Okunma

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler


21 Kasım 2014 Cuma 15:15
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu hafta da vizyon bir hayli şenlikli. Dikkat çeken ilk yapım roman serisi uyarlaması Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1 iken, fragmanı ile pek iyi eleştiriler almayan Türk korkusu Ümmü Sıbyan: Zifir, galası ile izleyenleri mest eden Karışık Kaset ve dikkat çekici komedi filmi, Jean Reno’nun başrolünde olduğu Şeflerin Savaşı vizyonun diğer seçenekleri arasında yer alıyor. İşte Bu Hafta Vizyona Giren Filmler!

14-11/21/alayci-kus-bolum-1.jpg

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1

Tür: Bilimkurgu – Dram – Aksiyon

Suzanne Collins’in romanlarından uyarlanan film serisi Açlık Oyunları’nda son dönemece giriyoruz. Serinin ikiye bölünen filmlerinden olan Açlık Oyunları: Alaycı Kuş’un ilk kısmı bu hafta vizyona girdi. Filmin başrollerinde Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson yer alırken, bir süre önce kaybettiğimiz Philip Seymour Hoffman’da kadrodaki yerini almış.

12. Bölge’nin yıkımını gören Katniss neler olduğunu çözmek için yeni bir maceraya atılır. Halk artık devletin zulmünden kaçmak için yer altına sığınmıştır ve yeni bir direnişe hazırlanmaktadırlar. Bu arada Peeta’nın da hayatı tehlikededir.

 

14-11/21/karisik-kaset.jpg

Karışık Kaset

Tür: Romantik – Komedi

Haftanın en dikkat çekici ikinci filmi ise Karışık Kaset. Yönetmenliğini Tunç Şahin’in yaptığı komedi – romantizm sularında gezinen film, 90’ların Türkçe pop şarkılarını esas alıyor. Uygar Şirin’in romanından uyarlanan projenin başrollerinde ise Sarp Apak ve Özge Özpirinçci bulunuyor. Yapım basım gösteriminde oldukça iyi tepkiler ile karşılaştı.

Ulaş uzun süredir komşusu İrem’e aşıktır ancak bir türlü açılamamaktadır. Durumu fark eden Ulaş’ın babası ona bir tavsiyede bulunur ve çok özel bir karışık müzik kaseti hazırlamasını tembih eder. Ulaş bu uğurda ömür boyu sürecek bir yolculuğa çıkacaktır.

14-11/21/asfalt-cicekleri.jpg

Asfalt Çiçekleri

Tür: Dram

Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Kamil Koç’un yaptığı Asfalt Çiçekleri bu haftanın güçlü yapımlarından bir diğeri. Filmin başrollerinde Hilmi Korkmaz, Sema Şahingöz ve Semir Aslanyürek yer alıyor.

Sokak müziği yapan bir grubun üyesi olan Haifa, Fransa’da yaşamaktadır. Doğu’ya doğru yola çıkan Haifa Türkiye’ye de uğrar. Burada ressam olan Hasan ve kız arkadaşı ile tanışır, üçü arasında garip bir ilişki baş gösterir.

14-11/21/seni-seviyorum-adamim.jpg

Seni Seviyorum Adamım

Tür: Dram – Romantik Komedi

Araf ve Peri Masalı gibi filmlerden hatırlayacağımız Biray Dalkıran’ın yedinci filmi Seni Seviyorum Adamım, bu haftanın bir diğer romantik projesi. Filmin başrollerinde ise Gizem Karaca ile Barış Kılıç yer alıyor.

Müzik yapımcılığını bırakarak Kıbrıs’a yerleşen Berk, yaşadıklarından sonra gönül işleriyle de ilişkisini keser. 13 yıl boyunca yalnız ve mutlu bir hayat süren adam günlerden bir gün Ezel ile tanışır. Genç kadın ile özel bir birlikteliğe başlayan Berk, Ezel’in alacağı bir haberle zorlu bir sürece adım atacaktır.

14-11/21/mmu-sibyan-zifir.jpg

Ümmü Sıbyan: Zifir

Tür: Korku – Gençlik

Haftanın korku – gerilim filmi Ümmü Sıbyan: Zifir, yönetmen Efe Hızır’ın ilk uzun metrajlı denemesi olarak karşımıza çıkıyor. Filmin oyuncuları arasında Şebnem Bozoklu ve Kaan Yıldırım gibi isimler bulunuyor.

Okulun bitişine 1 ay kala özel bir gece geçirmek isteyen bir öğrenci gurubu, soluğu okulda alır. Gece vakti öğretmen odasında eğlenen gençler en sonunda bir ölünün ruhunu çağırmaya niyetlenir. Yıllar önce okulda intihar etmiş olan Kevser’in ruhunu çağıran gençler yaptıkları yanlışı çok geç anlayacaklardır. 

14-11/21/eflerin-savasi.jpg

Şeflerin Savaşı

Tür: Komedi

Daniel Cohen’in yeni uzun metrajlısı Şeflerin Savaşı bu haftanın komedilerinden bir tanesi. Fransa yapımı filmin başrollerinde ise efsanevi aktör Jean Reno oynuyor. Reno’ya Dalton’lar filmi ile tanıdığımız Michael Youn eşlik ediyor.

Amatör aşçı Jacky’nin ekonomik durumu git gide kötüleşir, istediği düzgün işi bir türlü bulamaz. Oldukça kötü durumdaki yerlerde çalışmak zorunda olan adam, büyük bir şef olan Alexandre ile tanışır. Ünlü aşçı bir türlü anlaşamadığı yönetim kurulu başkanı Stanislas’ın koltuğunu ele geçirmek istemektedir ve bu yolda Jacky’i kullanmaya karar verir.

14-11/21/kumun-tadi.jpg

Kumun Tadı

Tür: Dram

Melisa Önel’in ilk uzun metrajlı filmi Kumun Tadı son dönem film festivallerinin en çok konuşulan filmlerinden biri olmuştu. Filmin başrollerinde Mira Furlan, Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Sungar bulunuyor.

Karadeniz’in bir kasabasında yaşayan Hamit insan kaçakçılığı ile parasını kazanmaktadır. Bir gün kaçak göçmenler kasabada kalmak durumunda kalır, Hamit ise buraya yeni gelen Denise adlı bir yabancı kadınla tanışır. Denise ile başlayan ilişki ise kaçak göçmenler yüzünden sekteye uğramaya başlar, Hamit hayatına dair çok önemli bir karar vermelidir.

 

:: Bu hafta hangi filmi izleyeceksiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok zor artık kaliteli bi filmin çıkması. Herşeyi tükettik

 2. SDN Okuru dedi ki:

  beklentimi tam olarak karşılayamadı açıkçası

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Açık oyunlarını izledim yine çok güzeldi, son zamanlarda kaliteli türk filmi çıkmıyor maalesef ya cinli korku filmleri yada klasik aşk meşk filmleri veya vasat komedi filmleri çıkıyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  şefler yarışıyor daha önce çikmadimi ya da ben yanlış hatırlıyom

" Bu Hafta Vizyona Giren Filmler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "