Okunma

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler


11 Ekim 2013 Cuma 07:10
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Uzun zamandır bu kadar kaliteli filmin aynı anda vizyona girdiğini görmemiştim. 9 günlük bayram tatili boyunca her gün bir filme bile gitmeniz olası. Yıldız isimlerle bezenmiş Holywood yapımları, Türkiye‘den gelen komedi filmleri ve animasyon anlamında büyük beklentilerin olduğu “Uzay Kuvvetleri 2911” vizyonda izleyicileri bekliyor olacak. 

Yerçekimi

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013 (1s 30dk)

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris

Tür: Bilimkurgu

Ülke: ABD, İngiltere

Dr. Ryan Stone zeki bir tıp mühendisidir ve emekliliğinden önce son görevine çıkan yetenekli ve deneyimli astronot Matt Kowalsky‘nin yönetimindeki mekikte ilk uzay yolculuğuna çıkar. Herşey yolunda gibi görünürken rutin bir keşif yürüyüşü sırasında bir felaket yaşanır.

Mekik çarpan bir cisim sonucu paramparça olur. İki bilim insanı uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar. Yeryüzü ile iletişimleri tamamen kopmuştur ve sonsuz karanlıkla başbaşadırlar. Şimdi korkunun yerini panik alır, üstelik var olan sınırlı oksijenleri de gitgide tükenmektedir. İkili eve, dünyaya dönüş yolunu bulabilecek midir?

Y Tu Mamá También, Son Umut, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı gibi filmlerin yönetmeni ve ortak senaristi olarak tanıdığımız Meksikalı sinemacı Alfonso Cuarón‘ın yönetmenliğini üstlendiği bilim-kurgu geriliminin başrollerini ise Sandra Bullock ve George Clooney paylaşıyor.

 

İki Kafadar: Chinese Connection

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013 (1s 30dk)

Yönetmen: Gökhan Erkut

Oyuncular: İlker Aksum, Gökçe Özyol, Orhan Aydın

Tür: Komedi

Ülke: Türkiye

Çocukluklarından bu yana Mahmutpaşa Pasajı’nda çalışmakta olan Altan ve Şükrü artık çıraklığı bırakıp kendi işlerini yapmanın zamanı geldiğine karar verirler. Bu piyasadaki tanınmış tefecilerden biri olan Fadıl’dan yüklü miktarda borç alan ikili, kurdukları yeni şirketlerinde Çin’den gelen cihazları satmaya başlarlar.

Bir sene boyunca sattıkları hiçbir Çin malından kar edemez, dahası zarara uğrarlar. Şirket batmak üzeredir ve böyle giderse borçlarını da ödeyemeyeceklerdir. Yakınen tanıdıkları Mümtaz‘ın bir teklifte bulunur ve onları Çin’den tablet ithal etmeye ikna eder.

Çin’deki şirket sahibiyle anlaşmaya varılır ve ürünler gelmeye başlar. Başlangıçta her şey yolunda gibi görünürken, kısa bir süre içerisinde tabletlerle ilgili gizli bir gerçeğin var olduğu ortaya çıkar. Altan ve Şükrü, kurdukları bu şirketin yalnızca bir paravan şirket olduğunu ve bu paravanın arkasında Mümtaz’ın kirli işler çevirdiğini görürler.

Şimdi hem tabletten şikayetçi olan müşteriler de dahil olmak üzere kaçmak zorunda oldukları tonla kişi vardır ve bu yolculuk zannettikleri kadar kolay olmayacaktır.

Gökhan Erkut‘un yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda İlker Aksum, Gökçe Özyol, Murat Akkoyunlu ve Öykü Çelik gibi isimler bulunuyor.

 

Kalbim Sende

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013 (1s 34dk)

Yönetmen: Joseph Gordon-Levitt

Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Scarlett Johansson, Julianne Moore 

Tür: Romantik, Komedi, Dram

Ülke: ABD

Jon Martello, porno bağımlılığı olan ve kadınlar konusunda türlü takıntılara sahip olan bir adamdır. Arkadaşları arasında Don Juan olarak mimlenen Jon, kadınları elde etme konusunda da bir hayli başarılıdır. Bir gece kulübünde tanıştığı Barbara ise daha önce karşılaştığı hiçkimseye benzememektedir.

Bir hayli çekici bir görünüme sahip olan Barbara, doğru erkeğin peşinde olan son derece idealist bir kadındır. Ve sırf bu nedenle bile Jon için önemli bir cazibe merkezi haline gelmesi kaçınılmaz olur. Jon bir yanda her daim yanında olan Esther‘le ilişkisinin karmaşasını yaşarken diğer yanda Barbara’yı elde etmeye çalışacaktır.

Ünlü aktör Joseph Gordon-Levitt’in yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı filmin diğer başrollerinde Scarlett Johansson ve Julianne Moore yer alıyor.

 

Kelebeğin Rüyası

Y. Gösterim: 11 Ekim 2013

Vizyon Tarihi: 22 Şubat 2013 (1s 51dk)

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Yılmaz Erdoğan 

Tür: Dram

Ülke: Türkiye

Zonguldak’ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadırlar. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, bir yandan modernleşme çabasındayken, aynı yıllarda Avrupa’da da çetin bir savaş yaşanmaktadır.

Belediye Başkanı’nın kızı Suzan’ın Zonguldak’a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer’in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940‘lı yılların vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer’in hem kendi gelecekleri, hem de dünyanın gidişatı hayra alamet değildir..

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan‘ın üstlendiği filmin yapımcılığı yine BKM‘ye ait. Çekimleri Zonguldak ve İstanbul’da gerçekleştirilen yapım aynı zamanda Zonguldaklı madencilerin de öyküsüne değiniyor. Oyuncu kadrosunda Erdoğan’ın yanı sıra Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan gibi genç-usta pek çok isim de yer alıyor.

Ülkemizde ilk olarak 22 Şubat 2013′te vizyona girmiş olan film, düzenlenmiş kurgusuyla 11 Ekim 2013‘te yeniden vizyonda seyirciyle buluşuyor.

 

Kesişen Hayatlar

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013 (1s 40dk)

Yönetmen: Srdan Golubovic

Oyuncular: Aleksandar Bercek, Leon Lucev, Hristina Popovic

Tür: Dram

Ülke: Fransa , Sırbistan , Hırvatistan , Slovenya , Almanya

Bosna Savaşı’nın en şiddetli dönemindeyiz. Kullandığı sigara markasının bittiğini öğrenen Sırp ordu görevlisi Todor, sinirlerine hakim olamayarak Haris isimli Müslüman bir sivile saldırmaya başlar; arkadaşları da ona eşlik eder. Bu dehşet verici olaya tanık olan Marko isimli görev arkadaşları da kavgayı ayırmaya yeltenir.

Marko, talihsiz adamı kurtarırken arkadaşları tarafından acımasızca dövülür ve bu olay ölümüyle sonuçlanır. Savaş biter ve aradan uzun yıllar geçer. Bu talihsiz olayda hayatını yitirmiş olan Marko‘nun babası, oğlunun ölümüyle ilgili şüpheler taşımaktadır.

Bu şüpheli hal, Marko‘nun ölümüne sebep olan askerlerden biri olan Todor’un hastalanması ve tedavi olmak için yaşadıkları şehre gelmesiyle perçinlenir. Bu şehirde yaşamakta olan ve kendisini kurtaran Marko’ya olan borcunu ödemek için fırsat kollayan bir diğer kişi de Haris’tir.

Bosna Savaşı dönemi ve Sırp asker Srdjan Aleksic’in hikayelerinden esinlenilerek beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Srdan Golubovic bulunuyor.

 

Kim Ki-Duk’tan Moebius

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013 (1s 30dk)

Yönetmen: Kim Ki-duk

Oyuncular: Jo Jae-Hyeon, Eun-woo Lee, Young Ju Seo

Tür: Dram

Ülke: Güney Kore

Bir kadın kocasının kendisini aldatmasından dolayı çok hırslanır ve içinde düşmanlık besler. İntikam hırsı ise oğlunda ölümcül bir yaraya neden olur ve kadın suçluluk duygusunu kaldıramayarak ortadan kaybolur. Baba ise bunalıma giren oğlunun artık iyileşemeyeceğini anlar ve o da farklı bir suçluluk duygusuyla hayatını tamamen oğluna adar.

Zaman yaralara ilaç olurken, annenin eve beklenmedik geri dönüşü ailenin de tepetaklak olmasına neden olacaktır.. Kim Ki-Duk’un Acı’dan sonra çektiği son film olan bu çarpıcı dram ülkesinde ciddi tartışmalara da neden olmuştu.

 

Son Durak

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013 (1s 25dk)

Yönetmen: Ryan Coogler

Oyuncular: Michael B. Jordan, Melonie Diaz, Octavia Spencer 

Tür: Dram, Biyografik

Ülke: ABD

Birkaç siyahi genç, San Francisco kentinin Oakland bölgesinde yer alan Fruitvale adlı BART geçiş istasyonunda protesto eylemi yaparlar. Polisler tarafından geri püskürtülmeye çalışılan eylemcilerin sesi, duyulan birkaç el silah atışıyla kesilir.

Sonrasında 22 yaşında olan ve Area Körfezi bölgesinde yaşayan Oscar ile karşılaşırız. Dünya henüz Noel arifesindedir, fakat Oscar, Hayward‘da işleri yoluna koymakla mücadele etmektedir. 2008’in son gününde yanında ailesi, arkadaşları, düşmanları ve hatta tanımadığı yabancıları alarak ‘sınırları’ geçecektir. Oscar’ın gidişi ise sadece ailesi ya da yakınlarını değil, tüm Amerika’yı derinden sarsacaktır.

Genç sinemacı Ryan Coogler‘ın yazıp yönetmenliğini üstlendiği film, dünya prömiyerini 2013 Sundance Film Festivali’nde gerçekleştirdi.

 

Ustura Dönüyor

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013 (1s 48dk)

Yönetmen: Robert Rodriguez

Oyuncular: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Sofia Vergara

Tür: Aksiyon

Ülke: ABD

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından görevlendirilen eski ajan Machete Cortez, yeni görevi için Meksika‘ya gitmek zorundadır. Ölümcül bir silahla gezegeni yok etmek gibi son derece tehlikeli planlar kurmakta olan bir silah tüccarını bulmak ve etkisiz hale getirmek zorunda olan Machete’i bekleyen görev oldukça zorludur..

2010 yapımı Machete‘nin devam filmi niteliğindeki yapımda tehlikeli anti-kahraman Machete Cortez’in maceralarını izlemeye devam ediyoruz.

Filmin yönetmen koltuğunda Sin City ve El mariachi gibi önemli filmlere imza atan Roberto Rodriguez; oyuncu kadrosunda ise Mel Gibson, Jessica Alba, Charlie Sheen ve Sofía Vergara gibi yıldız isimler bulunuyor.

 

Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013

Yönetmen: Şahin Derun

Tür: Bilimkurgu, Animasyon

Ülke: Türkiye

Türkiye’nin ilk üç boyutlu (Real 3D) animasyon filmi olma parolasıyla yola çıkan film, sızan bilgilere göre kaos ortamındaki evreni kurtarmak için göreve çıkan Türk yapımı bir uzay aracını ve maceralarını işleyecek. Yapımcı firma Animaj’ın verdiği bilgiye göre ise yönetmen koltuğunda Şahin Derun yer alacak.

Yapım ile ilgili daha detaylı bilgiyi sitesinden alabilirsiniz. 

:: En beğendiğiniz yapım hangisi oldu?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler”

 1. mazruf dedi ki:

  Sinan Engin’i mafya babası mı yapmışlar.

 2. Dogukan_gti dedi ki:

  Gravity (Yerçekimi) filmini izledim. Eğer uzay bilimlerine ilgi duyuyorsanız çok seveceksiniz. Bu arada "Uzay Kuvvetleri 2911" de güzelmiş özellikle animasyonları, bir de fragmanı full HD olsaydı…

 3. Karargaht dedi ki:

  Bir düzeltme

  Uzay Kuvvetleri 2911 (3D) çıkış tarihi Şubat 2014 olarak gü***** />

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Uzay Kuvvetleri 2911, Mass Effect’in Türk ***** saygı ama bilim-kurgu hikayesi üretemeyen bir ülkeyiz maalasef. carysis serisi turklerin ilk farcry turkerin isteyen yapar

 5. orcnd dedi ki:

  uzay 2911’deki grafikler bir çok oyundan daha geri durumda. umarım ileride geliştirirler fakat şu an ki kalite gerçekten kötü. 3d tasarımla ilgilenen öğrenciler bile daha iyi işler çıkarabiliyorken koskoca sinema filminin bu kalitede kalması kabul edilemez bir durum.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  2911 animasyonlar berbat ama girişimcilik iyi. Hiç yoktan ilk defa uzay filmi yapılıyor 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  United Kingdom diye okudum 😀

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ben sayayım size izlenecekleri;

  Gravity
  Machete
  Don Jon
  Krugovi orjinal adıyla Circles
  Bizim Türk filmine de destek olmak gerekiyor UK-2911

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yahu bizim neyimize bilimkurgu filmi çekmek biz ancak komedi veya aşk filmleri çekeriz ne de olsa fazla teknik istemiyor,üstelik maliyeti oldukça düşük!Bu animasyon da olmamış komik geldi bana..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  UK-1911 de çıkacakmış aslında…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  uzay kuvvetleri 1931 😀

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Yerçekimi diyorum.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Uzay Kuvvetleri bir başlangıç… ama bu kadar kötü eleştiriyi haketmiyor..en azından bi girişim var destek şart..Millet alışmış amerikan filmlerini pohpohlamaya haliyle kendi yaptığını küçümsüyor…

 14. El Padrino dedi ki:

  Uzay Kuvvetleri 2911, Mass Effect’in Türk ***** saygı ama bilim-kurgu hikayesi üretemeyen bir ülkeyiz maalasef.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar 2911 belki emsallerine göre vasat kalabilir. Ancak ülkemizde bunun gibi yapımlar yeni yeni geliştirilmeye başlanıyor. Bu yüzden küçümsemek yerine destek olmak lazım.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  ustura dönüyorda lady gaga da oynuyor hatırlatalım

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Uzay Kuvvetleri!! Ismi duyunca ciddi bir film sandim ancak cok berbat animasyonlari olan vasatin alti dahi olamayacak bir zirva oldugu cok belli.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  YOK ARTIK ?!? BİZDEN DE BİRGÜN BÖYLE FİLM ÇIKAR DESELER ANCA 2911 DE OLUR DERDİM 😀

 19. SDN Okuru dedi ki:

  DEĞİŞİK OLMUŞ 😀

 20. SDN Okuru dedi ki:

  PITIRCIK 😀 ON NUMERO OLMUŞ 😀

" Bu Hafta Vizyona Giren Filmler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "