Okunma

Bu E-Postalara Dikkat


18 Temmuz 2011 Pazartesi 11:22
Bu E-Postalara Dikkat

50 ülken 361 bilgi teknolojileri profesyonelinin görüş ve deneyimlerine göre hazırlanıp derlenen bu raporda, siber suçluların hedefledikleri organizasyonlara özel hazırlanmış spam e-postalarla saldırdıkları anlatılıyor.

Cisco Güvenlik Teknolojileri Direktörü Nick Edwards, “Kurumların ve gelir düzeyi yüksek bireylerin banka hesapları ile değerli varlıklarına erişim amacıyla yapılan nokta atışı saldırılar giderek artıyor. Hukuki düzenlemelerin baskısı altında kalan siber suçlular, yoğun spam e-posta gönderiminden vazgeçerek tespit edilmesi daha zor olan kişiselleştirilmiş saldırılara yöneliyor” diyor.

Raporda öne çıkan bulgular ise şu şekilde:

· Yoğun spam e-postalarla yapılan saldırılar karşılığında yapılan dolandırıcılıkların meblağı Haziran 2010’daki 1.1 milyar dolardan Haziran 2011’de 500 milyon dolara düştü.

· Günlük spam e-posta gönderi sayısı Haziran 2010’daki 300 milyardan Haziran 2011’de 40 milyara düştü.

· Kişiye özel saldırılarda artış var: Spearphishing (zıpkınla balık avı) denilen dolandırıcılık girişimleri üç katına çıktı.

· Saldırıların tüm dünyada kurumlara yıllık maliyeti 1.29 milyar dolara çıktı.

:: Sizce kişi ve kurumlar güvenliklerini sağlamak için neler yapmalı?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu E-Postalara Dikkat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu E-Postalara Dikkat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu E-Postalara Dikkat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "