Okunma

Şarj Sorunu Tarihe mi Karışıyor?


17 Şubat 2009 Salı 13:15
Şarj Sorunu Tarihe mi Karışıyor?

Bu hafta içerisinde Tokyo’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Nanoteknoloji Fuar ve Konferansı’nda tanıtılacak olan yeni ürün, şarjlı pil standartlarını değiştiriyor. NEC’in 2001 yılından bu yana sürdürdüğü ar-ge çalışmalarının sonucu olan yeni pil, tam 10.000 kez şarj olabilirken günümüz ürünlerine oranla çok daha uzun sürede enerji sağlayabiliyor.


10.000 kez şarj olabilen bu pil sadece bir bozuk para büyüklüğünde.

NEC’in “organik radikal pil” adını verdiği yeni ürün Tokyo’da prototip olarak sergilenecek. Karbon fiberin de kullanıldığı yeni teknolojinin ilk etapta yüksek enerji ihtiyacı olan kablosuz cihazlar ve elektronik kağıt gibi ürünlerde kullanılması planlanıyor. Ürünün boyutları ise sadece bir bozuk para kadar.

:: Bilgisayarınızın şarjı ne kadar gitsin isterdiniz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şarj Sorunu Tarihe mi Karışıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şarj Sorunu Tarihe mi Karışıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şarj Sorunu Tarihe mi Karışıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "