Okunma

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler


27 Eylül 2013 Cuma 06:20
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Eğer Beşiktaş’a gönül verenlerdenseniz Eyşan Özhim, Zeynep Kumral ve Uğur Polat gibi isimlerin başrollerini paylaştığı ‘Benimle oynar mısın?’ın bugün vizyona gireceğini hatırlatalım.

3 Kadın 3 Kader

Vizyon Tarihi : 27 Eylül 2013

Yönetmen: Ahmet Faik Akıncı

Oyuncular: Emrullah Biltaş, Turgay Tanülkü, Öznur Kula

Tür: Dram

Ülke: Türkiye

Birbirinden farklı üç Zeynep’in kaderlerinin hikayesi ekseninde gelişen film, kadınların gördüğü fiziksel ve ruhsal şiddeti, cinsel tacizleri ve istismar gerçeğini odaklanarak, bu konuda sosyal sorumluluk parolasıyla yola çıkıyor. 13 yaşındaki Zeynep‘in erkek kardeşi evlenecektir ve yaşadığı yerdeki toplumsal kurallar nedeniyle Zeynep de berdel karşılığında 70 yaşındaki bir adamla evlenmek zorunda kalacaktır.

Henüz bir lise öğrencisi olan başka bir Zeynep, durumlarının kötü olması nedeniyle annesiyle gittikleri bir yardım kuruluşunda zengin bir iş adamıyla tanışır ve kısa süre içerisinde gerek görünümü gerekse tavırları değişmeye başlar.

Okula gitmeyen Zeynep babası tarafından zorla muayeneye götürülür ve işler karışır. Diğer Zeynep ise aşık olduğu adamla evlenmek yerine babasının zoruyla, kendisinden yaşça büyük köyün zenginlerinden biriyle evlendirilmek istenir..

Batı Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenlik koltuğunda Faik Ahmet Akıncı bulunuyor.

 

Benimle Oynar Mısın?

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2013 (1s 42dk)

Yönetmen: Aydın Bulut

Oyuncular: Uğur Polat, Eyşan Özhim, Zeynep Kumral

Tür: Komedi, Dram

Ülke: Türkiye

Talihsiz bir olay sonrasında ceza alarak hapishaneye gönderilen Sibel, sekiz yıllık mahkumiyetin ardından özgürlüğüne kavuşur. İlk işi ise bu süreçte yetimhanede barınan kızı Rüya‘ya tekrar kavuşmaktadır. Kızını yanına alıp doğduğu günden bu yana yaşadığı Beşiktaş semtinden, Antalya’ya taşınmayı planlar.

Ne var ki Rüya’nın bu güzel semti bırakmaya niyeti yoktur. Zira Rüya annesinin yokluğunda Beşiktaş’a sımsıkı sarılmış ve büyüdüğünde Beşiktaş’ta futbol oynayan bir oyuncu olmanın hayallerini kurar olmuştur. Bu nedenle annesiyle başka bir şehre taşınmayı istemeyen Rüya’nın acil olarak yapması gereken daha önemli bir iş vardır: Annesinin hapse düşmesine neden olan babasını bulmak..

Arka planda Beşiktaş taraftar sevgisini işleyen filmin oyuncu kadrosunda Eyşan Özhim, Ertan Saban ve Uğur Polat’ın yanı sıra küçük oyuncu Rüzgar Boyle de yer alıyor.

 

Blue Jasmine

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2013 (1s 38dk)

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Alec Baldwin, Cate Blanchett, Sally Hawkins

Tür: Dramatik komedi

Ülke: ABD

New York‘lu çekici ve göz alıcı bir ev kadını olan Jasmine, milyarder kocası Hal ile birlikte son derece gözterişli bir yaşam sürmektedir. Yatırımcı olarak çalışan Hal, son işlerinden birinde battığında, parasını bu denli cömertçe harcaması nedeniyle büyük bir mali krizin içine sürüklenir ve iflas etmenin eşiğine gelir.

Jasmine evi terk eder ve bir süreliğine, San Francisco’nun taşrasında yaşayan üvey kız kardeşinin yanına gider. Tek çıkış yolu burada hayatını tekrar düzene sokup, zenginlik ve lüks içerisinde yaşamaktır. Bu süreçte modacı olarak kısa yoldan zengin olmayı ya da varlıklı birileriyle tanışmayı dener ancak içerisinde bulunduğu depresyona alkol ve antidepresan bağımlılığı da eklenince kendisini büyük bir karmaşanın tam ortasında bulur.

Son filmi To Rome with Love‘ın ardından tekrar kamera karşısına geçen Woody Allen‘ın yazıp yönettiği filmin başrollerini Cate Blanchett, Alec Baldwin ve Peter Sarsgaard paylaşıyor.

 

Büyük Kumar

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2013 (1s 32dk)

Yönetmen: Brad Furman

Oyuncular: Justin Timberlake, Ben Affleck, Gemma Arterton

Tür: Gerilim, Polisiye

Ülke: ABD

Princeton‘da matematik okuyan Richie Furst, son derece zeki ve parlak bir öğrenci olsa da burs alabilecek başarıyı yakalayamamıştır. Öğrenim harcı olan 60.000 dolarlık bir birikimi olmadığı için bu parayı bir hafta içerisinde bir şekilde bulması gerekmektedir.

Ufak tefek birikimleri vardır ve şansını online poker oynama sitesinde denemeye başlar. Bir süre epey başarılı ilerlese de kader oyununda, kazanacağından emin olmasına rağmen tüm parasını kaybeder. Richie, bu işte bir hile olabileceğine inanmaya başlar ve sitenin sahibi Ivan Block’u bulmak için Kosta Rika’ya kadar gider.

Block, burada lüks içerisinde yaşamaktadır ve Richie‘yi tersleyip kovmak yerine ona misafirperver bir şekilde yaklaşır. Block, genç adamı oyundaki hileyi keşfettiği için tebrik edip kendisi için çalışmasını teklif eder. Bu zengin ve karizmatik adamın hayat şekliyle adeta büyülenen Richie de bu teklifi kabul eder. Ancak Richie artık beklenmedik bir kurum tarafından kıstırılıp bir seçim yapmak ve hayatının en riskli kumarını oynamak zorunda kalacaktır!

Genç yönetmen Brad Furman tarafından çekilen filmin senaryosu, daha önce de birlikte çalışan Brian Koppelman ve David Levien ikilisine ait.

 

Karnaval

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2013 (1s 32dk)

Yönetmen: Can Kılcıoğlu

Oyuncular: Serdar Orçin, Tülin Özen, İpek Bilgin

Tür: Romantik

Ülke: Türkiye

İzmir’de çekilen film, evden eve halı yıkama makinesi pazarlayan Alis ve babasının düğün salonunda pastacılık yapan Demet‘in aşkını mizahi bir üslupla anlatıyor. 30’lu yaşlardaki Alis babasıyla yaşadığı sorunlar nedeniyle evden kovulur ve arabada yaşamaya başlar.

Bu süreçte tek derdi hayatını sürdürebileceği düzenli bir işe girebilmektir. Tam da bu sırada halı yıkama makinesi pazarlamacısı olma şansını elde eder. Sonrasında tesadüf eseri karşılaştığı Demet ile arasında gelişenler sayesinde hayallerini gerçekleştirme fırsatını yakalarlar.

Yoldaki Kedi adlı kısa filmiyle Altın Koza da dahil olmak üzere birçok ödüle layık görülen genç yönetmen Can Kılcıoğlu‘nun ilk uzun metraj çalışması olan filmin başrollerinde deneyimli oyuncular Serdar Orçin ve Tülin Özen yer alıyor.

 

Katliam Gecesi

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2013 (1s 35dk)

Yönetmen: Adam Wingard

Oyuncular: Sharni Vinson, Nick Tucci, Wendy Glenn

Tür: Korku

Ülke: ABD

Davison ailesi, ailenin büyüklerinin evlilik yıldönümleri vesilesiyle şehirden uzak izbe bir evde toplanırlar. Bu kutlamanın davetsiz ilk misafiri ise ailenin genç üyelerinden Crispian‘ın yeni kız arkadaşı Erin’dır ve başlarda ortama bu durumun gerginliği hakim olur.

Ancak kısa süre sonra yaşanmaya başlayacak olan sürpriz dehşet, aile bireylerinin zihinlerindeki tüm korku tanımlarını yerle bir eder. Crispian ve kardeşi Drake’in tartıştığı sırada evin camlarından giren bir maskeli katiller çetesi, tüm aileyi savunmasız bir şekilde kıskıvrak yakalar.

Kaçacak yeri olmayan kurbanlar bir gece boyunca dehşet içerisinde canlarını savunurken beklenmeyen sürprizler yaşanacaktır.

Filmin yönetmenliğini Adam Wingard üstlenirken başrollerinde Sharni Vinson, Joe Swanberg ve AJ Bowen bulunuyor.

 

Malavita: Belalı Tanık

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2013

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones

Tür: Komedi, Aksiyon

Ülke: Fransa, ABD

Manzoni ailesinin kökenleri, aslında kötü şöhretli bir mafya geleneğine dayanmaktadır. Fransa’nın Normandy bölgesine, tanık koruma programı çerçevesinde yerleştirilen Manzoniler, Black soyadını alırlar ama yeni çevrelerine alışmakta “biraz” zorluk çekerler. Anne Maggie kasabanın merkezini talan ederken, kardeş Blake’ler okulda gizlice terör estirirler; Fred Blake adını alan Giovanni Manzoni ise her şeyi kontrol altında tutmaya çalışırken elinde ‘kazalar’ çıkar! Bu yüzden de Manzoni ailesini beladan uzak tutma görevine atanan Ajan Stansfield’ın görevi bir hayli zorludur.

Fransız sinemacı Luc Besson’un ilk kez el attığı kara-komedi türündeki film Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones, Ricardo Cordero ve Dianna Agron gibi yıldız isimleri de bir araya getiriyor.

 

Öyle Sevdim ki Seni

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2013

Yönetmen: Orhan Tekeoğlu

Oyuncular: Oktay Gürsoy, Alma Terzic, Duygu Yıldız

Tür: Dram

Ülke: Türkiye 

Trajik bir aşk hikayesini odağına alan film, Sovyetler Birliği‘nin dağılmasıyla hayatı altüst olan ve her şeye sil baştan başlayan Olga‘nın öyküsünü beyazperdeye yansıtıyor. Olga esasında 1900‘lü yılların başında taş ustası olarak çalışan ve Yalta‘ya gidip burada işine devam eden Mustafa Usta’nın torunudur.

Sovyetler’in dağılmasının ardından Sarp Sınır kapısı açılır ve Olga çalışmak ve yeni bir düzen kurmak için Trabzon’a gelir. Ne var ki kısa zaman içerisinde Trabzon’a o bölgeden gelen her kadının nataşa olarak adlandırılması sorunuyla o da tanışır. Bu esnada Cemal ile karşılaşması işleri iyiden iyiye karıştırır.

:: Bu hafta hangi filmlere gideceksiniz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Karnaval filmine gittim. Düşük bütçe ile harika keyifli bir yapım izledim. Az salonda oynuyor diye gitmemezli yapmayın. Trajikomik bir hikaye. Eğlenceli bir o kadarda hüzünlü. MarmaraForuma gittim 200 koltuklu salonda benden başka kimse yoktu:)

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Karnaval filmi ilgimi çekti gitmek isterim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Her zamanki gibi harika filmler 🙁

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu türk film lerine gercek anlamda ne zaman ruh gelecek merak ediyorum. Lafa geldimi yabancı sinema ya milyar dolar harcıyor ondan biz kaybediyoruz.. Lan bırakın kimim kandırıyorsunuz senaryo berbat oyunculuk sıfır. Eski yeşilcam filmlerine milyar dolarlarmı harcanıyordu ? hala izleniyor. Neyse bu arada Robert De Niro ve Tommy Lee Jones bir arada gömek güzel kaçırılmayacak film oldugunu düşünüyorum.

" Bu Hafta Vizyona Giren Filmler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "