Okunma

Bu Fotoğraflar Photoshop Değil


29 Eylül 2010 Çarşamba 13:30
Bu Fotoğraflar Photoshop Değil

Dünyanın en çok kullanılan resim düzenleme programlarından biri olan Adobe Photoshop, sunduğu çok sayıda imkan ile büyük bir çoğunluğun beğenisini kazanıyor. (Photoshop Harikaları Galerisi)

Photoshop o kadar etkili bir program ki, resimler üzerinde yapılan oynamaları gerçeğinden ayırt etmek neredeyse imkansız. Bu yüzden program, fotoğraflar üzerinde oynama yapıp insanları şaşırtmak isteyenler tarafından sıkça kullanılıyor.

 

Almanya’da bir otoyolda gerçekten de böyle dev bir maket kullanılmış

 

Gerçek mi, Değil mi?

Öyle ki artık nerede inanılması güç bir fotoğraf görsek, kesin Photoshop ile yapılmıştır diye düşünüp, gerçek olduğuna bir türlü inanmıyoruz.

Ancak ilerleyen sayfalarda göreceğiniz fotoğrafların hiçbirisi ne Photoshop ne de başka bir resim düzenleme yazılımından çıkmış değil. Tamamen gerçek olan bu fotoğrafların gerçek olduğuna inanmakta zorlanacaksınız. (Foto Galeri: Bu Fotoğraflar Photoshop Değil)

Gökdelendeki Şelale

 

Singapur’da bulunan Marina Bay Sands Skypark adlı gökdelenin tepesinde yer alan yüzme havuzu, belli bir açıdan bakıldığında inanılmaz bir görüntü oluşturuyor.

Çok Katlı Otopark

Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi görünen bu görüntü Volkswagen’in Almanya’daki fabrikalarından birinde bulunan 20 katlı depoya ait.

Ağaçta Bisiklet Yetişir mi?

Bisikletinizi büyümekte olan bir ağacın dibinde yıllar boyu bırakırsanız böyle bir manzarayla karşılaşıyorsunuz.

Damlalardaki Çiçekler

Makro fotoğrafçılığın en güzel örneklerinden biri. Çiçek bahçesindeki bir yaprağın üzerinde bulunan çiy damlalarına yaklaşınca, bahçenin yansıması böyle hoş bir görüntüyü ortaya çıkarıyor.

Yapboz Buzullar

Yapboza benzeyen bu yer Antartika’da bulunan McMurdo Sound bölgesindek buzulların erimesiyle meydana gelmiş.

Dev Kelebek

Neredeyse bir kuş kadar büyük olan bu hayvanın adı Atlas Kelebeği. Güneydoğu Asya’da yaşayan Atlas Kelebeklerinin kanat genişliği 30 cm’yi bulabiliyor.

Düşmeyen Taşlar

Bu taşların birbirine yapıştırıldığını ya da fotoğrafın taşlar düşerken çekildiğini düşünmeyin. Taş dengeleme (Rock Balancing) adı verilen sanatla uğraşan kişiler taşları mükemmel bir denge ile üst üste koyabiliyorlar.

Su Altı Süiti

Maldiv Adaları’ndan biri olan Rangali Adası’nda bulunan Conrad Oteli’nde deniz yüzeyinin 6 metre altında cam kaplı bir oda bulunuyor. Bu odada ücretini veren herkes kalabiliyor.

 

:: Bu fotoğraflar arasından en inanılmaz oranı sizce hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Bu Fotoğraflar Photoshop Değil”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    harika allahım ne büyüksün yarabbim

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu odada kalmak harika olurdu.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    bu insanlar çıldırmış olmalı

" Bu Fotoğraflar Photoshop Değil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Fotoğraflar Photoshop Değil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Fotoğraflar Photoshop Değil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "