Bu da oldu! Robotlar, mezuniyet anlayışını değiştirdi


05 Nisan 2020 Pazar 22:00
Bu da oldu! Robotlar, mezuniyet anlayışını değiştirdi

Corona virüsü sebebiyle üniversiteler de çevrim içi eğitime geçmişti. Mezuniyet zamanı gelen öğrenciler ise bu salgın sebebiyle çözümü robotlar ile sanal mezuniyet töreni yaparak buldu.

Corona virüsü salgını dünyanın birçok yerindeki üniversitenin sanal eğitimlere geçmesine neden oldu. Birçok öğrenci derslerine çevrim içi yollardan katılıyor ve proje ödevleri gibi benzer şeyler yapıyor. Tokyo’daki bir üniversite ise bu alanda ilklerden biri olan sanal mezuniyeti yaparak tarihe geçti. Uzaktan kumandalı robotlar kullanılarak hazırlanan mezuniyet törenine öğrenciler Zoom görüntülü ve sesli konuşma uygulaması sayesinde katıldı.

Sanal mezuniyet töreni oldukça eğlenceli duruyor

Business Breakthrough Üniversitesindeki öğrenciler Corona virüsü sebebiyle çevrim içi eğitime geçmişlerdi. İşte üniversitede eğitimlerinin sonuna gelen öğrenciler, robotlar ile sanal bir bir mezuniyet törenine katıldı. Özel bir tablet ve Zoom uygulaması üzerinden mezuniyet törenine katılan öğrencileri temsilen bir de robotlar yer aldı.

robotlar ile sanal mezuniyet töreni

Newme adlı mobil robotların kullanıldığı törende ilginç anlar yaşandı. Farklı bir deneyim yaşayan öğrenciler uygulama sayesinde törene katılmış oldular. Bu fikir ise geçenlerde sekiz ilköğretim okulunun Minecraft eşliğinde bir sanal mezuniyet düzenlemesi ile ortaya çıktı. Buradan ilham alan Business Breakthrough Üniversitesindeki öğrencileri ise uzaktan kumandalı sanal robotlar ile kendi mezuniyetlerini düzenlemiş oldular.

Mezuniyet töreninde fiziksel olarak diplomaları vermek için birkaç akademisyen ve yönetici konumunda birkaç kişi bulunuyordu. Söz konusu sanal mezuniyet töreninde kullanılan Newme uzaktan kumandalı robotlar ise Corona virüsü sebebiyle yapılan müze ziyaretlere ve benzeri ziyaretler için kullanılıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu da oldu! Robotlar, mezuniyet anlayışını değiştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu da oldu! Robotlar, mezuniyet anlayışını değiştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu da oldu! Robotlar, mezuniyet anlayışını değiştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!