Okunma

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler


24 Mayıs 2013 Cuma 07:20
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu hafta vizyona 9 yeni film giriyor. Bunlardan 3 tanesinin Fransız yapımı olması dikkat çekiyor. Hızlı ve Öfkeli 6 en çok rağbet gören film olacaktır diye düşünüyoruz.

Hızlı ve Öfkeli 6

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (2s 10dk)

Yönetmen: Justin Lin

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson

Tür: Aksiyon, Gerilim

Ülke: ABD

Dom ve Brian‘ın Rio soygunu oldukça kilit bir ismin çetesini çökertip, ekibe 100 milyon dolar kazandırdığından beri, paraya para demeyen kahramanlarımız dünyanın tadını çıkartıyordu. Fakat bir yandan da eve dönmek ve kaçmadan, saklanmadan yaşamak arzusu içlerini kemiriyordu.

Ne kadar çok paraları olsa da, aileden ve yuvadan uzak hayat bir süre sonra zor gelir. Bu arada Hobbs dünyada 12 ülkeye yayılmış bir suç organizasyonu araştırmaya başlar. Bu örgüt her biri birer ölüm makinesi olan paralı askerlerden oluşmaktadır; ve örgütün ikinci lideriyse Dom’un öldüğünü sandığı eski aşkı Letty’den başkası değildir! Adamlarla kapışmanın tek yolu onları kendi seviyelerine; yani sokaklara çekmektir.

Hobbs, Dom‘a takımını Londra’da yeniden toplamasını teklif eder, karşılığındaysa haklarındaki tüm dava dosyaları ve suçlamalar düşürülüp eve geri dönmeyi, ailelerine kavuşmayı vaat eder.

Vin Diesel ve Paul Walker‘ın sinema tarihine soygun ve araba kovalamacası olarak geçen ünlü serisinin son halkası olan film, bu sefer İspanya’da ve İngiltere’de çekildi. Yapımın yönetmenliğini ise seride yapımcı kimliği ile de yer alan Justin Lin üstlenirken, senaryo Chris Morgan’a ait..

 

Evde

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (1s 45dk)

Yönetmen: François Ozon

Oyuncular: Fabrice Luchini, Ernst Umhauer, Kristin Scott Thomas

Tür: Gerilim

Ülke: Fransa

16 yaşında bir erkek çocuğu olan Claude sınıfın en arka sırasında oturan ve ilk bakışta kimsenin dikkatini çekmeyen bir çocuktur fakat yaşıtlarının çok üzerinde bir gözlem gücü ve yazım yeteneği vardır. Fransızca öğretmenine yazdığı kompozisyonlarda sınıf arkadaşlarından biri olan Ralph ve ailesi hakkında mahrem olaydan bahseder.

Bu konuyla ilgili etik bir ikilem yaşayan fransızca öğretmeniyse bu yetenekli ve ilginç öğrenci karşısında öğretmenliğin tadını çıkarmaya karar verir ve bundan kimseye bahsetmez, fakat bu ihlal başlarına bir çok dert açacağı gibi, bir sürü kontrol edilemeyecek olayın da ortaya çıkmasına yol açar. Filmin yönetmenliğini François Ozon yaparken başrollerini ise Fabrice Luchini, Ernst Umhauer ve Kristin Scott paylaşıyor.

 

Günlerin Köpüğü

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (2s 5dk)

Yönetmen: Michel Gondry

Oyuncular: Romain Duris, Audrey Tautou, Gad Elmaleh

Tür: Dramatik komedi, Fantastik

Ülke: Fransa

Boris Vian‘ın aynı isimli romanından uyarlanan Günlerin Köpüğü, yönetmen Michel Gondry tarafından beyazperdeye taşındı. Romanın baş kahramanları Colin ve Chloe’ye Romain Duris ve Audrey Tautou hayat veriyor.

Gerçeküstü ve şiirsel bu hikayede, idealist ve mucit bir genç olan Colin, Chloé adında Duke Ellington’ın Blues’larından birinin dünyaya gelmiş haline benzeyen genç bir kadınla tanışır. Bir aşk hikayesi olan evlilikleri Chloé’nin ilginç bir hastalığa yakalanması ve ciğerlerinde büyüyen zambak çiçeğiyle hüzüne dönüşür. Fantastik bir Paris’te Colin ise gitgide daha absürd işlerde çalışarak Chloé’yi iyileştirmeye çalışır.

Kral Yolu-Olba Krallığı

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013

Yönetmen: Serli Seta Nişanyan

Oyuncular: Arda Esen, Murat Soydan, Doğa Rutkay

Tür: Aksiyon, Aile

Ülke: Türkiye

Anne ve babası arkeolog olan Deniz, 10 yaşında macera meraklısı bir çocuktur. Ailesinin gerçekleştirdiği kazıların etkisiyle, bulduğu haritayı takip eder ve yüzyıllardır saklı olan bir hazinenin peşine düşer. Önce dedesini ikna etmeye çalışır, ardından ekibini toplayarak elindeki haritanın peşine düşer. Mersin’de başladıkları macera, özel kazı alanlarına ve Olba Krallığı’na uzanacaktır..

Animasyon destekli “İlk Türk Çocuk Sinema Filmi” olarak lanse edilen yapım Mersin’in Helenistik dönemi yaşamış ilçesi olan Erdemli bölgesinde çekildi. Filmin yönetmenliğini Serli Seta Nişanyan üstlenirken, senaryo ise Derya Kaya’ya ait.

Filmde ilk oyunculuk performanslarını sergileyen minik oyuncuların yanı sıra Sunay Akın, Nilgün Belgün gibi konuklar bulunuyor.

 

Sadece Aşk

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (1s 55dk)

Yönetmen: Susanne Bier

Oyuncular: Pierce Brosnan, Trine Dyrholm, Molly Blixt Egelind

Tür: Komedi, Romantik

Ülke: Danimarka, Fransa, İtalya, İsveç, Almanya

Kanser olduğunu öğreninceye kadar sıradan bir hayat süren İda, kuafördür. Kanser tedavisi sırasında saçlarını kaybeder ve sonrasında kocasının bir başkasıyla ilişkisi olduğunu öğrenir.

Tüm bunlardan uzakta farklı bir dünyada kızının düğünü için yaptığı İtalya yolculuğunda karısının ölümü yüzünden hala tüm dünyayı suçlayan dul bir adamla tanışır. Baş rollerini Pierce Brosnan, Kim Bodnia ve Trine Dyrholm‘ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Susanne Bier yapmış.

 

Vazgeçmem Senden

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (1s 32dk)

Yönetmen: Lee Toland Krieger

Oyuncular: Rashida Jones, Andy Samberg, Elijah Wood

Tür: Dramatik komedi

Ülke: ABD

Celeste ve Jesse, lisede tanışırlar, önce sıkı dost olurlar ve ardından genç yaşta evlenirler. Şimdi otuzuna gelmiş olan Celeste kendi medya danışmanlık şirketinin sahibidir, Jesse ise bir kez daha işsizdir fakat bu duruma bir çare bulmaya da niyeti yoktur.

Celeste, Jesse ile boşanmanın yapılacak en doğru şey olduğuna inanır. O kendi yolunda ilerlerken, Jesse hiçbir yere ait değil gibidir. Şimdi boşanırlarsa ömür boyu arkadaş kalabileceklerine inanır. Celeste’e hala aşık olan Jesse durumu kabul eder ve bu evlilikten arkadaşlığa geçişi kabul eder, fakat zaman içerisinde Celeste’de verdiği kararın ne kadar bencilce olduğunu anlar ama zamanlamaları bir türlü tutmaz. Arkadaşları yediği içtiği halen beraber giden bu çiftin neden ayrıldığını ise bir türlü anlamaz.

Filmin yönetmenliğini Lee Toland Krieger üstlenirken başroller, Rashida Jones ve Andy Samberg’e ait.

 

Zoraki Radikal

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (2s 8dk)

Yönetmen: Mira Nair

Oyuncular: Riz Ahmed, Kate Hudson, Liev Schreiber 

Tür: Gerilim

Ülke: ABD, İngiltere, Katar

 

Pakistan’lı bir adam Wall Street’te başarıyı yakalamanın peşinde koşmaktadır. Kendini beklenmedik bir şekilde Amerikan Rüyası‘nın, bir düşmanlık krizinin ve ailesinin sürekli çağrısının arasında sıkışmış bulur.

Wall Street ve Amerikan rüyasının beklediğimiz ya da düşündüğümüzün aksine o pembe ve hayal dolu görünümünün ardında aslında bir çok vazgeçiş ve geride bırakmayı gerektirdiğini, aslında bu başarının bir çok şeyi de kaybetmek olduğunun üzerinde duruyor film. Filmin yönetmenliğini Mira Nair üsttlenirken, başrollerini ise Liev Schreiber, Kate Hudson ve Kiefer Sutherland paylaşıyor.

 

Bir Şarkının Peşinde

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (1s 25dk)

Yönetmen: Malik Bendjelloul

Oyuncular: Sixto Díaz Rodríguez, Stephen Segerman, Dennis Coffey

Tür: Belgesel

Ülke: İngiltere, İsveç

70’li yılların başlarında farkında olmadan bir müzik efsanesine dönülen Detroit’li bir yerel müzisyenin hikayesini ele alan belgesel, Sixto Rodriguez’in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini işliyor. Rodriguez, kısa süreli amatör kariyeri boyunca iki adet satmayan albüm kaydeder ve ilk albümün ardından Güney Afrika’da bir efsaneye dönüşür.

İlk albümün ardından bir araya gelen iki Güney Afrikalı hayranı, bu kıtada neredeyse John Lennon‘a dönüşen bu müzisyenin peşine düşerler. İşin ilginç yanı ise Rodriguez’in bu şöhretten haberi olmamasıdır.

Malik Bendjelloul’un yönetmenliğini yaptığı ve Akademi Ödülleri’nde En İyi Belgesel Oscar’ını kazanan film, iki hayranın yolculuğunu ve Rodriguez ailesine ulaşmasını konu alıyor.

 

Kollarımda Kal

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2013 (1s 28dk)

Yönetmen: Marion Laine

Oyuncular: Juliette Binoche, Edgar Ramírez, Hippolyte Girardot

Tür: Dram

Ülke: Fransa

Kalp cerrahı olan Mila ve Javier 10 yıldır evlidirler. İnsanların kalplerini ellerine aldıkları ameliyat odasının dışında bohem bir hayat sürüyorlar. Bütün zevkler, seks, partiler, alkol, hayvanat bahçesi gezintileri, gece gezmeleri, motosiklet turları…

Fakat Mila hamile kalır ve birbirleriyle kafa kafaya vererek kurdukları denge bozulur. Kadın hiçbir zaman çocuk sahibi olmak istememiştir ve şüpheleri vardır. Adam zaten çok içiyordur ve daha da çok içmeye başlar. Çift çok derinden sarsılır ve ilişkilerinde büyük bir düşüş başlar. Ama Javier’ın Mila’yı kaybetmeye tahammülü yoktur. Onu geri kazanmak için ne gerekiyorsa üstesinden gelecektir.

Fransız oyuncu Marion Laine’nin yönetmenliğini üstlendiği ikinci uzun metrajlı filmi olan yapımın başrollerinde güzel yıldız Juliette Binoche ve Édgar Ramírez yer alıyor..

:: Bu hafta hangi filmlere gideceksiniz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hızlı öfkeli de olmasa tembel vin dieseli izleyemeyeceğiz hiç.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ozaman bu film tam sana gote statham girio filme cunku:)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hiv birisi bir jason statham Olamaz 2013 yilinin en iyi filmide Parker

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Guzell guEll arkadaslar simdi
  Donuyorum sinemadan tokyoya nezaman baglicaklar die meraktaydim giriolar yawastan birde sonunda haddee diceginiz ve adrenalinizin artacagi bir supriz var 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  O değil de Kral Yolu bizim memlekette çekilmiş. ERDEMLİ, YÖRÜK MEKANI, MERSİN’İN İNCİSİ!

 6. 61trabzon61 dedi ki:

  Hızlı ve Öfkeli 6 ile Omar Sy ın oynadığı filme gidilir gibi.

 7. ALPARS dedi ki:

  Hızlı ve öfkeli 6’ya gidelim bakalım.

 8. TheDestroyer35 dedi ki:

  F&F 6 yı çok uzun zamandır bekliyordum merakla…Bu seri 213423452354234 kadar gitsin istiyorum

 9. mei dedi ki:

  kesinlikle gidilir

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Hiçbir film kültürünü olmayan senin gibiler yüzünden ülkemizde filmlerde gelesemiyor en iron man 3 ve hızlı-öfkeli bu senenin En güzel filmiymiste al sana film man of steel-wolverin-world war z-stark trek into darkness-the hunger games2-pacific rim- bir iki tane daha vardı hatırlıyorum normalde cok yorum yazmam ama bu cahile de cevap vermesem olmazdı

 11. SDN Okuru dedi ki:

  F&F i ne hale getirmişler öyle arkadaş ,dünya yı kurtarıyolar yine!Çizgi değişmiş ama fragmani begenmedim de değil…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  merakla gelmesini bekliyorum 5. film kadar iyidir inş

 13. c0lin dedi ki:

  Yok ki bir sevgilimiz bi fast and fourius yapak

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bu Sene’nin En Güzel Filmleri Iron Man 3 Ve Hızlı Ve Öfkeli 6 Olacak Gibi

 15. angel75 dedi ki:

  Hızlı ve Öfkeli’ ye gidilir..

" Bu Hafta Vizyona Giren Filmler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "