Bu PC’lere Windows 10 güncellemesi artık yok!


2017-07-20 12:00:00
Bu PC’lere Windows 10 güncellemesi artık yok!

Microsoft tarafından alınan son karar Intel Atom Clover Trail işlemciye sahip bilgisayar sahiplerini oldukça üzecek. Şirket, bu bilgisayarların Windows 10 Creators Güncellemesi desteğini maalesef sonlandırmış durumda.

Intel Atom bilgisayarlara Windows 10 güncellemesi yok!

Microsoft, özellikle Windows 8 döneminde piyasada oldukça yaygınlaşan Intel Atom Clover Trail çipli cihazlar için Windows 10 güncellemesini ücretsiz olarak sunmuştu. Bu sayede tablet ve dizüstü hibritlerinin güncel kalması planlanıyordu. Öte yandan Microsoft, resmi olarak bu bilgisayarlar için desteğin sonlandırıldığını duyurdu.

17-07/20/intel-atom-clover-trail-windows-10-destek-sdn-02.jpg

Şirket, son Windows 10 özellik güncellemesi olan Creators Güncellemesi için bu bilgisayarların ekstra donanım desteğine ihtiyaç duyduğunun altını çiziyor. Intel tarafından da desteklenmediği ifade edilen sistemlerin, gerekli sürücü desteğini de alamaması dolayısıyla potansiyel performans sorunları yaşatacağı ve iyi bir deneyim sunmayacağı belirtilmekte.

Intel Clover Trail cihazlar bu anlamda sadece Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile kısıtlı kalmış olacak. Microsoft bu güncellemeyi almış belirli cihazlara Ocak 2023’e kadar güvenlik güncelleştirmeleri sunmaya devam edileceğini vurguluyor. Bu tarihin aynı zamanda Windows 8.1 için uzatılmış destek tarihi olduğunu da not olarak düşelim.

:: Intel Atom Clover Trail cihazlar için Windows 10 Creator Güncellemesi’nin sunulmaması konusunda ne düşünüyorsunuz?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Bu PC’lere Windows 10 güncellemesi artık yok!” üzerine 14 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Core i7 işlemcili HP laptopumda güncellemek istediğimde Windows 10 yüklenemedi diye hata alıyorum! Lütfen yardım!

  2. SDN Okuru dedi ki:

   o neyle işlemci

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Macos aynı donanımlı bilgisayara bile fark atmasını sağlayan mükemmel bir işletim sistemi. Eğer Windows yerine güçlü bir rakip olsaydı (macos sadece maclerde olduğu için onu saymıyorum) windows yok olurdu.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   İ7 için güncelleme kesilmesin yeter bana

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Para için yapmıcanız seş yok nişantası üniversitesi teknoloji ***** en baş kısma eklemişş***** gibi bi yayıncılık çizgisi tutturamadınız ***** o eski adminler troydan eser yok.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Güçlü bir Microsoft için hedef 2023 😀

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Microsoft da çomar çıktı 2023 falan

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Dunyanin 3/4 windows kullanirken birisinin "windows bitti" demesi artik beyninin iflas ettigine isarettir. Gecmis olsun.

  9. SDN Okuru dedi ki:

   windows bitti .. artık windows kullanan kaldımı be ehehe..

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Ozaman guncelleme var diye surekli bizi rahatsiz etmesin microsoft madem güncelleme yok sürekli 1703 ü indirin gibisinden bildirim geliyo onuda ceksinler bizde rahatsiz olmayalim

  11. SDN Okuru dedi ki:

   intel core 2 quad cpu ya gelmesinde

  12. SDN Okuru dedi ki:

   VAY BE microsoft cepesinde bile hedef 2023

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Macbook intel atom kullaniyodu galiba.

  Yorum yazın