Okunma

Bu Fiş Hangi Aletin?


22 Şubat 2010 Pazartesi 13:30
Bu Fiş Hangi Aletin?

Teknoloji günümüzde ne kadar ilerlemiş olursa olsun, elektriğin ortaya çıkışından beri kurtulamadığımız bir şey var: Kablolar.

Kablolar ve prizler olmadan, son teknoloji ile üretilmiş cihazlarımızı çalıştırmamız olanaksız. Odada birden fazla cihaz varsa ortaya çıkan kablo kalabalığı ve düzensizlik, zaman zaman sıkıntı yaşamamıza neden olabiliyor.

Çok sayıda cihaz kullanmak için çoklu priz kullanmak zorundayız. Ancak bu prizlere taktığımız bir fişi çıkarmadan önce hangi kablonun hangi cihaza ait olduğunu anlamak da ayrı bir sıkıntı. Yanlış fişi çektiğinizde istemediğiniz sonuçlar doğabilir.

#http://video.shiftdelete.net/y/000427540d0856198617b4377700d899.flv#

Art Lebedev’in çoklu priz tasarımı

Kablo kalabalığını önleyen çoklu priz

Hangisi, hangisine ait?

Bu sorunu çözmek isteyen Yanko Design tasarımcıları, çok basit ama yaratıcı bir çoklu priz konsepti geliştirdiler. Bildiğimiz çoklu prizlere benzeyen Multi-Tab Power Strip adlı bu aletin, her bir prizi çıkarılıp, sırası değiştirilebiliyor. Böylece ürünün boyutunu küçültebiliyorsunuz.

Her bir prizin üzerine de önceden hazırlanmış yapışkanları yapıştırarak, hangi fişin hangi alete ait olduğunu anlayabiliyoruz. Ayrıca fişi sökmeyi kolaylaştırmak için, prizin üzerinde bir tuş yer alıyor.

:: Çoklu prizlerle sorun yaşıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Fiş Hangi Aletin? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Fiş Hangi Aletin? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Fiş Hangi Aletin? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "