Okunma

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler


30 Ağustos 2013 Cuma 06:30
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu hafta vizyona birbirinden ilginç yapımlar giriyor. Aksiyon, korku, gerilim ve dram türünde farklı ülkelerden dikkat çekici yapımlar bulunuyor. Bu filmlerin hepsi ilgimizi çekmeyi başardı. One Direction belgeseli hariç. 

Not: Promo görseli Korku Seansı filmine aittir.

Cinayet Tezi

Vizyon Tarihi: 30.08.2013 (1s 46dk)

Yönetmen: Hernán Goldfrid

Oyuncular: Ricardo Darín, Alberto Ammann, Arturo Puig

Tür: Gerilim

Eski bir avukat olan Roberto Bermúdez, şimdilerde ülkenin önde gelen hukuk fakültelerinden birinde profesörlük yapmaktadır. Öğrencileri ile arasında iyi bir iletişim bulunan Bermúdez, bir süredir prestijli bir ceza kanunu semineri için hazırlanmaktadır.

Ne var ki okulun önünde vuku bulan dehşet verici bir cinayet, başta o olmak üzere tüm fakültenin odak noktası olur. Valeria Di Natale isimli bir kadın vahşice öldürülmüş; cesedi ise öğretim görevlilerin bölümünün yakınında bulunmuştur. Suç mahalinde yaşadığı bir his sonrasında aniden harekete geçen Bermúdez, derinlemesine bir soruşturma başlatıp cinayetin altında yatan gizemi keşfetmeye karar verir.

Bu aşamada okuldaki en iyi öğrencilerinden, aynı zamanda bir diplomatın oğlu olan Gonzalo da kanıtlar üzerinde akıl yürüterek davaya dahil olmaya başlar. Ancak Bermúdez’in sürpriz bir şüphelisi vardır…

Juan José Campanella’nın dünya çapında ses getiren ve ‘yabancı dilde en iyi film’ Oscar’ını kazanan Gözlerindeki Sır (El secreto de sus ojos) filminin yapımcılarının imza attığı Cinayet Tezi’nin başrolünde Arjantin sinemasının ünlü aktörü Ricardo Darín bulunuyor.

Daire 1303 3D

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2013

Yönetmen: Michele Taverna

Oyuncular: Mischa Barton, Rebecca De Mornay, Corey Sevier

Tür: Korku

Ülke: Kanada

Fiyatı uygun ve güzel bir ev bulup, özgürce kendi evine taşınmak, şanstan çok lanet getirebilir. Annesinin baskılarından yılıp Detroit’in yüksek katlı binalarından birinde, 1303 no’lu daireye taşınan Janet Slate huzur ararken, hiç ummadığı biçimde kanlı ve karanlık bir tarihe sahip olan evin geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Apartmanın serseri görünümlü kapıcısı, garip komşuları ve duvarlardan gelen sıra dışı seslerle onun aradığı huzurdan ziyade ürkütücü bir havaya sahiptir. Sabahları çektiği baş ağrıları ve bedeninde kendi kendisine oluşan garip morluklara rağmen evde kalmaya kararlı olan genç kadının yaşamı, sevgilisi Mark ile geçirdiği bir gecenin ardından gitgide kötüleşecektir.

Bir anne kızın birbiriyle aşk/nefret ilişkisinin bir korku filmine dönüşmesini konu alan filmin yönetmenliğini Michele Taverna yapıyor ve başrollerini de Mischa Barton, Rebecca De Mornay ve Julianne Michelle paylaşıyor. Kanada’da çekilen filmi, Kei Ôishi’nin orijinal hikayesinden yeniden uyarlayan ise yine yönetmen Michele Taverna.

Direniş Günlerinde Aşk

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2013 (2s 2dk)

Yönetmen: Olivier Assayas

Oyuncular: Clément Métayer, Lola Creton, Félix Armand

Tür: Dram

Ülke: Fransa

1968 Mayıs‘ı, etkilerini günden güne ivmelenen bir güçle sürdürmektedir. Dönemin özgürlükçü ve aktivist gençliği hayallerini gerçekleştirme hedefiyle ilerlerken, uzakta görünen ‘devrim’ anbean yaklaşmaktadır. Gilles, Christine ve Alain arasındaki ilişki de dönemin ruhuyla eşzamanlı olarak ilerler.

Devrime giden yolun heyecanı ve telaşını yaşayan üç genç, bu süreçte yaşadıklarını sanat üzerinden dışa vurmaya çalışır. Üçü arasında yaşanan aşk üçgeni de dönemin kendisi kadar karışık ve zorludur.

Olivier Assayas‘in yazıp yönettiği filmin başrollerinde başarılı performanslarıyla Clément Métayer, Lola Créton ve Felix Armand bulunuyor.

 

Kapalı Devre

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2013

Yönetmen: John Crowley

Oyuncular: Eric Bana, Rebecca Hall, Julia Stiles

Tür: Polisiye, Dram, Gerilim

Ülke: İngiltere, SSCB

Uluslararası çapta terorist olmakla suçlanan tehlikeli bir grup, bir sabah Londra’ya saldırıda bulunur. Bu patlama sonrasında terörist gruptan sadece bir kişi hayatta kalmıştır. Farroukh Erdogan isimli bu terörist patlamanın ardından tutuklanır ve hapse gönderilir.

Ülkenin gündemindeki en önemli olay haline gelen bu saldırı, son derece titiz bir dava sürecine tabi tutulacaktır. Hükümetin elinde hiç kimsenin bilmediği gizli bir kanıt vardır ve başsavcı dava için Claudia Simmons isimli başarılı bir avukatı atar.

Dava gününden bir gün önce Farroukh Erdogan‘ın avukatı öldürülür ve yerine hükümetin atadığı Martin Rose getirilir. İşin ilginç yanı ise Martin ve Claudia’nın eskiden sevgili olmalarıdır. İki eski sevgilinin iki karşıt tarafı savunmak için atandığı bu davada, birbirleriyle herhangi bir bilgi paylaşması kesinlikle yasaktır. İkili, ilişkilerine ve mesleklerine duydukları sadakati sınayacakları oldukça zorlu bir göreve atılmıştır.

Filmin yönetmenliğini John Crowley üstlenirken, senaryosu Hummingbird ve Eastern Promises filmlerinin senaryolarında imzası bulunan Steven Knight tarafından yazılıyor. Başrollerde ise Rebecca Hall, Eric Bana ve Jim Broadbent’i izleyeceğiz.

Korku Seansı

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2013 (1s 50dk)

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston

Tür: Korku

Ülke: ABD

Konusunu gerçek bir hikayeden alan Korku Seansı, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren‘ın karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele alır. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu görevine atıldıklarının farkında değildir.

Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür. Bu vakayı çözebileceklerine inanan deneyimli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir…

Filmin başrollerini Yetimhane filminden tanıdığımız Vera Farmiga ve Prometheus‘un yıldızlarından Patrick Wilson paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Joey King, Ron Livingston ve Lili Taylor‘ın da eşlik ettiği filmin yönetmeni ise ilk Testere filmine imza atan James Wan.

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri 30

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2013 (2s 11dk)

Yönetmen: Harald Zwart

Oyuncular: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Jonathan Rhys Meyers

Tür: Fantastik, Aksiyon, Macera

Ülke: ABD, Almanya

Clary, Pandemonium adlı bir gece kulübüne gider ve o akşam işlenen bir cinayete tanık olur. Bu anı gördükten sonra doğa dışı olaylar da peşini bırakmaz. Önce Valentine adında bir adam, annesi Jocelyn’i kaçırır. Kulüpte tanıştığı insanlardan kendisine yardım etmelerini ister.

Karşılığında ise çok zor bir karar verir ve annesinin hiçbir zaman onaylamayacağı bir yola girer. Hem en iyi dostuyla kavga edecek, hem de aşıkın bilinmedik sularına dalacaktır..

Avrupa’da ve Amerika’da 2013 Ağustos’unda vizyona girecek olan film Cassandra Clare’nin romanından Pretty Little Liars tv dizisinin senaristliğini de yapmış olan I. Marlene King ve Jessica Postigo tarafından uyarlandı. Filmin yönetmenliğini ise Hollandalı sinemacı Harald Zwart üstleniyor.

One Direction: This Is Us

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2013 (1s 32dk)

Yönetmen: Morgan Spurlock

Oyuncular: Harry Styles, Niall Horan, Louis Tomlinson

Tür: Belgesel, Müzik

Ülke: ABD

Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson‘dan oluşan ünlü grup üzerine yapılacak film duyurulunca hayranları için heyecanlı bir bekleyiş başladı. This Is Us, dünya çapında bir müzik fenomenine dönüşen grubun bu yolda yaşadıklarına esaslı ve çok yönlü bir bakış atıyor.

Etkileyici konser görüntüleriyle bezeli yapımda, evlerindeki mütevazi hayatları X- Factor yarışmasıyla birlikte devasa bir şöhrete kavuşan gençlerin yaşadığı bu kırılma anına tanık oluyoruz. Londra’nın ünlü O2 Arena‘sında verdikleri konserin görüntülerinin de yer aldığı filmde grup üyelerinin kendi gözlerinden (One Direction olmanın?) nasıl bir his olduğunu dinliyoruz.

Yem 3D

Vizyon tarihi: 30 Ağustos 2013 (1s 34dk)

Yönetmen: Kimble Rendall

Oyuncular: Sharni Vinson, Julian McMahon, Alex Russell

Tür: Korku , Aksiyon

Ülke: Çin, Avustralya, Singapur

Sakin bir Avustralya sahil kasabasında yaşayan yerli halk, tüm şehri yerle bir eden bir felaketle sarsılır. Kasabalarını yıkım uğratan felaket tsunamidir ve sonuç hem maddi hem de manevi altından kalkılabilecek gibi değildir. İlk devasa dalganın ardından hayatta kalan Josh, Kyle, Heather, Jaime ve Ryan kendilerini bir marketin içerisinde savunmasız bir halde bulur.

Kendilerini tehdit eden şey ise marketin taşması riskidir. Ancak, mağdurları bekleyen asıl felaket bu değildir. Dev dalgalar sonrasında ortayan çıkan ölümcül köpekbalıkları, sular yükseldikçe marketin içindeki avlarına biraz daha yaklaşmaktadır. Grup üyeleri Josh‘ın saldıraya uğramasının ardından bu felaketi alt etmek için takım halinde savaşmaları gerektiğini fark eder.

Kimble Rendall’ın yönetmenliğindeki filmin başrollerini Richard Brancatisano, Xavier Samuel ve Chris Betts paylaşıyor.

:: En beğendiğiniz yapım hangisi oldu?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Korku seansı fena değil, sıkmadan izletiyor kendini.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  evet korku sensı cok guzel

 3. SDN Okuru dedi ki:

  o korku fılmını geçen hafta ınternette hd izledim 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şu site de 30 AGUSTOS zafer bayramı için,bir tane kutlama ya da TÜRK BAYRAĞI görebileniniz var mı? Yazıklar olsun…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Korku Seansı….Yaşanmış bir olay ve mağdurlar ile seneler sonra röportaj yapılıyor….Korku filmleri arasın da,adı unutulmayacak bir film…Dünyaca ünlü Eleştirmenler uzun zamandan sonra,bu denli bir film için yüksek puan verdiklerini ve sonuna kadar hak ettiklerini söylemişler…İMDB Puanı 7.8

" Bu Hafta Vizyona Giren Filmler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "