Okunma

Bu Gözlüğe Göz Kırpın


04 Ağustos 2009 Salı 13:01
Bu Gözlüğe Göz Kırpın

Birçoğumuz uzun saatler boyunca monitöre bakıyoruz. İster çalışalım, ister oyun oynayalım ya da İnternet’te gezinelim, saatler boyu monitöre bakmak gözlerimizi yoruyor. Normal şartlarda bir insan yaklaşık olarak beş saniyede bir gözünü kırpar. Ancak eğer yorulursanız, canınız sıkılırsa ya da odaklanmakta güçlük çekerseniz bu oran azalır. Gözlerinizi daha uzun aralıklarla kırpmaya başlarsınız ki, bu bir süre sonra gözlerinizin kurumasına ve acımasına neden olur.

Wink Glasses adlı bu enteresan ürün yorgun gözleri yeniden canlandırmayı hedefliyor. USB ile şarj edilen ve tek bir şarjla sekiz saat boyunca çalışabilen bu cihaz çok basit bir mantık üzerinde işliyor. Üzerinde bulunan algılayıcılar sayesinde kullanıcı beş saniyeden daha uzun bir süre boyunca gözlerini kırpmazsa, bir gözün önündeki camı bulanıklaştırıyor. Bu durum diğer gözün otomatik olarak odaklanmaya çalışmasına neden oluyor ki, bu da insanı yeniden uyandırmanın yollarından biri.

Masunaga Optical Manufacturing adlı firmanın tasarladığı Wink Glasses, 10 Ağustos tarihinde Japonya’da 430$’lık fiyat etiketiyle piyasaya çıkıyor.

:: Uzun süreler boyunca çalışmak zorunda kalanlardansanız, bu ürünü almak ister misiniz?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bu Gözlüğe Göz Kırpın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Japonyada 430 dolarsa bize daha fazla dolar. Adam 430 dolar gözlüğe verdikten sonra uyanık olur artık.

" Bu Gözlüğe Göz Kırpın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Gözlüğe Göz Kırpın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Gözlüğe Göz Kırpın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "