ancak zenginler biner,fakir ve yoksul insanlarda sadece seyretmekle yetinirler,tüm insanlığın kullanabileceği ve faydalanacağı bir araç geliştirilirse insanlık o zaman mutlu olur,yoksa zenginler zevk ve sefa içinde biner gezer yürür,bu gelişmelerden bize ne,önemli olan çoğunluğun faydalanmasıdır. Editörün yorumu: Bu yazıyı okuduğunuza emin misiniz?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    3 Teker hariç hepsi iş görür :D:D

" Dünyanın En İlginç Araç Tasarımları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En İlginç Araç Tasarımları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En İlginç Araç Tasarımları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "