Okunma

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler


09 Mayıs 2013 Perşembe 06:30
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Geçen haftanın en iyi filmi Iron Man 3′ün ardından bu hafta biraz durgun geçecek. Haftanın iddialı filmleri Kod Adı: Olympus ve Son Ayin Bölüm 2. 

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013 (2s 31dk)

Yönetmen: Anurag Basu

Oyuncular: Ileana D’Cruz, Sumona Chakravarti, Rahul Garg

Tür: Dram, Komedi, Romantik

Ülke: Hindistan

Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak doğmuş; ancak buna rağmen hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda son derece haylaz bir genç olan Barfi’nin başı sık sık derde girmektedir.

Yaşadığı şehre taşınan Shruti Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise hayatında daha önce hiç karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlar. Barfi, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan Shruti’ye ilk görüşte vurulur, Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar.

Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalır. Ailesi, kızlarının ‘normal’ biriyle evlenmesini ve ‘normal’ bir hayat sürmesini istemektedir ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermeyecektir.

Yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde Barfi’nin kalbinde başka biri vardır; Shruti içinse seçim yapma zamanıdır.. Hint sinemasının son dönemdeki en ses getiren yapımlarından biri olan Barfi!, ülkesinin sınırları dışından da bol övgü almıştı.

Bernie’nin Suçu Ne?

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013 (1s 44dk)

Yönetmen: Richard Linklater

Oyuncular: Jack Black, Shirley MacLaine, Matthew McConaughey

Tür: Gerilim, Komedi

Ülke: ABD

Teksas’ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede, kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır.

Herkes Bernie’yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent‘e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie’yi öldürür..

Yönetmenliğini Richard Linklater’ın üstlendiği komedi filminin başrollerini ise Jack Black, Shirley MacLaine ve Matthew McConaughey’i paylaşıyor.

Aklımı Oynatacağım

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013 (1s 30dk)

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Javier Cámara, Carlos Areces, Raúl Arévalo

Tür: Komed, Dram

Ülke: İspanya

Meksika’ya gitmekte olan bir uçağın içindeki yolcular hayatlarındaki son saatleri geçirmektedirler. Ölüm kaçınılmazdır ve bu gerçek yolcuların çenesine vurur! Yaşamda artık saklayacak hiçbir şeyleri kalmadığından en gizli sırlarını, sakları yönlerini birbirlerine tek tek anlatmaya başlarlar…

Ünlü İspanyol yönetmen Pedro Almodovar‘ın uzun bir aradan sonra komedi türünde çektiği bu tamamı bir uçakta geçen son film, bir grup uçak yolcusunun ölüme yaklaşmaları ve böylece bilinmezlerini diğerlerine anlatmaya başlamaları üzerinden ilerliyor.

Bahar Tatili

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013 (1s 32dk)

Yönetmen: Harmony Korine

Oyuncular: James Franco, Vanessa Hudgens, Selena Gomez

Tür: Dram, Komedi 

Ülke: ABD

Faith, Brit, Candy ve Cotty müthiş bir bahar tatili (spring break) geçirmenin hayalini kuran dört çılgın arkadaştır. Fakat sıradan genç kızlardan farkları, uçuk planlarıdır. Fakat biriktirdikleri paralar yola ancak yetince, çareyi ciddi bir soygun yapmakta bulurlar ve de başarırlar! Şimdi ellerinde tatil boyu deli gibi eğlenecekleri kadar çok paraları vardır.

“Her genç” gibi bahar tatilinde partinin ve kokainin dozunu kaçırınca kendilerini kodeste bulurlar. Tam kurtulamayacaklarını düşünürken, Alien adında bir adam çıka gelir ve bu kızların kefaletini ödeyip, serbest kalmalarını sağlar. Alien, bölgenin yerel uyuşturucu ağlarını ele geçirmektedir ve uyuşturucu işinden yüklü miktarda para kazanmıştır. Brit, Candy ve Cotty bu vahşi hayata adapte olmakta pek de sorun çekmeyeceklerdir..

Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine ve James Franco’nun başrolleri paylaştığı bu sıra dışı ve kışkırtıcı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise dördüncü uzun metrajlı işine imza atan Harmony Korine üstleniyor.

 

Eksik Sayfalar

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013

Yönetmen: Ozan Çobanoğlu

Oyuncular: Ozan Çobanoğlu, Tuvana Türkay, Tolga Güleç

Ülke: Türkiye

İstanbul‘un son yıllarda , özellikle film ve dizi çekimleri için sıklıkla kullanılan semti Balat’da başlanan film, sekiz üst düzey yönetici ve bu yöneticilerin dolandırıcılıkla suçlandıkları bir hikayeyi konu alıyor. İlk yönetmenlik deneyimini gerçekleştirecek olan Ozan Çobanoğlu aynı zamanda filmde rol de alıyor.

Filmin senaryosunu da Berkay Berkman ile birlikte yazıyor Ozan Çobanoğlu. Filmde tanıdığımız bir çok oyuncu da var. Öyle bir geçer zamanki dizisinden Hüseyin Avni Danyal ve Tolga Güleç, Yer Gök Aşk dizisinden Tuvana Turkay, Kalbim dört mevsim dizisinden Kaan Çakır filmde rol alıyorlar.

 

Gitme Baba

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013

Yönetmen: Ahmet Sönmez

Oyuncular: Murat Karasu, Çiğdem Suyolcu, Şenay Gürler

Tür: Dram

Ülke: Türkiye

Lütfi Suyolcu 1995‘te belediye başkanı olduğu Kuşadası ilçesinde yaşanan rant kavgası sonrası mafya tarafından öldürülmüştü. Eski belediye başkanının hayatını anlatan film projesini, sinema ve oyunculuk eğitimi alan kızı Çiğdem Suyolcu hayat geçirdi.

Babasının Çiller döneminde yaşadıklarını, kızının gözünden ve odağına baba-kız sevgisini koyarak anlatan filmin yönetmenliğini Ahmet Sönmez üstleniyor. Filmde hem bir kızın babasına olan sevgisi hem de rant kavgası çerçevesinde bir turizm beldesinde yaşanan oyunlar masaya yatırılıyor.

Lütfi Suyolcu’yu Murat Karasu canlandırırken, filmde kızı Çiğdem Suyolcu’nun yanı sıra, Şenay Gürler, Mustafa Uğurlu, Mesut Akusta, Gökhan Mete, Vural Çelik,Volkan Cal ve Payidar Tüfekcioğlu gibi pek çok isim yer alıyor.

 

Kimlik Hırsızı

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013 (1s 52dk)

Yönetmen: Seth Gordon

Oyuncular: Melissa McCarthy, Jason Bateman, Amanda Peet

Tür: Komedi

Ülke: ABD

Diana limitsiz bir bütçeyle Miami’nin banliyölerinde gününü gün etmektedir. Ufak bir sorun vardır bu alemleri finanse etmek için, kullandığı kimlik bir başkasına aittir: Sandy Bigelow Patterson. Bir bankada müşteri temsilcisi olarak çalışan Sandy Bigelow Patterson, ABD’nin oldukça uzak bir yerinde yaşamaktadır.

Polisten aradığı cevabı bulamayınca kendi sorununu yine kendisi halletmeye çalışan Sand ysadece 1 hafta süren takipten sonra, hayatındaki her şeyi onunla paylaşmakta olan bu kadınla yüzleşmek için güneye doğru yola çıkar. 2000 mil yoldan geldiğinde görür ki kimliğini geri almak hiç kolay olmayacaktır.. Zira Diana suçlu olmasına rağmen yağ gibi üste çıkmayı beceren yırtık bir kadındır.

Patrondan Kurtulma Sanatı filmiyle oldukça iyi bir çıkış yakalayan Seth Gordon’ın son filmi Jason Bateman ve Melissa McCarthy‘i buluşturan keyifli bir yol komedisi.

 

Kod Adı: Olympus

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013 (1s 59dk)

Yönetmen: Antoine Fuqua

Oyuncular: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Dylan McDermott

Tür: Aksiyon, Gerilim

Ülke: ABD

Mike Banning, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı çalışan, özel kuvvetler biriminde görevli bir gizli güvenlik ajandır. Bir akşam Başkan ve eşi bir davete giderlerken yolda trajik bir kaza meydana gelir. Banning’in tek bir ismi kurtarma şansı vardır, o da tercihini eşini feda ederek Başkan’dan yana kullanır.

Olay sonrası büroda herkes doğru yaptığını söyleyerek Mike‘ı desteklese de saha görevinden alınarak masa başı bir işe atanır. Fakat ABD’yi hiç hesapta olmayan büyük bir saldırı beklemektedir. İçeriden köstebeklerin yönettiği terörist bir eylemle Beyaz Saray büyük bir saldırıya ve ihanete uğrar. Başkan teröristlerce esir alınmıştır ve Pentagon’un eli kolu bağlıdır. Bu olağanüstü koşullar altında tek çareleri Mike’ın cesur ve kahramanca giriştiği kurtarma operasyonuna bağlıdır.

Yönetmenliğini King Arthur, Tears of the Sun ve Training Day gibi aksiyon filmlerinden tanıdığımız Antoine Fuqua’ın üstlendiği filmin senaryosu ise ilk yapımlarına imza atan Creighton Rothenberger ve Katrin Benedikt ikilisine ait. Filmin başrolünde Gerard Butler yer alırken kadroda kendisine Aaron Eckhart, Ashley Judd ve Morgan Freeman eşlik ediyor.

Son Ayin Bölüm 2

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2013 (1s 27dk)

Yönetmen: Ed Gass-Donnelly

Oyuncular: Ashley Bell, Julia Garner, Spencer Treat Clark

Tür: Korku

Ülke: ABD

Nell Sweetzer gözlerini açtığında kendini bir ormanın içinde dağılmanın eşiğinde bulur. Son saatlerini hatta son günlerini hatırlamakta güçlük çeker. Tüm ailesini yitirdiği gerçeği ise bir insanın başına gelebilecek en büyük talihsizliktir.

Terapist Frank Merle, Nell’in yaşadığı kulübeye taşınır ve birlikte geçmişi unutup yeni bir hayata başlamaya çalışırlar. Başlarda her şey yolunda gider. Nell, yakında bir otelde iş bulur ve Chris isimli son derece karizmatik bir adama aşık olur. Fakat hayatını altüst eden şeytani ruh bu kez daha acımasız bir şekilde karşısına çıkacaktır..

Yönetmenliğini Ed Gass-Donnelly‘nin üstlendiği filmin senaryosunda yönetmenin yanı sıra orijinal hikayenin de sahibi olan Damien Chazelle’nin de imzası var. Ashley Bell’in yanı sıra Andrew Sensenig, Julia Garner ve Spencer Treat Clark kadorda göze çarpan isimler.

:: Hangi filme gideceksiniz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kod adı: olympus geçen konuşma: ABD asla teröristlerle müzakere yapmaz. aklınıza ne geliyor 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  BARFİ MÜTHİŞ BİR FİLİMDİR BENİM KENDİ FİLM LİSTEMDE İLK 10 DADIR.
  1.BRAVEHEART
  2.MONTE CRİSTO KONTU
  3.TERMİNAL
  4.YEŞİL YOL
  5.CAST AWAY
  6.FOREST GUMP
  8.BARFİ
  9.ANONYMOUS
  10.TERMİNATÖR 2
  11.AVATAR…JAMES CAMERON
  10.AKIL OYUNLARI

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hollywood senaristleri halen grevde mi? Bana sanki bu senaryoları hollywood çaycısı yazmış gibi geldi 😀

 4. Dogukan_gti dedi ki:

  Yerli filmler daha iyi bence, Hollywood resmen bitmiş, çok klişe kalıyor artık. Amerikan milliyetçiliği, Başkana sadakat tırı vırı…. Olympus da adam eşini başkana tercih etti ya la. )))

 5. Naaa dedi ki:

  Kod Adı: olympus
  sağlam filme *****

 6. Kupa Beyi dedi ki:

  Diğer 7 filmin ismi nedir acaba?

" Bu Hafta Vizyona Giren Filmler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "