Okunma

Bu Oyunlar Uykunuzu Kaçıracak


03 Kasım 2009 Salı 07:20
Bu Oyunlar Uykunuzu Kaçıracak

Hemen hemen her yaştan izleyiciyi ekrana kilitleyen korku filmlerinin bıraktığı etkiyi ve hatta bazen daha fazlasını, sanal dünyada video oyunları yaratıyor. Undying, Call of Cthulhu ve F.E.A.R. gibi isimlerin karşısında, korkmadan oyun bitiren pek olmamıştır. Hele ki, perdelerinizi çekip, ışıkları da kapatarak oynuyorsanız, bazı anlar ensenizdeki tüylerin ürpermesi içten bile değil.

Şimdilerde korku oyunları yeniden revaçta. Zira 31 Ekim’de Amerika’da kutlanan Cadılar Bayramı (Halloween), aynı bölgedeki yapımcıları da harekete geçiriyor. Dolayısıyla korku oyunları, genellikle yılın bu döneminde satışa çıkıyor. Gamesabyss.com sitesi Cadılar Bayramı süresince oynamak için yakın tarihte satışa sunulmuş en korkunç 5 oyunu listeledi. İşte korkmak isteyenlerin derdine derman olacak yapımlar:

Saw

#http://trailers-ak.gametrailers.com/gt_vault/11089/t_saw_e309_debut_gt_v2.flv#

Her yeni Halloween’de vizyona giren yeni bir Testere filmine artık alıştık. Ancak alışık olmadığımız bir şey varsa, o da Saw’ın oyun makinelerimize konuk olmasıydı; hem de Cadılar Bayramı’nda… İlk iki film arasında geçen dönemi konu alan Saw oyunu, kendinizi Jigsaw‘ın tuzağına düşmüş gibi hissetmenizi sağlıyor. Grafik açısından tatmin edici bir seviyede olan yapım, bu sayede Testere atmosferini yaşatmayı başarıyor.

Dead Space: Extraction

#http://trailers-ak.gametrailers.com/gt_vault/10868/t_deadse_debut.flv#

Macera tarzını modern shooter’larla birleştiren Dead Space Extraction, korku türünü de aynı potada eritiyor. 2008’de PC, PS3 ve X360 için geliştirilen Dead Space’in Wii için geliştirilen versiyonu olan Extraction‘da, grafikten biraz ödün verilmiş olsa da, atmosfer ve gerilim korunmuştu. Yapımda, uzayın uçsuz bucaksız karanlığında, tanımadığımız bir düşmana karşı hayatta kalma savaşı veriyorduk.

Cursed Mountain

#http://trailers-ak.gametrailers.com/gt_vault/10176/t_cursedmtn_launch.flv#

Yaz sonunda satışa sunulan modern aksiyon macera oyunu Cursed Mountain’da, bir taraftan zorlu doğa koşullarına ayak uydurup hayatta kalmaya çalışırken, diğer yandan da yaratıkların saldırılarını bertaraf etmeye çabalıyorduk. Paranormal olaylarla karşılaştığımız yapımda, Himalayalarda kabus dolu bir macera yaşıyoruz. Son olarak oyunun yalnızca Wii için geliştirildiğini hatırlatalım.

The Dracula Files

Yaklaşık iki hafta önce PC için satışa sunulan The Dracula Files, klasik vampir avcılığını bilgisayarlarımıza taşıyor. Kurt adamlar, vampiler, karanlık ruhların kol gezdiği bir ortamda Dracula’nın peşine düştüğümüz oyun, macera türünde boy gösteriyor. Objeleri araştırıp, doğru nesneleri birbiriyle kullanarak bulmacaları çözebileceğiniz oyun, pek tanınmayan eGames firmasının imzasını taşıyor.

Obscure: The Aftermath

#http://trailers-ak.gametrailers.com/gt_vault/5090/t_obscure2_carcrash.flv#

2009’un ilk çeyreğinde mağazalara dağıtılan Obscure: The Aftermath, PlayStation 2, Wii ve PC platformları için raflarda yer almıştı. Grafikleri ve sesleri pek tatmin edici olmasa da, oynanışıyla dikkatleri üzerine çeken Obscure: The Aftermath, özellikle Co-Op seçeneği sayesinde epey ilgi gördü. Zira bu kez korkutucu düşmanlara karşı omuz omuza mücadele edebiliyorduk…

:: En çok korktuğunuz video oyunu hangisiydi?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Oyunlar Uykunuzu Kaçıracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Oyunlar Uykunuzu Kaçıracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Oyunlar Uykunuzu Kaçıracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "