Okunma

En Şiddetli 10 Bilgisayar Oyunu


23 Şubat 2011 Çarşamba 14:50
En Şiddetli 10 Bilgisayar Oyunu

Toplumdaki genel kanı bilgisayar oyunlarının çocuklara yönelik yapımlar olduğunu düşünür. Ancak sektör o kadar büyük ki, çocuklar kadar büyüklere ve hatta daha farklı zevklere sahip insanlara bile hitap eden oyunlar bulunuyor.

Aklınıza gelecek en kanlı film ve kitaptan daha etkili olan bu yapımlar, en vahşi düşüncelerinizi gerçekleştireceğiniz bir tarza sahip.

Seri Katillere Hitap Ediyorlar

Esas hedefleri insanlara işkence yapmak ve düşmanları en vahşi şekilde öldürmek olan bu oyunlar olayı bazen senaryo yardımıyla da harmanlıyor.

Bu listede kullanılan en kanlı 10 oyunun hemen her biri dünyadaki çeşitli ülkeler tarafından yasaklandı. Fimlerden farklı olarak bu tarz yapımlarda kullanıcılar gerçekten birilerini öldürdüğü için daha vahşi düşüncelere kapılabiliyor.

İşte oynamanın yürek istediği en şiddet dolu 10 oyun…

10 Numara

90’lı yıllarda yıldızı parlayan Carmageddon serisi oyuncuların içlerindeki trafik canavarlarına hitap ediyordu. O zamana kadar en şiddetli oyunda bile sadece yaratıklar öldürülürken bu yapımda, özel modifiye aracınızla sokaktaki mahsum insanları en vahşi şekilde öldürerek puan alıyordunuz.

Trafik canavarlarının sevgilisi bu oyun neredeyse tüm dünya devletleri tarafından yasaklılar listesine alındı.

9 Numara

3D teknolojisinin nimetlerini kullanan Soldier of Fortune dünyanın en vahşi FPS oyunlarından biri. Kimsenin alamayacağı kadar tehlikeli görevleri kabul eden paralı askeri yönettiğimiz bu iki oyunda önümüze çıkan herkesi en vahşi şekilde öldürüyorduk.

Oyun abartılı şekilde parçlanan uzuvlar ve düşmanların attığı acı dolu çığlıklarla ünlüydü. Yine de seride bir nevi kanunun yanındaki bir karakteri oynuyorduk. Soldier of Fortune da ABD ve Avrupa Birliği‘nde yasaklananlar listesine girmişti.

8 Numara

Mortal Kombat serisi şiddeti dövüş sanatıyla birleştiren en popüler oyunlardan biri. Kısa sürede tüm dünyada adı duyulan oyun iki sinema filmi, çizgi film ve bir de diziye sahip.

Oyun kıran kırana biten dövüşler sonunda, rakibin en vahşi şekilde öldürülmesine izin veren bir yapıya sahipti. Fatallity adlı hareketlerde düşmanın kafasını ve ya da vücut organlarını kopartabiliyorduk.

Mortal Kombat vahşeti mizahla harmanladığı için sadece sansürler ve yaş sınırıyla cezalardan kurtuldu.

7 Numara

1998 yılında daha piyasaya çıkmadan PlayStation yetkilileri tarafından yasaklanan bu oyun korsan sayesinde güçlü bağlantıları olanlar arasında yayıldı.

Oyunda bir odaya kilitlenmiş 4 idam mahkumunu seçip hayatta kalmak için en vahşi ve sadistçe yöntemlerle dövüşmek gerekiyordu.

6 Numara

Sinemada vahşet severlerin favori serisi olan Testere geçtiğimiz yıl oyun dünyasına da bir geçiş yapmıştı. Saw 1 ve 2 oyunlarında, tıpkı filmlerdki gibi hayatta kalmak için Jigsaw‘un tuzaklarından kurtulmak gerekiyordu.

Gerilimin üst seviyede olduğu oyunda, tuzaklardan kurtulmak için gerektiğinde vücut parçalarımızı kesmemiz gerekiyor. Testere filmlerini ve tarzı sevenler için oyun kanlı ve vahşi bir içeriğe sahip.

5 Numara

God of War serisi vahşet ve görselliği en iyi şekilde birleştiren oyunlardan biri. Seri o kadar beğenildi ki, tüm dünyada milyonlar aşan bir satış rakamı yakaladı.

Kratos adlı Spartalı generalin savaş hırsı yüzünden tanrılara esir düşmesi daha sonraysa Olimpus‘un vahşi katili olma macerasını anlatan yapımda, agresif karakterimizin gücüyle düşmanları en vahşi şekilde öldürmesi gerekiyordu.

Göz çıkartmak, kol, bacak koparmak ve bazen de düşmanları ikiye bölmek için hamlerle birlikte God of War mitolojinin vahşetini modern dünyanın teknolojisiyle birleştirmişti.

4 Numara

Karikatür gibi hazırlanmış bir oyun ne kadar kanlı ve vahşi olabilir? Madworld adlı oyun 2009 yılında tüm dünyaya bu sorunun cevabını verdi.

Hayatta kalmak için düşmanlarınızı en acımasız şekilde öldürmeniz gerekiyordu.

3 Numara

Ünlü barbar karakter Conan‘ın maceralarında esinlenerek yapılan bir oyun ne kadar vahşi olabilir? Age of Conan adlı yapım bu sorunun cevabını en kanlı şekilde veriyordu.

Kendi karakterinizi yaratıp ilk çağların ilkel koşullarında hayatta kalmaya çalıştığınız oyunda, rakiplerinizi en kanlı şekilde idam edebiliyordunuz.

Düşmanın iki kolunu kesip, acı işinde bağrışını izlemek daha sonra da kafasını kopartmak oyundaki en insaflı hareketlerden biriydi.

Her karakterin onlarca farklı şekilde idam hareketi gösterdiği oyun yaş sınırlaması ve yasaklılar listesindeki yerini aldı.

2 Numara

Dünyanın en çabuk yasaklanan ikinci oyunu ise Postal 2 adını taşıyordu. Bunun nedeni ise yapımda karşımıza arşımıza çıkan insanları en insaflı, olarak sadece vurarak öldürdüğümüz bu yapım kısa sürede sadistlerin favorisi oldu. Düşmanları yakmak, cesetlerini parçalamak gibi öldürme yöntemleri de Postal 2 de bulunuyor.

1 Numara

Dünyanın en çabuk yasaklanan oyunu ise Mahunt adını taşıyordu. Neredeyse her ülkede satışı durdurulan bu yapımı oynayıp da zevk alan birinin mutlaka psikolojik yardım alması gerekli.

Hayatta kalma temelli oyunda, kaçırılan bir adamı kontrol ediyordu. Bu kişi dev bir film stüdyosunda karşısına çıkan herkesi en vahşi şekilde öldürmek gerekiyordu.

Poşetle düşmanı boğma, cam kırığıyla insanların gözünü çıkartmak ve boğaz kesmek gibi yöntemlerle birlikte oyunda her türlü sadistliği yapmak mümkündü.

:: Bu tarz oyunlar sizce yasaklanmalı mı? Listedeki en vahşi oyun sizce hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “En Şiddetli 10 Bilgisayar Oyunu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ama gerçekte yapmayın beyler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  psikopat psikopat yorumlar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  postal 2 ve postal 3 süper adamın kafasını yakıyosunuz 🙂 koparıp

 4. SDN Okuru dedi ki:

  nosferatu die oyun var onun olması lazım

 5. bewko dedi ki:

  manhut güzel stilleri vardı adam öldürmek için ama çok sıkıcıydı

 6. ~J.c--W_ dedi ki:

  10 yaşındayken Soldier Of Fortune oynamıştım Çok eğlenceliydi adamın bacağını koparınca çıkan ses hoşuma gidiyordu

 7. zebaniselo dedi ki:

  Yaşasın cinayet.hayır ben deli değilim, değilim.altı üstü adam öldürüyoz.oldukça zevkli nesi varki bunun.

 8. mazruf dedi ki:

  Saw 1’i oynamaya çalıştım ama ortam biraz gerince hemen kaldırdım. Karanlık oyunları sevmiyim

  Bir de Punisher vardı bu oyunlara benzer. Adamı fırına atıp kafasını hızarla falan kesiyordu.

 9. The Dark Knight dedi ki:
  Alıntı asterix* Nickli Ãœyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Tamam oyunlar vahşi ama "Neredeyse her ülkede satışı durdurulan bu yapımı oynayıp da zevk alan birinin mutlaka psikolojik yardım alması gerekli." Manhunt adlı oyuna yazdığınız bu metin aşağılayıcı oluyor. Ben oynarken zevk almıyordum ama heyecanlıydı baya. Diğer oyunlarıda seviyordum.

  Bun aşağlayıcı bir şey yok. Mahunt ben de oynadım ancak oyunda birini öldürürken garip hissetmek yerine zevk alıyorsa birisinin psikolojik yardım alması lazım. Çünkü tıbbi bir sorun bu. Oyundan zevk almak ayrı şey. Seri katil içgüdülerine sahip olmak ayrı şey.

 10. asterix* dedi ki:

  Tamam oyunlar vahşi ama "Neredeyse her ülkede satışı durdurulan bu yapımı oynayıp da zevk alan birinin mutlaka psikolojik yardım alması gerekli." Manhunt adlı oyuna yazdığınız bu metin aşağılayıcı oluyor. Ben oynarken zevk almıyordum ama heyecanlıydı baya. Diğer oyunlarıda seviyordum.

 11. Cloakengaged dedi ki:

  Postal 2 de milleti yakıp "R"ye basarak söndürürdük kedileri silaha takardık eğlenceli oyundu aslında ^^

  Onun dışında Dead Space 2’nin buraya girmemesine şaşırdım. Ayin yapılan odalar, gözünün önünde kendi boğazını kesen insanlar vs..

" En Şiddetli 10 Bilgisayar Oyunu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Şiddetli 10 Bilgisayar Oyunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Şiddetli 10 Bilgisayar Oyunu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "