Okunma

Bu Kamera İnsan Gözü Kadar Hızlı!


03 Kasım 2010 Çarşamba 18:08
Bu Kamera İnsan Gözü Kadar Hızlı!

İnsan gözü artık taklit edilebilecek! Bir grup Alman bilim insanı, robot dünyasındaki son gelişmelerden yararlanarak insan gözünün algı kapasitesine erişebilmenin yolunu açtı. Süper hızlı robotik kamera olarak adlandırılan yeni sistemde bir objektif ve bağlı olduğu bir grup robotik devre elemanı görüyoruz.

Gerçek göz kadar hızlı hareket edebilen objektif, bu sayede robotlara insan gözü kadar hızlı hareket edebilen ve algılayan göz eklenmesini sağlayacak. Gelin o zaman bu hızlı robotik kamerayı bir de video ile izleyelim:

 

#y3/b5d14b0030f9ffde9ec239c663c7682e.flv#

 

:: Sizce insan gözünün algı kapasitesine çıkabilen robotlar görmeye hazır mıyız?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Kamera İnsan Gözü Kadar Hızlı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Kamera İnsan Gözü Kadar Hızlı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Kamera İnsan Gözü Kadar Hızlı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "